Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális viselkedé...

Szerintetek normális viselkedés ez egy anyától?

Figyelt kérdés
Barátom 20 éves, most éppen munkanélküli, de augusztusban folytatja tovább az iskolát. Keresett munkát, személyesen láttam, hogy beadott legalább 50 helyre életrajzot. De senki sem akarta felvenni, mert hosszútávra keresnek csak embereket és nem kell nekik olyan aki augusztusban elmegy. Ezért most állam ad neki pénzt havonta, hogy meg tudjon valahogy élni, mert az anyukája minden hónapban fizetést kér tőle. Ebben a hónapban valami hiba csúszott be, és nem kapott semmi pénzt. Szóval anyukájának nem tudja kifizetni a lakbér részét, de még ételre sincs semmi pénze. Én szoktam neki főzni, mert amúgy is egyedül vagyok és nem okoz gondot. Ma meg mesélte, hogy az anyukája és a testvére grilleztek és neki semmit sem adtak belőle, nem is szóltak neki. Pedig kettejüknek vettek vagy 4 csomag húst. Az anya tudja, hogy a fiának nincs mit enni, pirítóson élt egy hétig és ők meg grillezik a sok húst. Szivesen mennék oda és lekevernék neki egyet. Szerintetek ezt jogosan csinálja? Minden hónapban fizet neki hogy ott lakik, mert nincs pénze saját lakásra, és iskola mellett nem is tudna sokat dolgozni.

2016. máj. 8. 11:27
1 2 3 4 5 6
 31/60 A kérdező kommentje:
Az anya nem főz rá, nem mos rá, nem takarít utána. Saját maga után sem nagyon, ezt hozzá kell tennem. Iskolát meg amit elkezdett be is fejezte. De a sok költözés miatt, sok iskolát el kellett kezdenie, de ezt már tudnád, ha elolvastad volna, amit írtam.
2016. máj. 8. 16:30
 32/60 anonim ***** válasza:
94%
és az otthoni segítéssel hogy áll?
2016. máj. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 A kérdező kommentje:
Pontosan mire gondolsz? Takarít, főz magának, bevásárol magának, papírjait elintézi, füvet nyír, ablakot mos, macskákat eteti...
2016. máj. 8. 16:37
 34/60 anonim ***** válasza:
80%
Apuka felé miért nem elvárás, hogy eltartsa és kiszolgálja a felnőtt nem tanuló, nem dolgozó fiát? Az ilyesmi miért mindig kizárólag az anyák kötelessége?
2016. máj. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
100%
Előbb azt írod, nem főz, takarít az anyja, de ő sem, aztán meg azt, hogy főz és takarít.
2016. máj. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 A kérdező kommentje:

Az anya nem főz, mos, a gyerekére. De az anya saját maga után sem nagyon takarít, főzni sem szokott gyakran. Így értettem ezt.


Az édesapja meg meghalt. De ezt is említettem már.

2016. máj. 8. 17:28
 37/60 anonim ***** válasza:
43%

Jó látni az emberek tanácsait, mindenki menjen el húsz évesen valami alja munkára, vagy végezzen olyan iskolát ami mellett el lehet járni dolgozni.


Utána meg nem értik a cégek és az állam, hogy miért nincs elég mérnök, orvos, vegyész az országban. "Igen, bocsánat az anyjuk elküldte őket a gyárba a tanfolyam mellet. Több szerencsét a keresgéléshez."

2016. máj. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 A kérdező kommentje:

Nem értem mi a gond azzal, hogy egy 20 éves még otthon lakik. Nem 30ról beszélünk itt. Jobb esetben 24-26 éves korig a gyerek még iskolába jár.

Testvérem 25 éves koráig lakott otthon, most egyedül él a barátnőjével. Egyik unokatestvérem 24 éves koráig élt otthon, most 2 kisgyermek édesanyja és külön élnek a férjével. Másik unokatestvérem 28 éves koráig élt otthon és most 3 gyermekes anyuka a saját házában. Miért olyan nagy gond az, ha a saját gyereked a házban él, ahol felnőtt. Miért akar mindenki minnél hamarabb megszabadulni a gyermekeitől. A saját gyermekeitekre ti úgy tekintetek mint teherre?

Én biztosan segíteni fogok ott, ahol tudok a gyerekeimnek. És nem az lesz az első gondolatom a 18. születésnapjukon, hogy hurrá végre kirúghatom a nagyvilágba a takonypócot. A gyereked nem szűnik meg a gyereked lenni, ahogy betölti a 18at. Úgyanúgy segítesz a 17 éves gyerekednek, mint ahogy a 30 évesnek. Csak annyi a különbség, hogy ha már felnőtt, akkor a gyereked is ugyanúgy segít rajtad és nem csak egyoldalú a dolog.

2016. máj. 8. 19:47
 39/60 anonim ***** válasza:
48%
Nem gond ha otthon él..de akkor szálljon is bele a költségekbe. Én, mint hasonló korú felnőtt mondom ezt. Azt kérdezed miért elvárás az, hogy a fiú hazaadjon. Én meg azt, miért elvárás az, hogy a szülők teljesen eltartsák?
2016. máj. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 A kérdező kommentje:
Nem kérdeztem, hogy miért kellene a fiúnak hazaadnia. Erről egyáltalán szó sem volt, ez nem kérdéses. De nem is mondok többet mert látom fogalmad sincs, hogy miről is van itt szó.
2016. máj. 8. 20:19
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!