Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi baja van? Miért csinálja...

Mi baja van? Miért csinálja ezt? Miért nem akar részt venni a családi programokban?

Figyelt kérdés

Van egy család, anya, apa és 3 gyerek. Nyaraláskor a legfiatalabb, 16 éves lány közli, hogy nincs kedve menni, otthon maradhatna-e egyedül pihenni? Egy nyaralás fárasztó, ő egyedül akar lenni. Nemet mondtunk.

A nyaraláson végig látványosan szenvedett, már mindenkinek elege volt belőle. Aztán felült egy buszra és hazament (belföld), otthon volt a nagymama, nem volt egyedül. Másnap a nagymama felhívott, hogy a lány gyógyszereket vett be, kórházban van. Mindenki rohant haza,annyi a nyaralásnak.

Miért kell ezt csinálnia valakinek? Hiszti vagy komoly?


2016. jún. 9. 18:33
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
59%

Eleve nem ertem miért kell egy 16 évest családi nyaralasra eroszakolni ha megoldható hogy ne menjen.

Ha mindenben ennyire le van sz...a mit szeretne nem csoda ha depressziós. Nekem a nagylányom csupán 8 éves de még van kerdezve a véleménye és azt figyelembe véve szoktunk ilyen dolgokról dönteni. Ha ő nem akarna pl most hétvégén menni a balcsira nem mennénk le vagy csak 1 napra mennénk és ő maradna a mamaval akár de semmiképp sem lenne erőszakkal elrangatva.

2016. jún. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
84%

A depresszió nem játék.

Nekem apukám 15 éves koromban halt meg, a legjobb barátommal együtt. Mindenki feldolgozta a gyászt idővel, csak én akartam erős maradni. Csak gyűlt és gyűlt a fájdalom. Van fogalmad, mi kell ahhoz, hogy valaki öngyilkos legyen? Az, hogy a fájdalom erősebb legyen az életénél és mindennél, amit szeret.

Már az fekvő pszichiátriáig jutottam, ami egy lépésre van a haláltól, amire feltudtam dolgozni.

Két héttel a hazaköltözésem után, ültem a város legmagasabb épületének szélén a volt barátommal és csak arra tudtam gondolni, hogy apukám borzalmasan büszke rám.

A testvéred állapota a ti hibátok is. Annyira happy család akartok lenni, hogy beáldoznátok érte az egyik tagját. Tudod, engem úgy nevelt anyukám, hogy a testvéred az az ember a világon, aki mindig ott lesz neked, pusztán, mert létezel. Egy jó testvér nem fárad el a segítésben, mert fordítva ugyanezt elvárhatja.

2016. jún. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
75%
Beszarok, eegy kislány élet es halál között fekszik a korhazban öngyilkossági kísérlet miatt, a nagy és okos nővére meg gyakorin panaszkodik hogy annyi a sz**ros nyaralásnak. Ez nem egy troll kérdés?
2016. jún. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
80%

Kérdez, két eset lehetséges:

- vagy komoly a kérdés, ezesetben önző vagy,

- vagy pedig kamu kérdés, ezesetben rendkívül ízléstelen, nem kéne ezen szórakoznod.


"Nemet mondtunk." + az itteni megnyilvánulásaid.... Hát ilyen családban lehet én is depressziós lennék.

2016. jún. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
12%

hiszti valószinű csak be akart kábulni és a nygyi túl reagálta

ott a baj hogy a szüleid nem kevernek le egy nevelő célzatú pofont minden 'nem akarom' kezdetű mondatnál

2016. jún. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
72%

Már az abszurd hogy valaki nem akar valamit, de kötelezővé teszitek, aztán még reklamáltok, hogy nem vág hozzá jó pofát.


Most ha ott volt a mama, akkor mi a fészkes fekete fenéért nem hagytátok, hogy maradjon otthon? Akkor nem lehet mutogatni a képeket, hogy az egész család nyaralni volt és milyen jó volt már nektek? Esetleg megszólnának, hogy miért nem vittétek a lányt?


Ha ennyit számít, már magában elég ok depresszióra, ki tudja, mi van még mellette.


De szerintem az is sokat segít neki, hogy nem elég hogy élni nincs kedve, még le is b*sszák érte..


Most őszintén, tudsz egyáltalán kitalálni egy olyan helyzetet, amikor inkább halnál meg, mint hogy élj? Nem az hogy elgondolkodj rajta, hanem hogy meg is tedd, mert egyszerűen annyira rossz a jelenlegi helyzet, és egyáltalán nincs kiút, bármit teszel, csak rosszabb lesz. Még kitalálni sem tudsz.

És e mellé jön az, hogy otthon maradás helyett menjen oda, ahova nincs kedve és akkor még megkapja, hogy mit képzel magáról, hogy rosszul meri érezni magát.

2016. jún. 10. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
56%

Én 14-21 éves koromig depressziós voltam, az eleje és vége volt súlyos...

Én is kihagytam a nyaralást, mert ilyenkor az ember bezártságra vágyik, olyan helyre ahol biztonságban érzi magát...

Mondjuk rajtam nem látszott, felvettem egy "vidám maszkot", amivel jól eltudtam fedni, mert nem akartam, hogy mások megtudják...

Az öngyilkosságon én is gondolkoztam, nem egyszer a közelében is voltam...

Szerintem ezt a dolgot komolyan kell vennetek és segíteni őt, mert segítségre van szüksége...

Lehet ti nem tudjátok megoldani a problémát, de legalább ne kényszerítsétek olyan dolgokra amiket nem akar!

A depressziós egy betegség, teljesen máshogy látja az ember a világot amikor depressziós!


23F

2016. jún. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
16%

Azért ha valaki éveken át mindenért cirkuszol meg öngyilkossággal fenyegetőzik csak azért mert nem kap meg mindent (van ilyen eset a rokoni körben) egy idő után valóban fárasztó és már unalmas is.

A válaszolók meg nem ismerik a másik oldalt, nem kellene kioktatni...

Egy két pofontól valóban észhez térne... nem ő a világ közepe el kellene fogadnia...

2016. jún. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
75%
TE nem ismered a másik oldalt, uttsó, az elkényeztetett hisztis tyúk és az orvosilag igazolt depressziós nem ugyanaz a kategória.
2016. jún. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
75%

"A válaszolók meg nem ismerik a másik oldalt, nem kellene kioktatni...

Egy két pofontól valóban észhez térne... nem ő a világ közepe el kellene fogadnia..."


Ismerem a másik oldalt, képzeld. SOHA eszembe nem jutna hozzávágni az illetőhöz, hogy "fárasztó és unalmas" már, hogy él.. A pofon meg nyilván segít. Remélem ha valami betegséged lesz, nem akarok neked rosszat, szóval legyen mondjuk egy sima influenza, akkor valaki bemegy hozzád, és addig üt amíg varázsütésre meg nem gyógyulsz. Így működik, nem?

2016. jún. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!