Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi baja van? Miért csinálja...

Mi baja van? Miért csinálja ezt? Miért nem akar részt venni a családi programokban?

Figyelt kérdés

Van egy család, anya, apa és 3 gyerek. Nyaraláskor a legfiatalabb, 16 éves lány közli, hogy nincs kedve menni, otthon maradhatna-e egyedül pihenni? Egy nyaralás fárasztó, ő egyedül akar lenni. Nemet mondtunk.

A nyaraláson végig látványosan szenvedett, már mindenkinek elege volt belőle. Aztán felült egy buszra és hazament (belföld), otthon volt a nagymama, nem volt egyedül. Másnap a nagymama felhívott, hogy a lány gyógyszereket vett be, kórházban van. Mindenki rohant haza,annyi a nyaralásnak.

Miért kell ezt csinálnia valakinek? Hiszti vagy komoly?


2016. jún. 9. 18:33
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
0%

A szüleid a hibásak, engem nem vittek már 16 évesen ha nem akartam menni.


Lehet legközelebb többet vesz be vagy máshova megy ahol nem hívnak neki mentőt.

2016. jún. 11. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
45%

"Egy 16 évesnél mi okozza a depressziót szerinted? Nem kapja meg a legújabb Iphone-t? Vagy valami hasonlóan nagy katasztrófa..."


Hidd el, sok gyerek sokkal rosszabb dolgokat élt át, mint te. Lehet, hogy azt hiszed magadról, neked a legrosszabb az egész világon, de közel sem vagy hozzá.

2016. jún. 11. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
65%

31-el nagyon egyetértek minden szavával. Az a véleményem, hogy terrorizálja a családot. Kialakult nála ez a rendszer, hogy ha hisztizik, akkor minden úgy történik ahogy ő akarja! És ezzel már egyre messzebb és messzebb merészkedik, olyannyira, hogy már nem riad attól sem vissza, hogy gyógyszert vegyen be.

Az a baja ennek a kis pi-nak, hogy igazából fel se fogja, hogy mit cselekszik, csak mindenkire rombolólag hat... Saját magára is.


Ja, és végtelenül NEM értek egyet azzal, hogy ha ő nem akar, akkor nem megy el pl. egy családi nyaralásra SE!


Terrorizálja a családot, mindent ki akar hisztizni, egy buta hisztérika, ha pedig nem úgy történik, akkor csinálja a palávert..


Eléggé nárcisztikus alkat!


Aki nem tudja mit jelent valójában a szó, olvasson utána! A lényeg, hogy körülötte forogjon minden, mert, ha nem, akkor tönkretesz maga körül mindent!

2016. jún. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
56%

Végtelenül egyetértek 35-össel........................ A sok buta agyhalott fel se fogja szerintem, hogy milyen nagy igazságot mondott ezzel! Nekem is pontosan ez a véleményem. Nem hiába szajkózom ugyanezt.


De úgy látszik már mi vagyunk a hülyék, mert mi még tudunk ÉLNI!


És nem "okostelefonozni", facombukkozni, és egyéb okádék!


Elcseszett a ti generációtok ez az igazság!


35 pontosan leírta, hogy miért!

2016. jún. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
88%

39-40: végtelenül igazad van, és hatalmas elismerés, hogy így talpra tudtál állni! Na emberek, erre nem lesz képes egyik mostani fiatal sem, pontosan azon okok miatt amit 35, 39-40 leírt, ki ugyanaz a személy.

Előző megszólaló voltam.

2016. jún. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
77%
Adott esetben olyan durván komoly gondja nem lehet a fenyegetőzös tinkének, figyelembe véve, hogy még a tulajdon nővére sem érti, hogy miért őrjöng. Ott a legnagyobb érték az életben, egyben van a családja, nem élnek mélyszegénységben, tehát nem kilátástalan a jövője... akinek 16 évesen tényleg az az életében a legnagyobb gond, hogy NYARALNIA KELLETT A CSALÁDJÁVAL.... hát ne haragudjatok, az nem depressziós, csak egy hisztis gyerek.
2016. jún. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
61%

"Lehet, hogy azt hiszed magadról, neked a legrosszabb az egész világon, de közel sem vagy hozzá."


Nem hiszem azt, és épp az ad erőt mindig, hogy vannak nálam is rosszabb helyzetben lévők. De azt soha nem fogom megérteni, hogy mi a baja az olyannak, akinek elvileg felhőtlen élete lehetne.


Előttem van mindig egy srác, aki a világ legboldogabb embere lett, amikor levágták a lábát. Aktív sportoló, focista, autóbalesetet szenvedett, több helyen eltört a lába, összerakták, feküdt vele 1,5 hónapot, majd amikor levették a gipszet és lábra állt, a saját súlyától ismét darabokra tört, mert nem forrt össze rendesen. Utána ez megismétlődött, úgyhogy fél évig ágyhoz volt kötve, és már súlyos felfekvései voltak, amikor az orvos úgy döntött, hogy amputálják a lábát. Neki az volt a legnagyobb öröme, hogy a lába nélkül már kerekesszékbe tudott ülni, és végre nem kellett az ágyban lenni. Sokszor eszembe jut, ahogy a klinikán "rallyzott", "driftezett" és két kerekezett örömében.


Nekem megvan még mindkét lábam, tehát ne panaszkodjak. Nem is panasznak szántam. Minden fejben dől el, mindenki tud változtatni az életén, vagy egyszerűen más szemszögből kell megítélni a saját helyzetet. Meg kell tanulni értékelni és megbecsülni azt, amit kaptunk az élettől, és nem azon sajnálkozni, amit nem. Saját életüket mérgezik meg apróságokkal.

2016. jún. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
37%

"Még annyit írnék, mielőtt a depresszióról tartanál kiselőadást, hogy amiket leírtam. kb. 10-12 éve jöttek sorba, 70 kilóról fogytam le 54 kilóra 3 hónap alatt, hónapokig alig aludtam, szívdobogás, remegés, ájulás hetente többször, utoljára mentő vitt el, utána hónapokig Zoloft+Frontin szedés, mert kiírta a doki, na attól aztán lettem olyan nyugodt, hogy semmi nem érdekelt a külvilágból. Ebből az állapotból álltam talpra. "


Vagyis kaptál egy idegösszeroppanást, aminek semmi köze a depresszióhoz, te erős lélek, és amiből kikezeltek. Úgy kaptad, hogy nem kellett eltemetned, akit szeretsz, nem volt rajtad több gyerek gondja, akiknek neked kell enni adni, csak magadért voltál felelős, és olyan anyagi gondjaid voltak, mint számtalan más embernek a világon. Ezért kerültél kórházba, és tömtek nyugtatóval... Tényleg erre vagy büszke? Emiatt érzed feljogosítva magad, hogy leszólj egy egész nemzedéket, és szakértőként nyilatkozz egy betegségről, amiről f.ngod nincs? :D

2016. jún. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
70%

"A Zoloft a következő betegségek kezelésére alkalmazható:

- depresszió és a depresszió kiújulásának megelőzése (felnőtteknél)"



Az az idegösszeroppanás 2 év kezeletlen depresszió eredménye volt. 3 gyerekem van, munkahely elvesztése után feketén kellett dolgoznom fele annyi fizetésért, így nem tudtam fizetni a törlesztőrészletet sem, a feleségem pedig nem volt hajlandó dolgozni, inkább keresett egy pénzes pasit. Nem vagyok rá büszke egyáltalán.


És várom, hogy mitől depis egy tini!

2016. jún. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
61%

"Úgy kaptad, hogy nem kellett eltemetned, akit szeretsz"


Ez sem igaz. Daganatos édesanyám mellett halt meg Alzheimer-kórban az apám, utána nem sokkal anyám követte. De én nem fogok itt neked magyarázkodni. Csak azt kívánom, hogy ne kelljen átélni ilyeneket senkinek.

2016. jún. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!