Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi baja van? Miért csinálja...

Mi baja van? Miért csinálja ezt? Miért nem akar részt venni a családi programokban?

Figyelt kérdés

Van egy család, anya, apa és 3 gyerek. Nyaraláskor a legfiatalabb, 16 éves lány közli, hogy nincs kedve menni, otthon maradhatna-e egyedül pihenni? Egy nyaralás fárasztó, ő egyedül akar lenni. Nemet mondtunk.

A nyaraláson végig látványosan szenvedett, már mindenkinek elege volt belőle. Aztán felült egy buszra és hazament (belföld), otthon volt a nagymama, nem volt egyedül. Másnap a nagymama felhívott, hogy a lány gyógyszereket vett be, kórházban van. Mindenki rohant haza,annyi a nyaralásnak.

Miért kell ezt csinálnia valakinek? Hiszti vagy komoly?


2016. jún. 9. 18:33
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem meg az önző pitsa nővérének.
2016. jún. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
72%
Hogy te milyen szemét vagy! A hugod beteg neked meg eleged van belőle?! Gratulálok igazán jó testvér vagy..
2016. jún. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 A kérdező kommentje:

Nem vagyok önző!

És igen, ez tényleg teher. Nehéz vele együtt élni, nagyon fárasztó, elszívja mindenki energiáját.

2016. jún. 9. 19:07
 14/58 A kérdező kommentje:

Tudom hogy beteg. De azt nem tudom, hogy mikor hiszit és mikor betegség, nem lehet mindent erre fogni.

És igenis kimerítő ez, belefáradtunk.

2016. jún. 9. 19:08
 15/58 anonim ***** válasza:
86%

Biztos, hogy nem amiatt az egy alkalom miatt szedett be gyogyszert. Problemaja van. Beszelj vele. Az ongyilkossag NEM vicc! Ha az en gyerekem ilyet probalna tenni, nem azt kerdeznem, hogy "miert kell felfujni egy esetett?" hanem "istenem, nem vettem eszre, hogy ennyire rosszul van...hogy tehetnem jova? Vajon mit csinalhattam rosszul?"

Egyebkent meg nem kell raeroltetni semmit, mert ha nincs kedve elmenni csaladi kirandulasra mindenki elobb-utobb rossz hangulatban lesz.

Beszelj vele, oleld meg tobbszor egy nap, kerdezd minnel tobbet olyan temakrol amit szeret...hidd el akkor nem is kell majd kerni, hogy jojjon el valahova, magatol jonni fog.

2016. jún. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
80%

Nekem sincs sose kedvem a családdal menni nyaralni. Van mikor otthonmaradhatok. Ha kötelezően el kell mennem, akkor meg az elején durcás vagyok meg nyafogok meg nyűgös vagyok, de egyre jobban érzem magam, a legvégén már haza se akarok menni:D De ha otthonmaradok akkor nem bánom meg:)

De mint írtad a testvérednek baja van! Tönkretette vki. Az is lehet, hogy te. Vagy másik családtag. Vagy nem rokon. Ha már régebben járt pszichiáterhez, nem csoda: komoly baja van. Ës inkább segíts neki, ahelyett, hogy eleged van belőle meg szidod, csak rontasz a helyzetén!

Tudod mi az oka, hogy nem akar nyaralni veletek? Hogy mi az oka, hogy begyógyszerezett? Ëpíts ki vele jó kapcsolatot, kéerdezd meg hogy mi baja ës ami a legfontosabb: NE szóld le!!!!

2016. jún. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
49%
Képzeld el, ha leukémiától döglődnél, kopaszon, gyengén, mindent kihánynál a kezelésektől, óvni kéne minden fertőzéstől, az milyen rohadt fárasztó a családnak. A húgod nem tehet a betegségéről, ha téged zavar, költözz el otthonról a fenébe, legalább ne rontsd az állapotát, ha már segíteni nem vagy képes neki.
2016. jún. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
75%
Ha ennyire zavar mondd meg neki, ezúttal hátha tényleg meghal. Utána egész életedben bűntudatod lesz hogy MIATTAD halt meg a testvéred.
2016. jún. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
33%

Tudom milyen együtt élni egy depresszióssal, anyukám testvére a szomszédban élt, volt kulcsunk hozzá, mert állandóan ilyeneket csinált, hogy domestost ivott, stb..

Aztán meguntuk, elmentünk vele 10 orvoshoz, de ha ő nem akar meggyógyulni, akkor semmit sem tehetsz, mert itt igazából neki kell akarnia.

Aztán elmentünk 1 hónapra Tunéziába, 1x kórházba került gyógyszer túladagolás miatt, hivogattak minket, nem voltunk elérhetőek, rá 2 héttel megint csinált valamit, aztán rájött, hogy a kutya sem foglalkozik a nyomorával, és hirtelen kigyógyult.


A depressziósok figyelemhiányosok, szeretethiányosok, több torődésre vágynak, mint az egészséges embertársai, amíg van reakció a cselekedeteire, addig lesznek cselekedetei.


Mellesleg a húgod önveszélyes, kiskorú, igy anyukádat megbüntethetik, mert magára hagyta.

2016. jún. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
88%

"Van egy család, anya, apa és 3 gyerek. Nyaraláskor a legfiatalabb, 16 éves lány közli, hogy nincs kedve menni, otthon maradhatna-e egyedül pihenni? Egy nyaralás fárasztó, ő egyedül akar lenni. Nemet mondtunk."


És miért mondtatok nemet? Miért nem maradhat otthon egyedül egy 16 éves lány, ha úgy kívánja. A nyaralás szórakozás kellene legyen. Mindenkinek. Ha valaki nem vágyik rá, miért kell kényszeríteni?

2016. jún. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!