Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért fáj egyeseknek, hogyha...

Miért fáj egyeseknek, hogyha a szülő autót, lakást/házat vesz a gyerekének?

Figyelt kérdés

Az oldalon mindenhol ezt tapasztalom, néha a való életben is.

Oké, hogy az emberek irigyek, na de ennyire? Oltani és semmibe kell venni azt az embert, akit a szülei támogatnak?

Pl. itt vagyok én. 18 éves vagyok, de már van autóm és egy gyönyörű lakásom, az egyik legjobb környéken. Vagy a barátom, aki egy kertes házat kapott, mert képtelen lenne lakásban élni. A 18. születésnapjára kapott autót, előtte pedig motort "hozott neki a Jézuska".


Jönnek a válaszok, hogy az nem az enyém... Már miért ne lenne az?

A boltban sem kérdezik meg, hogy honnan van a pénz, amivel fizetek.


Itt meg ha kiderül, hogy valaki jó körülmények között él, azonnal ez lesz a téma a kérdéstől függetlenül, meg hogy egy semmirekellő, aki nem dolgozik és majd húú, mekkora pofonokat fog kapni az életben.

De a válaszolók arra nem gondolnak, hogyha 18 évesen támogatják a szülei, családja, akkor később sem fognak nemet mondani?


2015. dec. 3. 19:19
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
19%

"Nem vagyok én a saját magam ellensége."


Nem is te vagy a hibás, hanem a szülő, aki elkényeztet téged. Igazából az itt a kérdés, hogy mi lesz, ha le kell cserélni a kocsit, akár 10 év múlva? Azt már a saját keresetedből veszed majd, vagy 30+ évesen is az apád/anyád fog ellátni autóval? És ha előbbi, akkor jó érzés lesz átülni egy F10-esből mondjuk egy VW-be, mert saját pénzből épp csak arra futja? Ez a baj a gyerek korlátlan elhalmozásával, hogy onnan már csak lefelé megy az út.

2015. dec. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
60%

Nehogy azt hidd már, hhogy egy piacképes diplomával egy ilyen családi háttérből kiindulva, a sikeres szülőktől sok dolgot megtanulva az életről/pénzről majd 10 év múlva csak egy VW-re telik.


Egyébként én ezt nem elkényeztetésnek tartom. A szüleim csak ugyanazon az életszínvonalon tartanak engem mint ők saját magukat. Konkrétan apám a föld alá elásná magát ha a fiának egy garzonban kellene laknia meg egy szakadt kocsival járna. Nem ezért dolgozott.


Innen nem, hogy lefele vezet az út hanem szinte csak felfele mert az alapok beton biztosak.

2015. dec. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
88%

"Miből gondolod, hogy a BMW mellet ebben nem segítenek? "

"Miből gondolod, hogy ezt nem fizetik?"


Általánosságban beszéltem.


"Mivel jobb a gyerek fejlődése érdekében egy garzonban laknia mint teszem azt egy luxus lakásban?"


Például megtanulja, hogy hiába van a szüleinek sok pénze, nem tekinthet rájuk kiapadhatatlan pénzforrásként. Egy diáknak, akármilyen gazdagok a szülei, nincs másra szüksége, mint egy garzonra vagy egy egyszobás lakásra, ahol tud tanulni, aludni, stb. Így is sokszor jobb életszínvonalon élhet, mint a társai jelentős része.


"Nyilván aki telik több tíz millióért a gyerekének lakást, kocsit venni annak azért van annyi pénze mert a kiadások előtt nem szokott mérlegelni:) "


Nem arról van szó, hogy mennyi pénze van. Azt kell mérlegelni, hogy a gyereknek jót tesz-e hosszútávon ha ilyesmikkel halmozzák el.

2015. dec. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
75%

"Egyébként én ezt nem elkényeztetésnek tartom. A szüleim csak ugyanazon az életszínvonalon tartanak engem mint ők saját magukat. Konkrétan apám a föld alá elásná magát ha a fiának egy garzonban kellene laknia meg egy szakadt kocsival járna. Nem ezért dolgozott. "


Hát bocs én ezekből a mondatokból is az elkényeztetettséget érzem. A luxusautó és a szakadt kocsi között nincsenek fokozatok? Nem azt mondom, hogy a milliomos papa használt Suzukit vegyen a fiának, hanem egy olyan autót, ami tényleg az igényeit kiszolgálja. Most komolyan, azon kívűl, hogy jól néz ki, kell neked az a BMW? Kétlem. Innentől fogva elkényeztetés.

2015. dec. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
34%

"Általánosságban beszéltem."

Általánosságban beszéltél? Véleményem szerint általánosságban elég kevés olyan szülő van aki házat/lakás/kocsit vesz a gyerekének ezzel szemben a tanulmányait nem fizetni.


"Például megtanulja, hogy hiába van a szüleinek sok pénze, nem tekinthet rájuk kiapadhatatlan pénzforrásként. Egy diáknak, akármilyen gazdagok a szülei, nincs másra szüksége, mint egy garzonra vagy egy egyszobás lakásra, ahol tud tanulni, aludni, stb. Így is sokszor jobb életszínvonalon élhet, mint a társai jelentős része. "

Akinek van megfelelő értelmi intelligenciája az megtanulja a pénzt kezelni anélkül is, hogy spártai körülmények közé száműznék a szülei.

Én lemerem fogadni, hogy jobban bánok és jobban értek a pénzhez a kortársaim döntő többségénél. Anélkül, hogy valaha is laktam volna garzonban, vagy valaha is diák munkát végeztem volna vagy valaha is rendszeresen használtam volna a tömegközlekedést.


"Nem azt mondom, hogy a milliomos papa használt Suzukit vegyen a fiának, hanem egy olyan autót, ami tényleg az igényeit kiszolgálja. Most komolyan, azon kívűl, hogy jól néz ki, kell neked az a BMW? Kétlem. Innentől fogva elkényeztetés."

Igen kell! Te megkérdezed miért nem jó az olcsóbb autó, de csak azért mert még nem ültél ilyenben. Nem tudod milyen a tapintása a Merino bőrkárpitnak. Nem tudod milyen jó ránézni a kerámia foglalatokra a kapcsolók körül. Nem tudom milyen hasznos tud lenni az éjjellátó. Nem tudod milyen jó a HUD. Nem tudod milyen csodásan szól a Bang&Olufsen hifi. Nem tudod milyen jók a a LED-es adaptív fényszórók. Nem tudod milyen jó mikor úgy indul egy autó, hogy a kulcsot se kell bele tenni elég ha a zsebedben van. Nem tudod milyen jó mikor a komfort ülésekben bekapcsolód a masszázst. Nem tudod milyen jó mikor télen nem a hideg kocsiba szállsz be hanem beprogramozod az álló fűtést. Reggelig lehetne sorolni. A legutolsó szempont az, hogy jól néz ki.

Ha ezeket tudnád nem kérdeznél ilyet miért kell ilyen autó mert pontosan tudnád rá a választ.

Minek mondja le erről?

2015. dec. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
79%

Úgy látom a szövegértés nem erősséged, mert egyáltalán nem érted, amiket írok. Vagy én nem fogalmazok jól. Mindegy.


Amúgy szerinted tényleg nem vagy elkényeztetve, amikor spártai körülményeknek hívod azt, ha vesznek valakinek egy egyetem mellé egy lakást, legyen az akár egy garzon?

2015. dec. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem hülye maga a kérdés...

Az embereknek nem azzal van baja hogy valaki kap valamit, hanem hogy ki kapja...

Nyilván az esetek 90%-ában nem egy visszafogott, jól szituált, rendes, szorgalmas gyermek kap ilyet hanem egy elkényeztetett, nagyképű hülye aki azt hiszi hogy övé a világ.

Nem magával az ajándékkal van a baj hanem hogy aki kapja nem feltétlenül érdemli meg.


Amúgy én már látatlanul is leírtalak egy ilyen után hogy ,,A boltban sem kérdezik meg, hogy honnan van a pénz, amivel fizetek. '' Innen már azért nem is érdekel hogy kocsid van vagy épp semmid. A stílus azért megnyilvánul már az írásodban is.

2015. dec. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
31%

Kérlek idézd és fejtsd ki pontosan mit is nem értek a mondandódból.


Most egy garzonra mégis mi mást lehet mondani? Egyébként persze nem feltétlen az. Egy új építésű, szépen berendezett nyilván nem az. De az átlag valljuk be nem ez. Egy átlag garzon egy lepukkant, egyszobás lyuk.

2015. dec. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
36%

"azon kívűl, hogy jól néz ki, kell neked az a BMW? Kétlem. Innentől fogva elkényeztetés."


Tehát ha neked van valamid, amit azért vettél meg, mert tetszik, és nem a legolcsóbb a kategóriájában, az elkényeztetés?

2015. dec. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
38%
Mert irigyek.
2015. dec. 4. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!