Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális viselkedé...

Szerintetek normális viselkedés ez egy anyától?

Figyelt kérdés
Barátom 20 éves, most éppen munkanélküli, de augusztusban folytatja tovább az iskolát. Keresett munkát, személyesen láttam, hogy beadott legalább 50 helyre életrajzot. De senki sem akarta felvenni, mert hosszútávra keresnek csak embereket és nem kell nekik olyan aki augusztusban elmegy. Ezért most állam ad neki pénzt havonta, hogy meg tudjon valahogy élni, mert az anyukája minden hónapban fizetést kér tőle. Ebben a hónapban valami hiba csúszott be, és nem kapott semmi pénzt. Szóval anyukájának nem tudja kifizetni a lakbér részét, de még ételre sincs semmi pénze. Én szoktam neki főzni, mert amúgy is egyedül vagyok és nem okoz gondot. Ma meg mesélte, hogy az anyukája és a testvére grilleztek és neki semmit sem adtak belőle, nem is szóltak neki. Pedig kettejüknek vettek vagy 4 csomag húst. Az anya tudja, hogy a fiának nincs mit enni, pirítóson élt egy hétig és ők meg grillezik a sok húst. Szivesen mennék oda és lekevernék neki egyet. Szerintetek ezt jogosan csinálja? Minden hónapban fizet neki hogy ott lakik, mert nincs pénze saját lakásra, és iskola mellett nem is tudna sokat dolgozni.

2016. máj. 8. 11:27
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
73%

#47

Te könnyen beszélsz, mert 19 évesen már férjnél voltál, tehát volt kihez költöznöd vagy kivel összeköltöznöd, plusz ahogy írtad, a férjednek sikerült a munkatapasztalata által egy jó állást kifogni. Ergo te meg afölött siklottál el, hogy bár te is dolgoztál, de elsősorban nem magadnak köszönheted azt, hogy saját lábra (pontosabban ez sem igaz, hiszen ugye nem egyedül folytattad tovább az életed) tudtál állni.


A másik meg 19 évesen ugye diplomád nem lehet, tehát valahogy az OKJ-s vagy technikusi vagy akármilyen végzettségeddel az, hogy 1000 Ft-os órabérrel dolgozhattál volna, kész csoda. Nekem is informatikus végzettségem van, de Jász-Nagykun-Szolnok megyében rohadtul nehéz ezzel állást találni, pályakezdőként legalábbis. De ha már fizu: első ilyen munkahelyemen 570 Ft-os órabérre jött ki a havi fizetésem, a másodikon már csak 450-et adtak, a mostaniban is még csak 860-at, ámbár annyira elégedettek velem, hogy fizetésemelés előtt állok.


Szóval kíváncsi lettem volna arra, hogy vajon ha Jász-Nagykun-Szolnok megyében 19 évesen totál egyedül kellett volna elindítani az életedet, az ment-e volna neked. Mert azzal a sorssal, ami veled történt, könnyű osztani az észt.

2016. máj. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
18%

Ha ilyen jó értő olvasással rendelkezel, nem csoda, hogy csak ennyit keresel :)

19 évesen nem voltam férjnél, később mentem hozzá, elnézést, megszoktam, hogy így szólítom. Akkor költöztünk össze. Egy drága albérletben. Mindketten TANULTUNK, és mellette diákmunkából fizettük a lakhatást, az ételt, mindent. Szülői segítség nélkül.

Akkor volt GYAKORLATON, DIÁKMUNKÁN az említett helyen. Akkor minimálbért keresett vele, egyszerre járt suliba, és dolgozni.

Nem pályakezdő 1000Ft-os fizetésről beszéltem, hanem diákmunkás fizetésről. A diákokat sokkal jobban fizetik.

19 évesen, totál egyedül indítottam el az életem. A párommal éppen annyi pénzt kapartunk össze SULI MELLETT, hogy fizessük a fennmaradásunkat. Igaz, nem a világ peremén, hanem a belvárosban, ugyanis pontosan ezért költöztünk össze, hogy olyan helyen élhessünk, ahol van esélyünk, és ne kelljen az interneten rinyálnunk.

Igen, a férjem JELENLEG úgy keres, hogy nekem egyáltalán nem kellene mellette dolgoznom, sőt. Ezt viszont pont annak köszönheti, hogy anno jó helyre ment DIÁKMUNKÁRA.

Felküzdötte magát egy jó pozícióba, és miután megszerezte a képzettségét, fel is vették.

Kérlek, tanulj meg olvasni, aztán oszd az észt. Egy kis értelemmel talán jobb munkahelyre is futná.

2016. máj. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
65%

A diákokat pont ,hogy nem fizetik meg jól. 500Ft-os órabérrről beszélünk. Az hol számít jónak? Főleg ha nem tud folyamatsoan dolgozni az illető,mert a szak ahol tanul,nem lehet a kötelező órákról hiányozni. Marad az éjszakázás. Azt meg ki bírja ki,hogy a hét öt napján egyhuzamban meló,utána suli,néhány óra alvás, megint meló,suli...

Szerintem egy 20 évest még támogatnia kellene a szülőnek,ha tanul az illető.


De ha azt látja az anyuka,hogy a fia naplopó, akkor megértem,hogy elvárja azt a pénzt.

2016. máj. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
64%

"19 évesen, totál egyedül indítottam el az életem. A párommal éppen annyi pénzt kapartunk össze SULI MELLETT, hogy fizessük a fennmaradásunkat." - Első mondat egyes szám első személy, második többes szám első személy. Innentől kezdve az egész írás totál hiteltelen. Ja, bocs, mit szólok bele, hisz olvasni se tudok :D


"A diákokat sokkal jobban fizetik." - Mióta? Az igaz, hogy a munkahelyek a diákok után kapnak járulékkedvezményt, de azt be ne add már, hogy egy munkatapasztalattal nem vagy alig rendelkező, 20-at sem betöltött diákot többre tartanak!


Nem mellesleg örülök, hogy sikerült belekötni abba, hogy akkor még nem a férjed volt, de a lényeg fölött ismét sikerült elsiklanod: neked volt kivel összeköltöznöd és nem olyan területen éltél, ahol mindenkit minimálbérrel vágnak haza. De ahogy látom, ezt neked nehéz bevallani, hogy sokkal könnyebb volt, mint a legtöbb embernek.

2016. máj. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
Csak annyit fűznék hozzá, hogy diákmunkán nem lehet rosszul keresni. Már csak két okból se. Az egyik az, hogy diákmunkás alig adózik, tehát több marad nála. A másik meg, hogy nagyon sok helyen vannak 800-1000 forintos órabérben diákok. Nem csak a Tesco árufeltöltő lehetőség létezik...ennyit erről.
2016. máj. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
55-ös, én voltam diákmunkán, kerestem is... a 800-1000 Ft-os órabért azok kapják meg, akik meglévő programozói, program-felhasználói (és itt most képszerkesztő programokra, különleges adatbázisokra gondolok, nem MS Office-ra) tudással rendelkeznek, kb. Esetleg egy-két komolyabb hoszteszmeló. És kevés van ezek közül. Ami az én tapasztalatom volt, hogy diáknak viszonylag nagy felelősségű adminisztrációs, számítógépes munkára 600-as órabért akarnak adni...
2016. máj. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:

Nálunk a hostess munka legalja 800 forint, annál csak több szokott lenni.

Néhány adminisztrációs munkánál szoktam még látni, hogy többet adnak 500 forintnál...és ahhoz végzettség se kell.

Ja és azok a munkák amikhez nyelvtudás kell, azok jobban fizetnek még.


Mostanában hirdetnek árufeltöltő munkákat kiemelt bérezéssel (br. 700-1200 ft). Nem tudom hogy lehet elérni a plafont, de jól hangzik :D


Amúgy nem pesti vagyok. Nézegettem még régebben pesti diákmunkákat, nagyon sok van és nagyon jól fizetnek...ilyenkor sajnálom, hogy nem ott lakok.

2016. máj. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
44%
Én azt nem értem, hogy - akár rövid vagy hosszú távra tervez, miért kell megmondani, hogy én csak augusztusig akarok dolgozni??? Jó hogy nem veszik fel sehova. Nem kell ezt előre közölni, majd ha eljön az ideje, lelép. Ennyi. Legyen már egy kis esze. Iskola mellett is lehet dolgozni, élő példa vagyok. Csak én munka mellett is jártam iskolába, azt is meg tudtam oldani. Ahogy azt is, hogy iskola mellett tudtam dolgozni. Mindent lehet csak akarni kell. Nyilván kényelmesebb havi x ezer forintból élni mert lusták vagyunk dolgozni. Csak akkor viseljük el a következményeit. Én 16 évesen iskola mellett már eljártam diákmunkára, nyáron - ugye lassan itt vannak a szezon munkák is.. - dolgoztam, s nem azért mert rá voltunk szorulva, hanem magamnak akartam megkeresni a pénzt ami elköltök. Nem lettem életképtelen, nem vártam, hogy a számba repül a sült galamb. Felnőtt ember, ne sajnáltassa már magát.
2016. máj. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 A kérdező kommentje:
Én is dolgoztam iskola mellett, de az édeskevés volt. Soha nem kaptam 300 eurónál többet. Abból is elment 150 lakbérre, 150 meg kajára, a többi kiadást, mint mondjuk a biztosításokat az állam fizette. Szóval ha valami történt volna, hogy valami okból nem fizették volna a biztosításaimat, akkor 150 elmegy a lakbérre, 150 a biztosítésokra és ennyi. Kajára már semmi sem maradt volna.
2016. máj. 11. 12:51
 60/60 anonim ***** válasza:
74%
"Mindent lehet csak akarni kell." - Akkor én holnaptól aztt akarom, hogy egy Lamborghini álljon a házam előtt. Akkor lesz is? Kizárt. És ez kb. így működik a munkakaeresésnél is. Hiába akarod álmai munkahelyét, ha onnan könnyűkézzel elutasítanak, sőt még az önéletrajzodra se válaszolnak. Az emberek 80-90%-a olyan munkahelyen kénytelen dolgozni, ahova nem szeret bejárni, nem szereti a munkáját csinálni. A legtöbb munkahely hazavág minimálbérrel. Lehet azt mondani, hogy tanulni kellett volna meg normális szakmát választani, de akkor nem tudom, mire fel várja el valaki, hogy tiszta legyen a kórház folyosója vagy hogy a kenyér frissen ott legyen a boltok polcain, hiszen valakinek ezt a munkát is el kell végeznie.
2016. máj. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!