Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális viselkedé...

Szerintetek normális viselkedés ez egy anyától?

Figyelt kérdés
Barátom 20 éves, most éppen munkanélküli, de augusztusban folytatja tovább az iskolát. Keresett munkát, személyesen láttam, hogy beadott legalább 50 helyre életrajzot. De senki sem akarta felvenni, mert hosszútávra keresnek csak embereket és nem kell nekik olyan aki augusztusban elmegy. Ezért most állam ad neki pénzt havonta, hogy meg tudjon valahogy élni, mert az anyukája minden hónapban fizetést kér tőle. Ebben a hónapban valami hiba csúszott be, és nem kapott semmi pénzt. Szóval anyukájának nem tudja kifizetni a lakbér részét, de még ételre sincs semmi pénze. Én szoktam neki főzni, mert amúgy is egyedül vagyok és nem okoz gondot. Ma meg mesélte, hogy az anyukája és a testvére grilleztek és neki semmit sem adtak belőle, nem is szóltak neki. Pedig kettejüknek vettek vagy 4 csomag húst. Az anya tudja, hogy a fiának nincs mit enni, pirítóson élt egy hétig és ők meg grillezik a sok húst. Szivesen mennék oda és lekevernék neki egyet. Szerintetek ezt jogosan csinálja? Minden hónapban fizet neki hogy ott lakik, mert nincs pénze saját lakásra, és iskola mellett nem is tudna sokat dolgozni.

2016. máj. 8. 11:27
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
25%

10: De ha nem tudja segíteni?

20 éves már felnőtt. Neki is látnia kell, hogy milyen anyagi körülmények között élnek. Nem várható el egy anyától, hogy egyedül eltartson több embert, ha ez nem lehetséges. 20 éves is dolgozhat, és tanulhat is mellette.

Én is így tettem. Nem vártam volna el anyukámtól, hogy ő csináljon mindent egyedül.

2016. máj. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
61%
Ki az a sok értelmes, aki lepontozza azokat a válaszokat, amik arról szólnak, hogy ne hagyja éhen veszni a saját gyerekét?
2016. máj. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
65%

#11

Az oké, hogy legyen már (részben) önellátó, de azért lakbért nem fizettetek a kölykömmel, nem? Pláne ha a tesóval négy kiló húsnak nekiülnek, akkor mi szükség van erre?


Lehet engem neveltek rosszul, de anyám nem csapott az utcára 18 évesen, hogy akkor dolgozz és csinálj amit akarsz, hanem megvárta, míg piacképes diplomát szereztem, és még utána is úgy kell lebeszélni arról, hogy adjon...

2016. máj. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
24%
és ki az a sok értelmes, aki lepontozza azokat akik szerint a gyereknek igen is kötelessége beleszállni a saját eltartásába?
2016. máj. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
17%
Itt meg is van az eredmény :D Amig ezzel szórakoznak az emberek, hogy lepontozzák azt aki nem ért egyet velük, akkor mit várunk, hogy egy kérdésnek legyen megoldása :D Vicc ez a társadalom. Lehet 0%-ra lepontozni engem ez nem izgat akkor is a véleményem írom ha kitiltanak.
2016. máj. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
83%

Nézd, a meki, burger king minden jöttmentet szívesen fogad.

Ha a barátod annyira dolgozni szeretne, máris neki tud állni.

Ha nem tud iskola mellett dolgozni, akkor az csak nappali képzés lehet, ugye? Merthogy a többi pont erre lett kitalálva.

Nappalis diákként kétmillió diákpozícióban várják tárt karokkal, ahol tudják, hogy sanszos, hogy Augusztusban lelép.

Bármilyen is az anyja, a barátodnak pont ugyanannyi vaj van a füle mögött.

2016. máj. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
79%

Hozzátenném, két nappalis testvérem van, nem volt még olyan, hogy ne lett volna munkájuk.

Az öcsém most érettségizik, eddig végig dolgozta a tanévet, hogy fizetni tudja a hobbiját.

2016. máj. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 A kérdező kommentje:

Nem állnak rosszul anyagilag, a srác nem is lusta. Lehet az is benne van, hogy ő egy másik apától van, akit az anya nem szeretett és elhagyott. De ez nem a gyerek problémája. Én csak nagyon sajnálom őt, de próbálok ott segíteni neki, ahol tudok, ha már az anyja egy darab rongyként bánik vele, mert már felnőtt... Aki úgy gondolja, hogy addig kell gondoskodni a "gyerekről" amíg el nem éri a 18 éves kort, annak inkább ne is legyen gyereke. Persze nem arról beszélek, hogy majd 40 évesen anyuci fogja főzni neki az ebédet meg majd mossa a zokniait. De ha a gyereked akár 30 éves is és szorult helyzetben van, akkor is segítesz rajta! Nem csak pff az már nem az én dolgom, nem érdekel.

Persze mehet beállni egy gyári munkába és élete végéig egy pár száz forinton élhet majd, vagy befejezi az informatikus iskolát és rendes állást szerez, amiből meg is tud majd élni valahogy.

2016. máj. 8. 13:43
 19/60 anonim ***** válasza:
91%

1. Úgy beszélsz a párodról, mintha valami fogyatékos vagy beteg lenne.


2. Nem tudom milyen helyekre adott be önéletrajzot, viszont ha nincs munkája, miért nem megy el gyárba? A jelentkezés után pár nappal már dolgozhatna is...és tudom, mert én is voltam így ideiglenesen. Ott nagyon gyorsan cserélődnek az emberek, a kutyát nem érdekli hogy mikor megy el.

2016. máj. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
63%

A harmadik pont lemaradt, elnézést.


3. Nem akarásnak, nyögés a vége...Ti már a nyögésnél tartatok.

2016. máj. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!