Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális viselkedé...

Szerintetek normális viselkedés ez egy anyától?

Figyelt kérdés
Barátom 20 éves, most éppen munkanélküli, de augusztusban folytatja tovább az iskolát. Keresett munkát, személyesen láttam, hogy beadott legalább 50 helyre életrajzot. De senki sem akarta felvenni, mert hosszútávra keresnek csak embereket és nem kell nekik olyan aki augusztusban elmegy. Ezért most állam ad neki pénzt havonta, hogy meg tudjon valahogy élni, mert az anyukája minden hónapban fizetést kér tőle. Ebben a hónapban valami hiba csúszott be, és nem kapott semmi pénzt. Szóval anyukájának nem tudja kifizetni a lakbér részét, de még ételre sincs semmi pénze. Én szoktam neki főzni, mert amúgy is egyedül vagyok és nem okoz gondot. Ma meg mesélte, hogy az anyukája és a testvére grilleztek és neki semmit sem adtak belőle, nem is szóltak neki. Pedig kettejüknek vettek vagy 4 csomag húst. Az anya tudja, hogy a fiának nincs mit enni, pirítóson élt egy hétig és ők meg grillezik a sok húst. Szivesen mennék oda és lekevernék neki egyet. Szerintetek ezt jogosan csinálja? Minden hónapban fizet neki hogy ott lakik, mert nincs pénze saját lakásra, és iskola mellett nem is tudna sokat dolgozni.

2016. máj. 8. 11:27
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
48%
ha annyira bánt ez akkor költöztesd magadhoz és tartsd el te.
2016. máj. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
68%

Figyelj, most ezen lehet pörögni milyen anya az ilyen... DE!


Igenis, amíg éhezik, addig el lehet menni gyári munkára, mert legalább lenne pénze kajára! Nem élete végéig kell ott lenni.

20 éves, gondolom nem a héten erettségizett. Eddig mit csinált? Miböl akar élni míg tanul még 4 évet az áhított vêzettségig? Nulla tapasztalattal majd kinek kell egy egymilliomodik informatikus? Stbstbstb....


Itt a nyár, idénymelók tömkelege, menjen le a balcsira, velencére, sok helyen szállást is adnak a melóhoz.

Vagy tényleg menjen el a mekibe.

Vagy bárhova.

Most nem egy életre kell oda tervezni, habem amíg nincs jobb.


Tudod a férjem, mikor megismerkedtünk, 3 hónapra rá megszünt a melóhelye, és diplomával 2 nyelvvizsgával elment motoros futárnak, míg jobbat nem talált! Nem csak beadta az önélwtrajzot és cárta a csodát, nem az anyjá szidta, hogy nem tartja el, meg nem tölem várta.


Meg még annyi, hogy azért én anyaként nem tudom elhinni, hogy ilyen van, hogy az egyik gyerekem éhezik, a másikkal meg boldogan grillezgetek és kómásra zabálom magam.

Szóval ez csak a sztori egyik fele, jó lenne hallani a másikat is ;)

2016. máj. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
88%

És ha leírjuk, hogy nem normális, 45 éves koráig kötelessége lenne elkényeztetni és kinyalni a valagát is a pici fiának? Attól jobb helyzetbe kerül? Nem.

Akkor a szájtépésnek nincs értelme, változtatni meg csak ő tud.

Mondjuk ha nagyon akarna dolgozni, rég talált volna munkát. Nem kell reklámozni, hogy mennyi időre keres és kész. De kismillió helyen amúgy is tesznek rá. Szóval azért annyira nem törte magát a barátod, azt garantálom.

Másrészt ha ilyen a helyzet, akkor elég luxus ötlet, hogy tanulni akar. Mert hát akkor nyilván megint nem tud majd rendesen dolgozni, az lesz a kifogás.

20 évesen pedig nem kötelessége anyukának eltartani. Csak az érem egyik oldalát ismerjük, úgyhogy az is lehet, a barátod nem kifejezetten érdemelte ki a mama hotelt. Én meghallgatnám anyuka verzióját is az egészről, mielőtt köveket hajigálok rá.

De ha ennyire aggódsz a srácért, akkor fogadd be te és meg van oldva. Az anyját meg hagyni kell, éljen boldogan a továbbiakban, nem kell vele foglalkozni. Nem mindenkinek jut jó család, ez egy ilyen bicikli. Hiába rinyálsz rajta, attól még igaz marad.

2016. máj. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
81%

16-17 vagyok.

Csak mondd, hogy az "informatikus iskola" alatt egy normális egyetemet értesz, és nem egy olyan 20 éves "férfiről" beszélünk, aki valami gagyi tömeg OKJ mellett képtelen dolgozni járni.

Nő létemre én is tanultam "informatikus iskolában". Akinek van hozzá affinitása, az nem szakad meg benne annyira, hogy ne tudna dolgozni mellette, bármelyik szakról is van szó, hacsak nem a számítógép előtt kockul egész nap. Akkor ugye érthető, hogy másban már nem lehet számítani rá, plusz világos, miért viselkedik így az anyja.

Feltételezem, bababőrű barátodnak esze ágában sincsen olyan munkára jelentkezni, ami nem számítógép előtt végzendő, ezért nem is talál semmit.

2016. máj. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
54%
Nem normális és tele a t*köm azokkal az emberekkel, akik szerint amúgy sem normális, ha vki 20 évesen még szülői segítségre szorul. Nem mindenkinek a szalag melletti sz*r lapátolás álmai munkája (persze megértem, hogy vkinek a kompetenciái csak ennyit tesznek lehetővé), a továbbtanuláshoz viszont 90 %-ban kell, legalább egy minimális szülői támogatás. Arra meg hogy vki ideiglenesen a saját fiát nem tudja némi élelelemmel tmogatni, annak csak egy dolgot tudok mondani: ló**sz a s**gébe! Mert azt érdemel... Jézus, hogy a saját gyerekemet ne támogassam az életben való előlépésében, soha nem merülne fel bennem ilyesmi. Akinek igen, az meg egy pillanatig ne merészelje magát szülőnek nevezni és őszintén kívánom neki, hogy tapasztalja meg, milyen az, mikor olyan idős, hogy maga alá csinál, de nincs ki kitörölje a sz*ros hátsóját.
2016. máj. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
58%

Ha te nem lennél, éhen halt volna?

Nem tudom, hogy tudsz így rá egyenlőként tekinteni.

2016. máj. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 A kérdező kommentje:
Ki beszél itt a páromról? Nem azt írtam, hogy a férjemet nem eteti az anyja, barátot írtam. Nektek nincsenek barátaitok vagy mi? A páromat már miért etetné az édesanyja, ha ott vagyok neki én?
2016. máj. 8. 15:04
 28/60 A kérdező kommentje:

Én ezt egyszerűen nem értem. A szüleimre én még mindig támaszkodhatok. Még gyerekkoromban nekünk is volt, hogy a nagyszüleimnek kellet minket pénzileg kisegíteni és boldogan segítettek! Mert igaz már nagyszülők voltak, de a szüleim még mindig a gyerekeik voltak. Már nem élek velük együtt, de ha bármi gondom lenne, még most is segítenének nekem egyetlen szó nélkül. Mert erről szól a családi összetartozás. Mindenki keresztül megy nehéz időkön és a család van az első helyen, aki segít rajtunk. De ha ti csak azt mondjátok, hogy de már 20 éves, mit akar még mindig tőlem, akkor ott hol a szeretet? Ismétlem megint, nem a 30 éves lusta emberekről beszélek, akiknek eszük ágában sincs dologzni, de anya főzzön rájuk, mosson rájuk. Egy fiatal felnőttnek nehéz elindulni a valós életben. Ti nem voltatok ott talán? Ha a család egy kicsit is segít, támogat, akkor minden sokkal gyorsabban és egyszerűbben megy.


Még gyerekkorúként az anyjával rengeteget költöztek, mert egyszer itt volt egy pasi, másszor ott volt egy. Alapiskolát is nehezen vette, mert 2 évben is azt mondták, hogy meg kell ismételnie az évfolyamot, mert sokat hiányozott, vagy az év közepén költözködtek és már nem vették őt be az iskolába, ezért újra kellett járnia az évfolyamot. Nevelőapja meghalt nem olyan régen, neki ő volt a mindene, azóta vannak neki kisebb probémái. De nem beteg!

Igenis az anyja hozta őt ilyen helyzetbe és elvárnám tőle, hogy legalább most segítsen rajta.

2016. máj. 8. 15:19
 29/60 anonim ***** válasza:
61%

akkor legközelebb fogalmazz egyértelműbben ;)


egyébként rengetegen dolgoznak suli mellett, sokan képesek már az iskola elején a szakmájukban elhelyezkedni

azért az is elég durva, ha te csak gyári munkában tudsz dolgozni

ahogy már írtam, rengeteg helyen keresnek ideiglenes munkásokat, valamint tényleg ott vannak a meki és társai, sorra keresik az alkalmazottakat

nem mellesleg megemlítem, hogy a munkáltatónak nem feltétlen kell tudnia, hogy az adott személy óhajt az ő cégénél dolgozni, nyugodtan kamuzhat, nem kötik hazugságvizsgáló gépre, minden csak akarás kérdése

2016. máj. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
39%
gondolom az anyjának van oka amiért így viselkedik vele. Például a gyerek nem segít otthon, vagy ki tudja hanyadik iskolát próbálja elvégezni...
2016. máj. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!