Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ha a lányom...

Mit csináljak ha a lányom folyton hazudozik nekem de én tudom az igazságot?

Figyelt kérdés

Pl. Ma véletlenül ahogy mentem boltba akkor megláttam egy fiúval csókolozni és még azt se mondta hogy van barátja meg most sem. Amikor hazaért megkérdeztem tőle hogy mit csinált? Erre ő csak a barátnőivel játszott utána amikor hazamentek ő is jött haza,de ez nem igaz mivel láttam mit csinált. Mit csinálhatnék hogy igazat mondjon nekem ?

Válaszokat előre is köszönöm

A lányom 13éves



2016. ápr. 19. 21:58
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/205 anonim ***** válasza:
71%
#119 "És ha elvárod, hogy a szülő eltartsa a gyerekét, akkor az ellen se emeld fel a szavad, hogy ő szabjon határt." - aztán miért is ne??? Mint az előbb mondtam, ez egy egyirányú dolog, a szülő vállat gyereket, és nem a gyerek szülőt. Márpedig hogy lehet valakinek felelőssége egy másik ember döntéséért?
2016. ápr. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/205 anonim ***** válasza:
3%
Nem értelek, ha ugyan úgy mérlegel valamiben mint én, akkor mi a kérdés? Hol a baj? Akkor senki nem húzza őt vissza.
2016. ápr. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/205 anonim ***** válasza:
15%
66%-os, érdekes, eddig csak azt hajtogattad hogy a gyereknek joga van döntenie a saját tettei felett, és azt hogy azé a felelősség, akié a jog. Nos tehát, a te logikáddal élve, ha hagyjuk, hogy a gyerek döntsön, akkor a felelősség is az övé, hogy megoldja a problémáit és eltartsa magát nem igaz?:-) vagy ja, az így már nem buli? a szülők pénze kell de a szabályaik már nem? Ilyen felfogással nem hiszem el, hogy te nem tini vagy.
2016. ápr. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/205 anonim ***** válasza:
81%
#123, azt hiszel, amit akarsz... de látom, másodszor se sikerült megértened, hogy a szülő döntött egyedül a gyerekvállalásról, és nem a gyerek, és nem is kölcsönösen vállalták egymást...
2016. ápr. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/205 anonim ***** válasza:
18%
igen, ha egy szülő előre tudja hogy ilyen gyereke lesz, akkor alaposan megfontolná. De te csak ezt hajtod, mert rájöttél hogy hiba van az érvelésedben:-)az jogos, hogy akié a jog, azé a felelősség. De akkor legyen mindegy hány éves az illető. Ha a gyerekemnek joga van szó nélkül elmászkálni, akkor ahhoz is joga van hogy önmaga oldja meg a dolgait ezután.
2016. ápr. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/205 anonim ***** válasza:
3%
Tényleg nem kölcsönösen vállalták egymást, ezért is van hogy a szülő felel a gyerekért és nem fordítva vagy nem a gyerek felel önmagáért. Na innentől kezdve miért is baj ha a szülő szabja meg a kis 13 14 évesnek hogy mikorra menjen pl haza? Lassan belezavarodsz a saját süketelésedbe :)
2016. ápr. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/205 anonim ***** válasza:
66%
#122, most én nem értelek... de megpróbálom egyszerűbben: mondjuk, ha nekem 25 évesen is az a véleményem, hogy el kellett volna engednie, akkor azt, amit azon vesztettem, hogy nem engedett el, ami így másnak megadatott nekem meg nem, azt hogyan kérhetem rajta számon? (elvi, ugye bezzegazénidőmben még ilyen nem volt, ami akkor volt helyette, arra meg kvázi kénytelen volt elengedni, mert ezt az akkori rendszer igen-igen elvárta - ebből is kisebb a maiak szabadsága)
2016. ápr. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/205 anonim ***** válasza:
66%
#126 "Na innentől kezdve miért is baj ha a szülő szabja meg a kis 13 14 évesnek hogy mikorra menjen pl haza?" - azért banyek, mert az elsősorban a 13-14 éves saját élete, és nem a szülőé.
2016. ápr. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/205 anonim ***** válasza:
18%
igen, ha egy szülő előre tudja hogy ilyen gyereke lesz, akkor alaposan megfontolná. De te csak ezt hajtod, mert rájöttél hogy hiba van az érvelésedben:-)az jogos, hogy akié a jog, azé a felelősség. De akkor legyen mindegy hány éves az illető. Ha a gyerekemnek joga van szó nélkül elmászkálni, akkor ahhoz is joga van hogy önmaga oldja meg az ehhez szükséges feltételeket. Vagy máshogyan: ha a szülő átadja a jogot hogy a kamasz maga döntsön, akkor ezzel a felelősséget is átadja. Hogy csak a te érveléseddel éljek..
2016. ápr. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/205 anonim ***** válasza:
18%
szóval 25 éves vagy. na majd meglátjuk az álláspontodat akkor, ha te kapod rajta majd a 13 éves gyerekedet hogy hazudozik neked...
2016. ápr. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!