Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ha a lányom...

Mit csináljak ha a lányom folyton hazudozik nekem de én tudom az igazságot?

Figyelt kérdés

Pl. Ma véletlenül ahogy mentem boltba akkor megláttam egy fiúval csókolozni és még azt se mondta hogy van barátja meg most sem. Amikor hazaért megkérdeztem tőle hogy mit csinált? Erre ő csak a barátnőivel játszott utána amikor hazamentek ő is jött haza,de ez nem igaz mivel láttam mit csinált. Mit csinálhatnék hogy igazat mondjon nekem ?

Válaszokat előre is köszönöm

A lányom 13éves



2016. ápr. 19. 21:58
 151/205 anonim ***** válasza:
16%
Te nagyon hülye persze hogy a törvényt képviselik, azért vihetnek haza minden kiskorút aki megszökök otthonról. Ha 10-szer szökik meg 10-szer viszik haza :) Ez nem erkölcs hanem törvény. Ha meg egy bácsi javaslatára teszi ezt a kiskorú akkor a bácsival is elbeszélgetnek hogy mi a fészkes szándéka van neki ezzel. Kapíse?? :D ügyesen beszélsz mellé, kár hogy már mindegy.
2016. ápr. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/205 anonim ***** válasza:
53%

#151, te beszélsz félre, hol van szó a kérdésben elszökött kiskorúról? Miről van szó a kérdésben??? Egy pasival csókolózó lányról, és az ezen problémázó kérdezőről. Na, ez meg a vonatkozó magyar jog:

197. § (1) Szexuális erőszakot követ el, és bűntett miatt két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő, aki

a) a szexuális kényszerítést erőszakkal, illetve az élet vagy a testi épség elleni közvetlen fenyegetéssel követi el,

b) más védekezésre vagy akaratnyilvánításra képtelen állapotát szexuális cselekményre használja fel.

(2) Szexuális erőszakot követ el az is, és öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés büntetéssel büntetendő, aki _tizenkettedik életévét be nem töltött személlyel_ szexuális cselekményt végez vagy végeztet...


198. § (1) Az a tizennyolcadik életévét betöltött személy, aki tizennegyedik életévét be nem töltött személlyel szexuális cselekményt végez, vagy ilyen személyt arra bír rá, hogy mással szexuális cselekményt végezzen, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő...

Ha elsőre nehéz felfogni, itt van táblázatban is:

[link]

vagy cikkben is:

[link]

Na, ez az érdekes a Kérdező és a kérdés szempontjából, nem az, hogy találtál egy tök másik témát, amiben tetszik neked a szabályozás...

(de megnyugtatlak, szerencsére ott is csak félig van igazad, mert 16 éves kortól a gyámügy hozzájárulásával költözhet, ha a szülő a fejére áll is - és ráadásul ez nem érinti a szülő eltartási kötelezettségét... ez a legszebb benne:)

Na, ilyenek mennek... most, hogy már tisztába raktalak a valós magyar joggal, nyugodtan felvilágosíthatod róla a gyerekedet is - elvégre is ez a szülő elemi kötelessége lenne - nem csak arról pofázni, hogy mi a gyerek kötelessége, hanem arról is, hogy mi a gyerek joga.

2016. ápr. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/205 anonim ***** válasza:
31%

Amíg csak az elméleteidet puffogtattad még csak röhögtem rajtad, de most a kis tanácsaidról beszélek tudod? HOgy a szegény szülő által elnyomoritott kiskamaszoknak te majd jól megmondod. Na meg egy nagy fenéket. Minden ember ugy neveli saját gyerekét ahogy szeretné amig a testi épségét nem fenyegeti, jobb ha beletörödsz. Rádszabaditanék pár kamasznak apukáját hogy osszon ki neked nevelö célzattal pár pofont ha a saját édesanyád nem tudott legalább annyit belédnevelni h más családok magányügyeinél neked kuss a neved akkor talán majd ők. Kia fészkes fenének képzeled te magadat? tudod a bujtogatást felnőtteknél is büntetik de ha a hatoság arrol értesülne h te kiskoruakat forditasz szüleik ellen meg osztogatsz tanácsokat szintén szülöi nevelés ellen csak annyit látna belöle a hatóság h egy vénülö f...sz rá van cummanva a kis gyereklányok és gyerekfiuk magánéletérte. Na ez az ami felháborito,. nem is a kamasz fejetlensége hanem h adod alájuk a lovat. 16 évestöl gyámügy...:D te jol vagy összerakva te agyatlan. ez olyan esetekben él kb ha szülö alkesz vagy veri a gyereket és ezért hoznak ilyen döntést de nem azért mert kis tinilánykának nem tetszik h 10re otthon kell lenni ezért a gyámügy majd jol elengedi :D te normális vagy? jo tudom nem vagy az ez tiszta sor...ha meg szexuális életet él sem mindegy hogy magátol teszi v mondjuk agyal h anya mit szolna erre jön egy ilyen tinikre ráizgult farok és majd jol megmondja h menj a szüleid ellen...tudod ezért jol megkapnád a magadét, remélem meg is kapod. Böribe biztos neked is akadna pár kéretlen apuci.

Komolyan meg nem merem kérdezni h mi a frászt vagy igy ráindulva kiskamaszok életére...pfejjjj...saját korosztályoddal foglalkoznál meg felnött dolgokkal. nem szégyelled magad? és még te jösz azzal h másra ráeröltetni az erkölcsét? miért te mit teszel te retardált- Más családok életéébe ugatsz bele. ha egy szülö eldöntötte h a gyereknek minden nap 8ra kell otthon lennie akkor az ugy van és semmi közöd hozzá.

2016. ápr. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 154/205 anonim ***** válasza:
32%

és ráadásul ez nem érinti a szülő eltartási kötelezettségét... ez a legszebb benne:)


ja a magadfajta söpredéknek a legszebb..mert a jogok kellenének de a kötelesség büdös. és akkor te akarnád megmondani a tutit tizenéveseknek, pont ezekkel a szavakkal. mondom én tedd azt de aztán a hatóságoknak se felejts el szólni hogy milyen céllal "nevelsz" idegen kis tiniket.

2016. ápr. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/205 anonim ***** válasza:
66%

#153 - mindenkinek vannak vágyai, én pl. az említett USA "Biblia-övi" államok jogalkotóit és jogalkalmazóit ítéltetném el emberiség ellenes bűntettért... meg a saját gyerekének a jogaiban hazudó, azt nem ismertető, vagy annak gyakorlásában őt megakadályozó szülőt küldeném rács mögé 1-2 évre gondolkodni... De hát sajnos ennek ugyanannyi a realitása manapság, mint a te álláspontodnak. Mert hát szerencsére van iskola, vannak osztálytársak, és igen, van internet is, ahol bármelyik fiatal valós infókhoz juthat, akármit is próbál lenyomni a torkán a "természetesen csak jót akaró" szülője... erre jók az ilyen oldalak is... vagy pl az ilyenek:

[link]

Ezek mennek...

Tudod szeretnék egy olyan országban élni, ahol a tiédhez hasonló gondolatok megfogalmazóit a saját gyerekeik mosolyogják meg...

2016. ápr. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 156/205 anonim ***** válasza:
18%

Én meg egy olyan országot akarok ahol nincsenek ilyen beteg f@aszok akiknek az a legnagyobb problémájuk az életben h kiskamaszokat h forditsanak a saját szüleik ellen, hogy biztassák őket arra hogy telibe szva mindent ne akarjanak felelősséget vállalni semmiért, és mindig minden körülmények között csak azt tegyék ami nekik jól esik. Bár továbbra is csak azt nem tudom felfogni egy 50+-os felnőtt ember mit élvez ebben, mi jó neked abban ha a kamasz majdhogy nem saját szülőjébe rúgva gázol át mindenen és mindenkin.

Jah hogy a saját anyádra haragszol és ezt minden szülőn bosszulod meg több mint 20 év után? Akkor meg egyszerűen nem vagy épelméjű és komoly pszichológusi vizsgálatot javaslok. habár ezt eddig is tudtuk, tehát te mint zakkant elme inkább csak ne akarj senkinek "segíteni"..én már azon is elszörnyülködök hogy szavazati jogod van.

2016. ápr. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 157/205 anonim ***** válasza:
71%

#154

"A szülők lakóhelyének vagy a szülők által kijelölt más tartózkodási helynek az elhagyása, a gyermeknek a szülőjével azonos lakóhelyén kívüli tartózkodási helyének kijelölése


22. §104 (1) A szülők lakóhelyének és a szülők által kijelölt más tartózkodási helynek (a továbbiakban együtt: a szülők lakóhelye) elhagyásával kapcsolatos eljárás a tizenhatodik életévét betöltött gyermek, a szülői felügyeleti jogot gyakorló szülő vagy a gyermeket személyesen gondozó és nevelő, vagy a gyermek személyes gondozását és nevelését vállalni szándékozó személy kérelmére indul.

(2) A gyámhivatal a szülők lakóhelye elhagyásának Ptk. 4:152. § (4) bekezdése szerinti jóváhagyása során vizsgálja, hogy a gyermek törvényes képviselete, lakhatása és tartása a kérelemben megjelölt helyen miképpen biztosítható.

(3) A gyámhivatal a (2) bekezdés szerinti eljárása során, ha a gyermek nem intézménybe, hanem magánszemélyhez kíván költözni, köteles a magánszemélyt is meghallgatni és nála környezettanulmányt készíteni.

(4) Ha a gyámhivatal a szülők lakóhelyének elhagyását jóváhagyja, egyúttal tájékoztatja a szülőket, hogy a jóváhagyás - a személyes gondozás és nevelés kivételével - a szülők szülői felügyeleti jogát és tartási kötelezettségét nem érinti.

..."


Mit is szerettél volna mondani? Mint ha kicsit frusztrált lennél... figyelj, nagyon egyszerű elkerülni, hogy a gyereked mástól informálódjon a jogairól - világosítsd fel róla te - elvégre is a te kötelességed lenne - másfelől biztosítsd a teljesülésüket... ez kb ennyi.

2016. ápr. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 158/205 anonim ***** válasza:
18%

66%: Idióta vagy. A gyámügy csak nagyon indokolt esetben járul hozzá, hogy a kiskorú elköltözzön, és komoly feltételei vannak, hogy hova mehet. Az igen csak indok, hogy mert 13 évesen nem engednek szexelni.


Beteg vagy!

2016. ápr. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 159/205 anonim ***** válasza:
71%

#156, ugyan már, kettőnk közül szemmel láthatóan nem én kajáltam gyűlöletet reggelire.. nem bosszulok én meg senkin semmit - nem vagyok egy bosszúálló alkat, ami lekvittelni valóm van, azt az érintettel kvittelem le. (bár, mint ha az se tetszett volna neked, de ez meg nem az én bajom, ugye)

Mindösszesen az adott lehetőségek között megvédek embereket, hogy hasonló helyzetbe kerüljenek, mint mondjuk én, meg még sokan.

(a "valakit a jogaira felvilágosításával elkövetett bűn" meg egy ilyen kifejezetten érdekes fantazmagória...)

2016. ápr. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 160/205 anonim ***** válasza:
71%

#158, ezt talán annak említsd meg, aki itt felhozta az elköltözés-témát, ne nekem.

Maradtam tisztelettel:)

2016. ápr. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!