Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért fáj egyeseknek, hogyha...

Miért fáj egyeseknek, hogyha a szülő autót, lakást/házat vesz a gyerekének?

Figyelt kérdés

Az oldalon mindenhol ezt tapasztalom, néha a való életben is.

Oké, hogy az emberek irigyek, na de ennyire? Oltani és semmibe kell venni azt az embert, akit a szülei támogatnak?

Pl. itt vagyok én. 18 éves vagyok, de már van autóm és egy gyönyörű lakásom, az egyik legjobb környéken. Vagy a barátom, aki egy kertes házat kapott, mert képtelen lenne lakásban élni. A 18. születésnapjára kapott autót, előtte pedig motort "hozott neki a Jézuska".


Jönnek a válaszok, hogy az nem az enyém... Már miért ne lenne az?

A boltban sem kérdezik meg, hogy honnan van a pénz, amivel fizetek.


Itt meg ha kiderül, hogy valaki jó körülmények között él, azonnal ez lesz a téma a kérdéstől függetlenül, meg hogy egy semmirekellő, aki nem dolgozik és majd húú, mekkora pofonokat fog kapni az életben.

De a válaszolók arra nem gondolnak, hogyha 18 évesen támogatják a szülei, családja, akkor később sem fognak nemet mondani?


2015. dec. 3. 19:19
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
92%

Na vajon miért?! Mert zavaró az,hogy más egy életen át dolgozik,aztán arra sincs pénze hogy megdögöljön.

Erre jönnek ezek a kis elkényesztetett p-csök,akik mindent megkapnak és egy percet sem dolgoztak.

ÉS nagyrészük még ezután is nyafog hogy ezt meg azt nem veszik meg neki a szülei,és ez rohadt irritáló azoknak akik a hónap végén kaját se bírnak venni..

2015. dec. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy a barátom, aki egy kertes házat kapott, mert képtelen lenne lakásban élni."


Itt kezdődik a probléma, akinek ilyen elvárásai vannak és a szülők ki is elégítik őket szemrebbenés nélkül az általában nem tudja, hogy mikor mennyire illik "kérkedni" a vagyonával.

Mert ez az ember szokott az lenni akit meghívnak egy házibuliba és gondolkodás nélkül közli valakivel, hogy ő biza képtelen lenne egy panelben rohadni...

A normális emberekkel senkinek nincs baja, az anyuci pénzére vergődő idiótákkal van. Élőben legalább is mindenképpen, mert a normálisan viselkedő gazdag ismerőseimre egy rossz szót se szól senki. Ellenben az a középosztálybeli tag is megkapja a magáét, aki nem bír viselkedni.

Az oldalon való megítélés pedig a sztereotípiákra épül, az általam felvázolt esetekre és arra a pökhendi kisgyerekre, aki a válaszadókat körberöhögte az iskolában mert nekik nem telt nike cipőre.

2015. dec. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
80%

Engem nem szokott izgatni ,hogy kinek milyen kocsija van, vagy milyen háza... S ha kiderül ,hogy nem a saját munkája által szerezte meg, akkor meg aztán főleg nem tud érdekelni!

Viszont azt én sem tűröm, ha valaki olyannal dicsekszik, amiért saját maga még a kisujját sem mozdította...

És például jobb szeretem magam megkeresni a pénzt, arra, amire épp szükségem van... Mi nem vagyunk gazdagok... Volt, hogy kenyérre sem jutott... De én örülök ennek, ami van... mert vannak nálam rosszabb helyzetben élő emberek, családok is.... Én örülök, hogy egy ilyen családba csöppentem, ahol azt tanultam meg, hogy meg kell dolgozni azért, hogy pl legyen egy téli kabátom.... Ha egy gazdak családba születtem volna... tuti ,hogy nem lennék most ilyen... olyan elkényeztetett ki liba lennék, hogy az csuda....

Így tudok örülni az apró dolgoknak is... És engem nem a pénz boldogít, és ennek nagyon örülök....

Szerintem nehéz lehet megtanulni azt ,hogy mi a valódi érték, ha folyton mások munkájából kaptál meg mindent vagy szinte mindent.....

2015. dec. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 SzMHZs ***** válasza:
100%

A menőzést én se szeretem a szülőktől kapott cuccokkal.

Viszont én is megkaptam rendszeresen az osztást, mert édesanyám támogatásával, valamint édesapám életbiztosításából származó pénzből lett a kis lakásom és most később a házam egy része. Hogy nem kellett volna elfogadnom és a többi. Én nem érzem így, édesanyám nagyon szívesen támogatott, nem voltunk soha kiemelkedően tehetősek, de fizette a lakástakarékot. Sose kértem, de ő erre készült kicsi korom óta, amit nagyon köszönök neki és igyekszek is meghálálni. És ha valaki dicséri a házat, vagy szóba kerül, én bizony mindig elmondom, hogy igen, édesanyámnak köszönhetem és büszke vagyok rá. Természetesen a lakást az elejétől nekem (és a páromnak) kellett fenntartani, legyen munkánk, tartsuk rendben, tehát nem úgy működött azért, hogy én onnantól a lábamat lógatom. Mai napig támogat néha ezzel-azzal, ezt mi próbáljuk viszonozni. Dolgozunk természetesen, fenntartjuk a házat, fizetjük a hitelt, boldogok vagyunk, anyu pedig ettől boldog. Mindig mondja, mennyire örül nekünk, a háznak stb.

Ha a szülőnek lehetősége van rá, és szeretné, szerintem semmi gond a támogatással, persze ésszel, és olyan gyereknek, aki megérdemli, nem herdálja el, hanem boldogulásra, rendeltetésszerűen használja, nem menőzni.

2015. dec. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
82%

25-ös!

Milyen extrák vannak még a kocsidban? Milyen motorral van? Újan lett véve?

2015. dec. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
49%

"Milyen extrák vannak még a kocsidban? Milyen motorral van? Újan lett véve?"


2014-es év végi 535d xDrive. Közel full extrás, Individual kivitel.

Újan lett véve.


Extrák:

- BMW Individual Frozen bronz metél fényezés

- BMW Individual 19"-os alufelnik

- BMW Individual Amaro barna Merino bőrkárpit

- BMW Individual antracit Alcantara tetőkárpit

- BMW Individual zongoralakk díszítőelemek

- BMW Individual küszöbburkolatok

- BMW Individual fa intarziás kormány Walknappa bőrborítással

- BMW Individual hangulatvilágítás

- BMW Individual kerámiafoglalat a kapcsolók körül

- BMW Individual Walknappa bőrborítású műszerfal

- BMW Individual hővédő üvegezés

- Elektromosan állítható, memóriás gerinctámaszos első komfort ülések

- Aktív ülésszellőztetés elöl

- Ülésfűtés elöl-hátul

- Automatikus 4 zónás klíma

- Elektromos üveg napfénytető

- Elektromosan állítható, memóriás, automatikusan elsötétedő külső-belső tükrök.

- Univerzális távirányító

(Garázskaput, kertkaput lehet vele kinyitni.)

- Komfortbejutás

(Nem kell a kulcsot nyomkodni meg berakni sehova. Elég ha a kulcs zsebben vagy táskában van. A kocsi érzékeli a kulcsot és kinyitja az ajtókat. A csomagtérajtót meg se kell érinteni a kinyitáshoz. A kocsi hátuljában vannak szenzorok, elég oda belogatni a lábat és felnyilik a csomagtérajtó. Ugyanigy forditva is. Ha a kulcs eltávolodik a kocsitól az lezár automatikus. Felhúzza az ablakokat, becsukja a napfénytető, behajtja a tükröket, lecsukja a csomagtérajtót.)

- Soft-Close ajtó automatika

(Nem kell teljesen becsukni az ajtókat elég behajtani egy pontig onnantól a kocsi automatikusan behuzza azokat.)

- LED-es adaptív fényszorók, távolsági fényszoró asszisztenssel

(Teljesen automatikus kanyarkövető fényszoró rendszer. Nem kell a távolsági fényszorót kapcsolgatni. A kocsi a sebbeségből, a fényviszonyokból, a kormányállásból, és forgalomból kiszámolja a legjobb fényszoró beállitást. Pl ha jönnek szembe akkor automatikusan lekapcsolja a távolsági fényszórókat, aztán ha tiszta a terep visszakapcsolja. Városban automatikusan lekapcsolja. A kormánykerék állásából végig követi a kanyart és bevilágítja azt. Lekanyarodáskor oda világít be amerre indexel az ember. Brutál intelligens rendszer.)

- Night Vision éjjellátó rendszer

(Egy infra kamerával figyeli az utat és felismeri az állatokat és embereket. Amint egyet felismert egy innteligens lámpa ami a ködlámpa helyén van rávilágit és folyamatosan megvilágítja míg elnem halad az autó mellette. 200-300 méteres távolságból, tejködbe is felismeri az ember alakokat. Ha pedig egy ember vagy állat kimegy az autó elé és azt számolja ki a rendszer hogy a gázolás elkerülhetettlen akkor automatikusan vészfékez.)

- Promgramozható állófűtés. (Belehet állitani pontos időpontra is. Pl másnap reggel 6-ra és akkor addigra felfűtni a kocsit. De működik távirányítóval is.)

- Parkolást segitő csomag. (Vizuálisan és radarosan figyeli a kocsi a környezetét. Több része van. Van a PDC rendszer. Ez figyeli radarokkal a környezett és bármilyen akadályt észlel hangjelzéssel jelzi. Van a Surround View. Ez pedig az autó elejében, a hátuljában és a két külsö tükörben lévő nagylátószögü kamerák képéből generál egy felülnézeti képet. Rendesen felülnézetben lehet látni az autót a és a környezetét a kijelzőn, olyan mintha 20 méter magasról lenéznénk, igy egész szük helyeken is lehet manőverezni. Plusz hagyományos tolatókamera is van.)

- Driving Assistant Plus csomag (Ez egy radaros tempomat rendszer. Követési távolság tartással. Nem csak lassitani tud, hanem gyorsitani. Városban ugy lehet vele haladni, hogy nem kell a gázpedálhoz érni, halad az autó a forgalom ritmusával. Ha kell gyorsit, ha kell lassit. Ha kell teljesen megáll, majd elindul. Plusz része még egy sávváltásra figyelmeztető rendszer. Radarok folyamatosan figyelik az utat és felismerik a sávokat. Ha index nélkül hagyja el a kocsi a sávját akkor a kormány rezgetésével figyelmezteti a sofőrt. Plusz ezek a radarok felismerik a forgalmi akadályokat és ha a kocsi sebességéből azt számolja ki, hogy elkerülhetetlen az ütközés akkor vészfékez automatikusan.)

- Professional navigációs rendszer

(Ennek a része a központi monitor meg a műszercsoport között lévő monitor. Vezérelhető érintőképernyővel, hanggal és iDrive-al. Van benne egy 20 GB-os SSD-is.)

- Professional hátsó szórakoztató egység

(2 egymástól teljesen függetlenül is működtethető fejtámlamonitorok. Zenehallhatáshoz, filmezéshez, netezéshez.)

- Head-up kijelző

(A szélvédőre vetit egy csomó fontos információt. Pl az aktuális sebbességet a navigáció közlendőit. Biztonsági rendszerek figyelmeztetéseit, stb. Teljesen személyreszabható, ki mit akar megjeleniteni.)

- Connected Drive

(Ezzel tud a kocsi összekapcsolodni a telefonnal. Facebook, Twitter, Spotify ezen keresztül használható a kocsiban. Meg még ezer funkciója van.)

- Bang & Olufsen hifi

(1200 W, 16 hangszoró, kristálytiszta hang.)

- Aktív védelem

(Ha azt érzékeli a rendszer, hogy túlságosan alul vagy felül kormányzottá válik az autó felhúzza az ablakokat, becsukja a napfénytetőt és megfeszíti az öveket. Ha azt érzékeli, hogy balesetezett az autó azonnal vészfékez és állóra fékezi a kocsit, akkor is ha a sofőr tehetetlen. Figyeli a pupillákat és a pislogást, amennyiben ezek alapján fáradnak ítéli meg a vezetőt figyelmeztet.

- Automatikus vészhívás

(Ha kinyílik valamelyik légzsák a kocsi automatikus telefon kapcsolatot teremt a BMW központtal. Aztán megkérdezik, hogy minden oké-e, kell-e mentő vagy bármilyen segítség. Aztán kell a BMW-sek hívják a mentőket és küldik nekik a pontos GPS koordinátákat. Ha a sofőr nincs eszméleténél és a telemetriai adatok is azt igazolják, hogy súlyos baleset történt automatikusan mentőt hívnak neki.

- Adaptive Drive

(Automatikusan állítja a lengéscsillapítók keménységét az útviszonyoknak megfelelően.)


Meg még szerintem vagy 20 egyéb csak most ennyi jutott eszembe:)

De ezek a fontosabbak.

2015. dec. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
22%

Ezt a kérdést kb. 0%-ig nem értem!!! És nem azért mert fogyatékos vagyok, hanem azért, mert akinek minden az ölébe hullik, az miért itt rinyál?????????????????????

Ha nekem annak amit leírtál akár csak a 25%-a csak úgy puszira megadatott volna, akkor én kezem-lábam tettem volna össze és kb. a világ minden istenének köszönetet mondtam volna és nem itt rinyáltam volna.

Valami nem stimmel itt a leírtakban.


Ha annyira qvára boldog lennél akkor nem itt írogatnál!!!

A többit kell részleteznem???????????????

2015. dec. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
26%

"tegnap 18:39"


Úristen! Ez tényleg egy beteg felvásós "emberke".

2015. dec. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
74%

"Úristen! Ez tényleg egy beteg felvásós "emberke"."


Mi van savanyú a szőlő?:))


Egyébként csak szólók, hogyha felvágni akarnék akkor nem egy 33 milliós 5-ös BMW-t vettem volna újan, amiről az emberek döntő többsége azt gondolja, hogy nem kerül többe 15-nél. Pedig valójában csak az extrák voltak ennyik. Hanem vettem volna mondjuk egy 8-10 éves Ferrari F430-at, 30-ért. Aztán hadd lessen a 'pórnép'. Vagy éppen egy szintén használt Bentley Continental-t huszonpárért. Azzal már lehet virítani, hiába olcsóbbak már mint az enyém.

Aztán meg még az ilyen megnyilvánulásokat tevők csodálkoznak meg háborodnak fel a legjobban, hogyha az ember visszaszól nekik, hogy "Lehet, hogy én beteg és felvágós 'emberke' vagyok. Dehát van miből mert a magad fajta droid összehordja a rávalót apám cégében, száré-húgyé dolgozva". Amit lehet nem is gondol komolyan aki mondja csakhát amikor jogtalanul kap kritikát valaki nehéz amellett elmenni szó nélkül. Vagy, hogy máshogy lehet az ilyenre reagálni mint bele törölni a taknyos zsebkendőt a másik arcába? Húzza be az ember a fülét-farkát csak azért mert gazdag családba született és meri élvezni ennek előnyeit? Én se bántok senkit az anyagi helyzete miatt. Én se szolok meg senkit amikor 300 ezer forintos Suzukit vesz mert arra telik neki. Akkor engem miért szól meg az 50-es éveiben járó Suzukis a Tesco parkolóban, hogy "kisfiam te ezért mennyit dolgoztál?" (megtörtént esett). Aztán meg még neki áll feljebb mikor visszaszólok neki. Gondolom otthon meg a munkahelyén az volt a téma két napig, hogy milyen kis nagyképű, felvágós, BMW-s köcsöggel találkozott a Tesco parkolóban. Azt biztos nem meséli már el hozzá, hogy ő kezdte. De állítom azért az ilyen ha megnyerné az 5-ös lottót hamarabb állna Ferrari az udvarában, mint az enyémben holott én már 1 évvel ezelőtt is megengedhettem volna magamnak egy használtat.

Szóval minden kétélű dolog!

2015. dec. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
Azért ebbe van valami.....
2015. dec. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!