Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális viselkedé...

Szerintetek normális viselkedés ez egy anyától?

Figyelt kérdés
Barátom 20 éves, most éppen munkanélküli, de augusztusban folytatja tovább az iskolát. Keresett munkát, személyesen láttam, hogy beadott legalább 50 helyre életrajzot. De senki sem akarta felvenni, mert hosszútávra keresnek csak embereket és nem kell nekik olyan aki augusztusban elmegy. Ezért most állam ad neki pénzt havonta, hogy meg tudjon valahogy élni, mert az anyukája minden hónapban fizetést kér tőle. Ebben a hónapban valami hiba csúszott be, és nem kapott semmi pénzt. Szóval anyukájának nem tudja kifizetni a lakbér részét, de még ételre sincs semmi pénze. Én szoktam neki főzni, mert amúgy is egyedül vagyok és nem okoz gondot. Ma meg mesélte, hogy az anyukája és a testvére grilleztek és neki semmit sem adtak belőle, nem is szóltak neki. Pedig kettejüknek vettek vagy 4 csomag húst. Az anya tudja, hogy a fiának nincs mit enni, pirítóson élt egy hétig és ők meg grillezik a sok húst. Szivesen mennék oda és lekevernék neki egyet. Szerintetek ezt jogosan csinálja? Minden hónapban fizet neki hogy ott lakik, mert nincs pénze saját lakásra, és iskola mellett nem is tudna sokat dolgozni.

2016. máj. 8. 11:27
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
3%
Miért is kéne alja munkát végezni 20 évesen???? Ja, hogy tanulni kellett volna talán! 22 éves fiam van, aki havi 200ezret keres legálisan!A barátod a hibás, nem a szülők. Életképtelen. A mai világban ez megengedhetetlen.
2016. máj. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 A kérdező kommentje:
Mi az hogy tanulni kellett volna talán? Szerinted mi a lóf.szt írtam eddig, hogy mit akar csinalni?! Ja, hogy tanulni! Ember, tanulj meg olvasni.
2016. máj. 8. 21:53
 43/60 anonim ***** válasza:
41%
tipikus troger mai munkanélküli aki mindig meg tudja magyarázni mért nincs meloja, mért kéne az anyának eltartania
2016. máj. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 A kérdező kommentje:
Mert még iskolába jár? Amúgy meg újból megismétlem, nem arról van szó, hogy az anya eltartsa a fiát, de amikor egyszer az évben szorult helyzetbe jut, hogy még ennie sincs nagyon mit, akkor azért már tényleg segíthetne a szülő a gyerekén és nem csak azt szajkózni, hogy de már felnőtt, ez nem az én dolgom.
2016. máj. 8. 22:07
 45/60 anonim ***** válasza:
21%
Te meg élni tanulj meg, nem élősködni !
2016. máj. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 A kérdező kommentje:
Köszönöm az aggodalmadat, de én már évek óta nem élek a szüleimmel. :)
2016. máj. 8. 22:35
 47/60 anonim ***** válasza:
58%

Nézd, kapálózhatsz akárhogy, de a lényeg felett átsiklottál.

Nappali tagozatos tanulóként rengeteg diákmunkát végezhetne, és nem csak gyári melót!!!

Én anno telefonos ügyfélszolgálatos voltam, de mivel - mint már említettem -, én is informatikát tanultam, folyamatosan jöttek a programozói, egyéb informatikus lehetőségek 1000Ft-os órabérért, csak én nem azon a területen mozogtam.

A haverod, teljesen mindegy, neked kid, egyszerűen nem akar megmozdulni.

Nincs is azzal probléma, csakhogy az anyjának meg nem kötelező felnőtt embert eltartania. Annyira rossz szülő nem lehet, ha a testvérét meg eteti, csak valószínűleg belefáradt abba, hogy a kedves gyereke még 20 évesen is azt várja, hogy tartsák a seggét.

Ne haragudj, mi korán, 19 évesen költöztünk össze a férjemmel, mindketten tanultunk, mellette még is meg tudtunk annyi pénzt keresni, hogy szülő segítség nélkül béreltünk saját albérletet. Diákmunkával. Egyikünk sem szakadt meg, a férjem viszont eszméletlen jó helyre verekedte be magát a szakmai gyakorlatával.

Azért azt is megkérdezném tőled, hogy ha folytatja tovább az iskolát, mivel lesz több pénze ételre? Vagy akkor már magától értetődő, hogy anyuka tartsa el??

2016. máj. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 A kérdező kommentje:
Ezt is leírtam már egyszer. Nem arról van szó, hogy az anyukának kellene eltartania. 1 hónapról van szó, egyetlen egy hónap, amikor valami probléma jött közbe. Ennyi. 1 hónap. Érted már? Következő hónapban minden meg van oldva, nincs gond a pénzzel, csak erről a mostani hónapról van szó, nem a következő 30 évről. Persze egy hónapot kibír pirítóson, de egy anyától azért elvárnám, hogy szorult helyzetben segítsen a gyerekén.
2016. máj. 9. 12:55
 49/60 anonim ***** válasza:
64%

Sztem nem normális az anya viselkedése. Mondom ezt úgy, hogy azt én sem értem, hogy miért derogál pár hónapra beállnia egy gyárba a srácnak... munkatapasztalatnak az is jó, hogy látja, mi folyik a fizikai munkások között.


Viszont itt kap segélyt az államtól, és ahogy az anyja kéri, pontosan le is adja a pénzt. Most önhibáján kívül nem tudott fizetni, mert csúszott a segély (legalábbis ezt olvasom ki a kezdő kérdésből). Az anyja ahelyett, hogy megértő lenne vele, és megértené, hogy nem ő nem akar fizetni, azon a pár ezer Ft-on raplizik, és piti módon próbál a saját fiának keresztbe tenni meg megalázni, rossz érzéseket okozni neki. Na, ez a nem normális.

2016. máj. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 A kérdező kommentje:
Pontosan így van. Volt már több munkája is, ha jól tudom, iskola mellett is dolgozozz már egy pár hónapot. Most az elmúlt pár hónapban nem tudott semmit sem találni és a pénz meg nem jött meg neki. Csak 1 hónapról lenne szó, mert már hívta a hivatalt és intézik a papírokat, amik elvesztek. Ezt ha egy szülő képtelen felfogni, akkor annak nem is kellene hogy legyen gyereke. Ha 1 hónapot nem tud valaki a gyerekén segíteni, az ne is hívja magát szülőnek.
2016. máj. 9. 15:29
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!