Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi baja van? Miért csinálja...

Mi baja van? Miért csinálja ezt? Miért nem akar részt venni a családi programokban?

Figyelt kérdés

Van egy család, anya, apa és 3 gyerek. Nyaraláskor a legfiatalabb, 16 éves lány közli, hogy nincs kedve menni, otthon maradhatna-e egyedül pihenni? Egy nyaralás fárasztó, ő egyedül akar lenni. Nemet mondtunk.

A nyaraláson végig látványosan szenvedett, már mindenkinek elege volt belőle. Aztán felült egy buszra és hazament (belföld), otthon volt a nagymama, nem volt egyedül. Másnap a nagymama felhívott, hogy a lány gyógyszereket vett be, kórházban van. Mindenki rohant haza,annyi a nyaralásnak.

Miért kell ezt csinálnia valakinek? Hiszti vagy komoly?


2016. jún. 9. 18:33
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
41%
Igen-igen, mindent engedjetek meg a kislánynak, ne legyenek szabályok, ne legyenek kötelességei, ne kelljen a családjával sem törődnie, hadd szökjön el otthonról stb. mert ha nem, akkor a kicsi csillagocska bevesz 4 szem fájdalomcsillapítót... álljon haptákban mindenki, keressétek a kedvét mindenben, lessétek és teljesítsétek a kívánságait, neki az legyen az egyetlen dolga, hogy fekszik az ágyban, kezében a gyógyszeres fiolával, amivel titeket fenyeget, hogy most rögtön öngyi lesz, ha nem az történik, amit ő akar!
2016. jún. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
32%

ma 13:17

Te nem vagy normális. Elárulom, akkor fog elszökni, meg stb, ha ilyen kibírhatatlan családja van. Mi az, hogy a nyaralás kötelező?

Egyébként te láttál már életedben depressziós embert? Nem olyat, aki néha hisztikézik, az tényleg idegesítő, hanem aki orvosilag igazoltan beteg? Gondolom nem. Ne oszd az észt olyanról, amiről fogalmad sincs.

2016. jún. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
10%
31-esnek pontosan igaza van :) csak ez nektek faj
2016. jún. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
61%
Egy családi nyaralás mióta kötelesség, mióta szabály? Nem egy szexklubba lett volna bedobva herkás tűvel a karjában, 20 millió forinttal, hogy csinálj édes kislányom amit akarsz, hanem végre nyugalma lehetett volna egy kicsit.
2016. jún. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
29%

És mitől depressziósok a kamaszok nagy része? Mi baja van egy normális családban felnövő tinilánynak? Sokan úgy nőnek fel, hogy egyszer sem látják a Balatont. Én is 22 évesen láttam először. Aki meg mehet, öngyilkos akar lenni miatta.

Mert mind a telefonját nyomkodja, nem mennek sehova, csak az érdekli őket semmi, csak hogy hány lájkot kapnak, unalmukba vagdossák magukat, kisebbségi komplexusuk van, mert ők nem olyan menők, mint pár majomka, elzárkóznak az emberektől, képtelenek kommunikálni, kapcsolatokat teremteni, csak élik a sivár életüket a négy fal között, ahelyett, hogy jól éreznék magukat pár napig egy nyaraláson. Sajnálom, hogy ilyen ütődött ez a generáció. Köszönjétek meg a fészbuknak, az internetnek és az "okos" telefonoknak.

Persze, itt majd lehurrog a sok tini, akiknek szintén nincs életük ezek miatt, de ők nem is fogják már megérteni, hogy milyen a normális élet.

De nyomkodjátok csak a telefont tovább, járjatok pszichiáterhez, és ki ne mozduljatok otthonról, mert a társadalomnak nincs szüksége agyhalott zombikra!

2016. jún. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
23%
35 +1
2016. jún. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
33%
35, Mert már egy eleve selejtes generáció neveli őket
2016. jún. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
6%
Sajnos, így késő este nincs kedvem lemenni erre az egybites szintre, hogy elmagyarázzam, mi a depresszió, és miért veszélyeztetettek a mai tinik. Úgyhogy fröcsögjetek nyugodtan tovább, és adjátok egymásnak a pluszokat lájk helyett, az egyszerűbb.:D
2016. jún. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
43%

"így késő este nincs kedvem lemenni erre az egybites szintre"


Gyere le, kérlek! Kíváncsian várom a magyarázatod! Én tudom, hogy mi a depresszió, de én egy válás, munkahely elvesztése, két szülő halála, egy devizahitel bebukása után tudtam meg, hogy mi az, amikor 35 évesen egyedül maradtam munka nélkül, lakás nélkül, 8 milla adóssággal, de talpon vagyok és nem adom fel, és eszembe sem jutott a könnyebb út, hogy begyógyszerezzem magam, vagy az ereimet felvágjam.

Egy 16 évesnél mi okozza a depressziót szerinted? Nem kapja meg a legújabb Iphone-t? Vagy valami hasonlóan nagy katasztrófa... Nem tartod viccesnek picit?

2016. jún. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
50%

Még annyit írnék, mielőtt a depresszióról tartanál kiselőadást, hogy amiket leírtam. kb. 10-12 éve jöttek sorba, 70 kilóról fogytam le 54 kilóra 3 hónap alatt, hónapokig alig aludtam, szívdobogás, remegés, ájulás hetente többször, utoljára mentő vitt el, utána hónapokig Zoloft+Frontin szedés, mert kiírta a doki, na attól aztán lettem olyan nyugodt, hogy semmi nem érdekelt a külvilágból. Ebből az állapotból álltam talpra. Egy szép napon úgy döntöttem, hogy nem szedem tovább a gyógyszereket, összekapartam magam, kerestem munkát, megterveztem a jövőmet, és a mai napig építgetem az életem lépésről lépésre.


Mi lesz ezekkel a fiatalokkal, ha valós problémákkal kell majd szembenézni? Mert most csak tanulni kell, szórakozni, és élvezni az életet, a fiatalságukat. Ők rontják el a saját életüket azzal, hogy begubóznak a szobájukba, elzárkóznak a külvilágtól, és már csak a fészbukon élik az unalmas életüket. A társasági élet nélkülözhetetlen ahhoz, hogy egy egészséges személyiség kifejlődjön, és tartalmas életet éljen, igazi barátai legyenek, a nyaralással pedig megismeri az országot, új ismereteket, új élményeket, új barátokat szerezhet. Miért nem igénylik ezt sokan? És miért baj, ha a szülei ilyen élményekkel akarják gazdagabbá tenni az életét, hogy a suli után kipihenje az évet, hogy legyen egy felhőtlen hete?

2016. jún. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!