Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi baja van? Miért csinálja...

Mi baja van? Miért csinálja ezt? Miért nem akar részt venni a családi programokban?

Figyelt kérdés

Van egy család, anya, apa és 3 gyerek. Nyaraláskor a legfiatalabb, 16 éves lány közli, hogy nincs kedve menni, otthon maradhatna-e egyedül pihenni? Egy nyaralás fárasztó, ő egyedül akar lenni. Nemet mondtunk.

A nyaraláson végig látványosan szenvedett, már mindenkinek elege volt belőle. Aztán felült egy buszra és hazament (belföld), otthon volt a nagymama, nem volt egyedül. Másnap a nagymama felhívott, hogy a lány gyógyszereket vett be, kórházban van. Mindenki rohant haza,annyi a nyaralásnak.

Miért kell ezt csinálnia valakinek? Hiszti vagy komoly?


2016. jún. 9. 18:33
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
59%

"És várom, hogy mitől depis egy tini"


Pl:

Semmibe veszik, a kortársai folyamatosan beszólnak neki, megalázzák. Nem támogatják a céljaiban. Vagy éppen rájön hogy azt amit a legjobban szeretne soha nem érheti el. Ha kér valamit soha nem engednek neki,egy szava sem lehet, nem dönthet semmibe. Nincs kivel megbeszélnie a problémáit, mert akinek elmondaná az éppen csak hisztinek gondolja és ezért csa még egyet belé rúg.

2016. jún. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
25%

"És várom, hogy mitől depis egy tini"


Kérdezd meg a gyerekeidtől a legközelebbi láthatáson, ezek szerint már minimum tinik.

Utálok vájkálni mások magánéletében, de te hoztad elő magad példának. Meg kell mondjam, ennél súlyosabb dolgokat éltem át és álltam belőle talpra, kórházi kezelés nélkül - nem is engedhettem volna meg magamnak, hogy kidőljek, mert özvegyként értelemszerűen nálam voltak a gyerekek. Hajlamos az ember ilyenkor a más kínját-baját semmiségnek venni a sajátjához képest, és együttérzés helyett bosszankodni és megvetni, mi a fenéért kell ilyen kis apróságba belerokkanni. Magam is estem ebbe a hibába, igyekszem ezen javítani, mert nem vagyunk egyformák, van, aki összeroppan olyasmi miatt, ami mások számára csekélységnek tűnhet. És ez nem az iphone, meg egyéb sztereotípia, ettől azért nem lesz egy tini depressziós.:-) Előttem szóló jól leírta, mik a gyakori okok, én éppen a harmadik gyerekem kamaszkorát asszisztálom végig, egészen más közegben élnek, mint mi annak idején. Itt van egy-két kedvencem, mert se időm, se kedvem ennyit írni:


[link]

https://www.youtube.com/watch?v=O8fMmNBZIgI

[link]

2016. jún. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
8%
48-as te aztán igazán undorító vagy! Egy igazi gyökér! S még buta is.
2016. jún. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:
0%
S valami egyéb, konstruktív és intelligens hozzászólás, uttsó? :D
2016. jún. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:
67%

Na vazze, ha ilyen családom lenne, én is öngyilkos akarnék lenni! Nem elég, hogy szegény lány mentálisan beteg, teljesen figyelmen kívül hagyjátok az is, hogy ő mit szeretne, az akarata ellenére elöltettek rá dolgokat. És utána még őt hibáztatjátok. Az öngyilkossági kísérletét meg letudjátok annyival, hogy hiszti. Jézusom... El sem hiszem, hogy léteznek még ilyen szívtelen emberek. Sajnálom szegény lányt...


30N

2016. jún. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:
24%
Az legtöbben mindig azt írják ide, amilyen életet amúgy szeretnének, közben köze sincs a valósághoz. :) Fogadni mernék, hogy a Frontint még mindig szeded, csak annyira letagadod, hogy még magad is elhiszed, hogy nem. De itt mindenki a legrosszabbat élte meg, de most mindenki csodálatos, mindenki talpra állt, és szuper az élete. HOGYNE :))
2016. jún. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:
68%

"De azt soha nem fogom megérteni, hogy mi a baja az olyannak, akinek elvileg felhőtlen élete lehetne."


Látom nem fogjátok fel, hogy ez egy BETEGSÉG. Miért lesz influenzás, aki egyébként egészséges is lehetne? Miért laknak emberek az utcán, ha nem lenne más dolguk, mint venni egy lakást és beleköltözni?

A depressziót sokan azzal azonosítják, hogy valaki folyton rosszkedvű, lehangolt. Ennél azonban sokkal bonyolultabb a helyzet.

A mentális betegségek is betegségek, nem lehet rájuk racionális választ adni, hogy "miért" ilyen az illető, valamint "lebeszélni" a depresszióról is kb annyi értelme van, mintha megmagyaráznád egy rákosnak, hogy mennyivel jobban tenné, ha abbahagyná a rákot és kész. Ilyen egyszerű, nem?

Az meg mi, hogy "mi baja lehetne" egy kamasznak? Csak néhány a közeli ismerőseim köréből, mind gyerekkori vagy kamaszkori dolog: édesanya és/vagy édesapa halála, molesztálás/nemi erőszak, alkoholista szülők, bénulás nyaktól lefele, kiközösítés, mindennapos lelki terror, szülő gyógyíthatatlan beteg, stb. AKÁRMI lehet, nem láthatunk bele mások életébe. Mindenkinek meg kell küzdenie a maga gondjaival, és képzeljétek, vannak kamaszok, akiknek rosszabb dolguk van, mint hogy nem kapják meg az új iPhone-t.

Vagy mint írtam, egyszerűen betegség, és nincs rá racionális magyarázat. Miért bénult le nyaktól lefele a barátom 15 évesen? Mert ez egy betegség, és ő épp elkapta, ennyi. Miért depressziós az egyik haverom, és miért kell gyógyszereket szednie, és miért kísérelt meg öngyilkosságot már többször is? Mert beteg, azért.

Az öngyilkossági kísérleteket komolyan kell venni, nem pofozkodni kell, hanem elvinni szakemberhez, és akkor kiderül, hogy valóban depressziós az illető, vagy csak hisztizik és figyelemre vágyik, ez esetben mondjuk a szülő helyében én magamba néznék, hogy mi van velem, hogy a gyerekemnek már ilyesmikhez kell folyamodnia, hogy odafigyeljek rá...

2016. jún. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:
21%

Nem is ismered, maradj mar

Személyesen ismered?

Csak hisztis tini ennyi

2016. jún. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!