Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért fáj egyeseknek, hogyha...

Miért fáj egyeseknek, hogyha a szülő autót, lakást/házat vesz a gyerekének?

Figyelt kérdés

Az oldalon mindenhol ezt tapasztalom, néha a való életben is.

Oké, hogy az emberek irigyek, na de ennyire? Oltani és semmibe kell venni azt az embert, akit a szülei támogatnak?

Pl. itt vagyok én. 18 éves vagyok, de már van autóm és egy gyönyörű lakásom, az egyik legjobb környéken. Vagy a barátom, aki egy kertes házat kapott, mert képtelen lenne lakásban élni. A 18. születésnapjára kapott autót, előtte pedig motort "hozott neki a Jézuska".


Jönnek a válaszok, hogy az nem az enyém... Már miért ne lenne az?

A boltban sem kérdezik meg, hogy honnan van a pénz, amivel fizetek.


Itt meg ha kiderül, hogy valaki jó körülmények között él, azonnal ez lesz a téma a kérdéstől függetlenül, meg hogy egy semmirekellő, aki nem dolgozik és majd húú, mekkora pofonokat fog kapni az életben.

De a válaszolók arra nem gondolnak, hogyha 18 évesen támogatják a szülei, családja, akkor később sem fognak nemet mondani?


2015. dec. 3. 19:19
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
0%
Most akkor te vetted vagy a fater?
2015. dec. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
34%

"Most akkor te vetted vagy a fater?"


Már csak erre a kis bugyuta kérdésre futja?:)

Nincs semmi ellenreakció? Kifogytál?


A kérdésedre pedig hadd válaszoljak a kérdező szavaival: "A boltban sem kérdezik meg, hogy honnan van a pénz, amivel fizetek."

2015. dec. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
11%
Hát bocs, de ha én kapok egy ajándékot, akkor nem mondom utána, hogy vehettem volna helyette mást is. Esetleg kérhettem volna helyette mást.
2015. dec. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
72%
Amellett, hogy amit most csinálsz az nem más mint szimpla szőrszálhasogatás (ami kezd átmenni vicces erőlködésbe) elárulom, hogy a kocsit nem úgy kaptam kis masnival átkötve, hanem én választottam ki!
2015. dec. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
0%
De bzd, nem te vetted.. Na mindegy, ennek tényleg nincs értelme. Bocs, de a válaszaid alapján olyan sötét lehetsz, mint az éjszaka.
2015. dec. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
74%

Ha én adok neked 500 ft-ot, hogy menj be a boltba és vegyél egy üdítőt akkor azt Te vetted meg vagy én?

Elárulom mielőtt belefájdulna a fejed. Te vetted meg és én finanszíroztam. Ennyi! Szerintem nem olyan bonyolult. Dehát ugye én vagyok a sötét:)


Egyébként ha igazán pontos akarok lenni akkor új korában nem én vettem meg. De nem is apám! Hanem egy lízingcég.

Normális ember ilyen értékű autót nem igen vesz meg készpénzre. Nyíltvégű pénzügyi lízing konstrukcióban hoztuk el.

Én kiválasztottam, a lízingcég megvette, apám cége lízingbe vette 80%-os önerővel és 12 hónapos futamidőre, aztán most idén november mikor lejárt a 12 hónap engem jelölt ki apám cége arra, hogy megvásárolhatom maradványértéken a kocsit. Bonyolult mi? Megkavarodtál? Na mielőtt ebbe is belefájdulna a fejed, hogy kitaláld ez miért jó elmondom ezt is. Így apám cége visszatudja igényelni a törlesztőrészletek ÁFÁ-ját.


Szóval most akkor ki vette meg?

A: lízingcég

B: apám cége

C: apám

D: én


:))


(u.i.: de ugye én nem tanulok majd meg bánni a pénzzel)

2015. dec. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
83%
45-ös azért jól tetted hogy kiszálltál a vitából mert nagyon lelettél iskolázva :DD
2015. dec. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
66%

"Akkor engem miért szól meg az 50-es éveiben járó Suzukis a Tesco parkolóban, hogy "kisfiam te ezért mennyit dolgoztál?"


még mindig nem rúgnak beléd annyit, mint ha lány lennél, mert akkor azt kérdeznék, hogy kivel kefélsz miatta... én alig keresek fél millát, ennyit simán elérhet, aki belefeccöli az energiát, mégis valahányszor van valami drága cuccom, rögtön feltételezi valami idióta, hogy a testemmel fizettem érte... (pedig messze nem vagyok olyan szép se, hogy ez máskülönben felmerülne bennük)

2015. dec. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
75%

Elöre elnezest kerer a magyark helyesirasomert. Eröl egy külön könyvet lehetne irni :)


En azt latom sokk gazdag gyereknel hogy egyszerün meg kapnak mindent es nem tudnak bani a penzel. Oh mi ez a 400.000 forint? Semmi. Apuka cege birja azt ha mar nem ugy megy a szeker ahogy ment na akor van a nagy baj. Van egy ismerösunk akinek volt egy cege kb 180 alkalmazottal. Jo eltek. Nagyon jol. Azt most mi van? Egy ezer eves 85 m2 Hazban ellnek most ötten. A Fia egy vadonat uj Mercedes S500 (W220) jart. Most mindegyik munkanelküli lett. Eröl igaz nem a gyerek tehet. Ja persze a gyerek most 30 eves elteben egy masodpercet sem dolgozot...


Nalunk ez szerencsere sokkal nehezeben törtenhet meg. :)

Van Ingatlan befektesunk, külföldi reszvenyek amik stabil osztalekot fizetnek. (Coca&Cola, J&J, P&G, Shell, General Mills, Nestle, Unliver, Realty Income, stb.) Ezt most nem azer irom le hogy menözek de egy kicsivel jobban keres az mar tud venni ilyen jo cegenel reszvenyeket. 5000-20000 Ft közöt mozognak ezek.


A Csaldunk nem Milliardos de ugymond "gazdag".

46-os a batyamnak van egy jol menö internetes valalata ö strandpapucsban, rövid nadragban meg borsidi friss poloban + oriasi nagy zöld taska benne kb 30 Millio forintal ment el venni egy egyeves BMW 740d xrdivot - meg nem halt ki a keszpenz!!! :D


Ja most biztos jön a kedvenc dumam hat persze mert mar ami csaladunknak mindig is gazdag volt sok penzböl könnyu meg többet csinalni. Ez nem igaz. Az Egyik Nagymamam elado volt a masik meg a kiszolgalo, Nagyapam kömüves a masik meg traktoros volt pár hektar földel. Apam tanult lakatos, anyam apolnö de a penzhez mindig is ertetek. Aböl is latszik nem kell 5 diplomat ahoz szerezni hogy vala jol banyon a penzel!!


En most 19 eves vagyok, ausztriaban vegeztem el valami hasonlot mit otthon a technikum. (eröl is lehetne irni egy könyvet) es egy eleg "menö" tervezö irodaban dolgozhatok. Egy eleg nagy Projektnel (kb 70 Millarad forint) vagyok kölcsekkalulator/felügyelö-helyettes (nemtudom pontosan leforditani) . Van ugymont "ket beosztotam" most egy ket honapja szamoro is eleg kelemetlen a szituacio mikor nekem kell megmondani 25-30 eves emberknek hogy mit rontotak el de a nagyfönök igy akarta. Egy csomo tapasztalatot tudok szerzni. Es azert nem kell auto mert tömegel jarok becsben.


Mostansag az a kedvencem hogy ja neked könnyu többet kersel mint egy orvos, meg hogy a te dupla fizetesed annyi mint az en egesz evi berem. Jo persze ausztriaban ez most nem olyan "nagy" penz... Ha ezt projekte lezarom (kb 3-4 ev) akor valoszinüleg haza megyek es ott kezdek valamit magamal. Mar vannak is üzleteim ott is :)


Vissza terve ara hogy faj bizonyos embereknek hogyha a szülö mindet meg ad gyermekenek? Azert mert ismernek valaki az ismer valakit es annak a sogoranak testvere hallota hogy volt egy gazdag csalad mindent megattak a gyereknek es milyen rossz ember lett belöle. Meg akinek nincs penze az mindig azal jönnek hogy a Penz csak tönkre teszi a csaladot stb.. Amit peldat hozztam fönt abol is van több de szerencsere en nem ezt latom visszi valamire a gyerek ugymond. A Fönti pelde a tipukus penzt lehet neki adni de eszt hozza nem. De most öszinten mi a jobb mikor azon görcsöltök hogy most a Tescos szalamit vegyem vagy meg belefer a Pick vagy Kaiser? Vagy hogy ezen nem gondolkozol.


Olyat is mar montak nekem hogy szorom a penzt mert levis farmert hordok, meg kicsit markasabb pulcsikat. Most vegyek meg egy gagyi farmert 10.000 forintert azt

3 Honap utan dobam ki. (Jartam mar igyis). A Nagyon dragaba meg nemis ereznem jol magamat... Pedig en nem olyan vagyok aki szorja a penzt. Minden meggondolok ketszer mielött megveszem hogy kell e, jo lesz ez nekem? De ha mar veszek akor nem a legolcsobb gagyit.


Most ezt nem azert irtam el hogy "menözek" meg hogy en vagyok a nagy okos csak mar tökre eleg van abol a sok negativ velemenyböl hogy a penz minden rossz oka, meg keresik az okokat hogy ez mier van igy mikor lattjak a veg eredmenyt. Nalam is azt latszik most hogy milyen "jol" megy nekem jeleng itt becsben is. De mikor 30 napbol 30 napot dolgozol meg 30 oras müszakokat csinalsz mert annyi a munka azt persze nem veszi erszre senki.


A 46-os a BMW-vel aki ugymond "menözik" szerintetek, biztos vagyok bene hogy jobban ert a penzhez mint ti. Es ez nem azert van mert nekik több van hanem azer mert gondolkodik. Ez most lehet hogy lenezönek hangzot de ez sajnos igy van.


Mert most kapot az apjatol egy 5-ös BMW-t na es? Ök igy gondoltak mert megtehetik akor miert nem? Most azer ne legyen internetem mert afrikaban nincs szinte senkinek?!

Enis kaptam egy nagyob összegt mikor 18 lettem. En reszvenyekbe kertem, mert nekem most nem kell auto.

Meg ekora szöveget meg nem halotamhogy egy 300.000 forintosnal dragab szuzukinal minden fölösleges Ha az autot kihasznaja mert sokat megy akor, jo. Emlekszem ra az en tanulo autom egy ujabb VW-Polo volt, hat az nem egy fenyes gep volt, ugy hogy elöte nem nagyon vezetem mast. Ha igen azt is "feketen" es csak is kezi valtost. Az talcsiki 30 nal hangosab mint a 7-es BMW 180nal. Meg a biztonsag hat az meg a masik nagy dolog. Inkabb ülök egy fölsöbb minösegi autoban mint egy kis "jatek autoban".


Ha nekem majd egyszer gyerekem lesz enis megprobalok neki adni mindent, de nem ugy hogy most azonal amit kifi*got. Lakast is meg autot is veszek ha megtehetem. Inkabb szepen benevelem a jo letben mint majd azt varjak hogy eltavozak a kepernyöröl es megörököjek amim van. Szerintem az a rosszab mikor hirtelen sok penzre teszel szert. Es ugy jarnak mit a lotto milliomosok...


Szerintem a 46-os a BMW-vel nem egy apuci kisfia hanem egy normalisan nevelt gyerek, aki dolgozik es rendes elete van. Ja meg aba bele se gondolt senki hogy mekora felelösseg egy ceget vezetni? Azert az sem olyan hogy csak be megyek, es bele üllök a nagy bör fotelba es szamolom a penzt meg hajtom a munkasokat.


Meg annyit en nem nezem le a nalam szegenyebeket, nem lehet mindeki szerencses az eletben. Van sok szegenyeb baratom es jol kijövök velük. :)

Senki elete "tökeletes".

Ennyi szöveg egyszer szerintem eleg.

2015. dec. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
48%
Mert irigyek.
2015. dec. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!