Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az apámnak lett egy gyereke...

Az apámnak lett egy gyereke és ezt képtelen vagyok felfogni. Aki volt hasonló helyzetben, mikor javult a dolog? Megbeszéltétek, vagy úgy tettetek, mintha nem történt volna semmi?

Figyelt kérdés

Még szeptemberben tudtam meg, hogy apa szeretője terhes lett és nem ment el abortuszra, mert azt hitte, apa majd őt választja a családja helyett. Bocsánatot kért tőlem is, meg mondta, hogy tudja ezzel mennyire megbántott, de hogy szeretné ezt helyrehozni.

Igyekszik, mert most is elvitt a hétvégén Bécsbe engem és anyát vásárolgatni, pihenni. Pedig általában vagy napokig könyörögtem, hogy vigyen el, vagy csak pénzt adott rá. Meg mondta, hogy az őszi szünetben elutazhatnánk hármasban nyaralni, pedig az utóbbi években 3-4 napnál sosem mentünk több időre nyaralni így hárman, mert "neki sok a dolga, nem tud heteket fetrengeni a tengerparton". Most meg mondta ezt, meg hogy majd télen ő is jönne velünk nyaralni (anyával mindig kettesben megyünk 2-3 hetekre), meg mehetnénk síelni újra együtt, mint kiskoromban.


Tegnap is bejött a szobámba, hogy gondolkozott azon, hogy kapjak saját autót (egész nyáron ezzel piszkáltam) és hogy a héten elmehetnénk nézni párat közösen, ha van kedvem... Hónapokig azt mondta, hogy minek akarok sajátot, mikor itthon 3 autó van 3 emberre, ezeket is ugyanúgy használhatom és hogy biztos nem vesz még egyet, hogy azt is kerülgesse, meg szervizbe hordja. Most meg ő hozta szóba. De attól félek, hogy bármikor beülnék abba a kocsiba, az apám gyereke jutna eszembe és hogy azért kaptam, amiért megbocsájtottam neki úgymond... Mert amíg pihenni voltunk, ez eszembe sem jutott, de mikor jöttünk haza, végig azon gondolkoztam, hogy vajon még mi fog róla kiderülni. És képtelen vagyok rá úgy nézni, mint ezelőtt.

Szinte undorodom tőle.

Anya pedig úgy tesz, mintha semmi nem történt volna...



2016. okt. 4. 16:54
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/78 anonim ***** válasza:
89%

"Apa is megmondta, hogy nem akarja őket látni, nem kíváncsi rá, neki én vagyok az egyetlen gyereke minden értelemben és ne aggódjak, ez sosem fog változni. "


Apád egy erkölcsi nulla. Tudom, hogy nem ezt várod, de ez az igazság. Nem a gyerek a hatalmas hiba az életében, hanem az út, ami a fogantatásához vezetett.

Teljesen mindegy, ki vagy mi az anyja, ha útszélen strichelő prosti lenne, apád akkor is felelős a gyerekükért, ugyanúgy, ahogy érted. Végtelenül visszataszító, ha téged azzal vigasztal, hogy csak te vagy az egyetlen, a másikra nem is kíváncsi, ha pedig neked ez a fontos, nehogy már osztozni kelljen apádon, akkor te sem vagy különb.

A családotok nem hullott szét egyelőre, csak kiderült (számodra is) az a rothadás, ami eddig is megvolt. Fölösleges ezért a nőre vagy a leendő féltesódra haragudnod, inkább örülj annak, hogy apád próbálja rendbehozni a családi életeteket. Azt, ami hosszú évekkel ezelőtt már tönkrement, ahogy te magad is írtad.

2016. okt. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/78 anonim ***** válasza:
81%

17:

"# 13

A nő. Vagyis ő apának írta, meg mondta. Én meg hallottam és elolvastam az üzeneteket is. Párszor már megjelent a házunknál hisztérikusan..."


Tehát apukád azt mondta ennek a nőnek, hogy ha megtartja a gyereküket, akkor elhagy titeket érte.

De nem tartotta be a szavát.

Én is hisztérikus lennék ebben a helyzetben.

2016. okt. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/78 A kérdező kommentje:

Ez hogy jön most ide?

Anya, én, apa. Ez három, akárhogy számolom.


# 20/20

Nem, ők nem egy család. Ott van egy egyedülálló anya és egy gyerek. Apa egyáltalán nincs.

Azt ne hozzuk már ide, mikor apa és anya összeházasodtak. :DDD

Mindketten egyedülállóak voltak. Itt szó nincs házasságról, összeköltözésről, vagy akár arról, hogy apa látni akarná azt a kölyköt.

2016. okt. 4. 17:42
 24/78 anonim ***** válasza:
83%
Milen rendes apukád, hogy odaadta a gyereke kikaparására a pénzt. Gondolom, ha értene hozzá, meg is csinálta volna...Nehogy kiderüljön, hogy nem elégíti ki 30 évi házasság és te, aki állítólag a legfontosabb vagy neki a világon.
2016. okt. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/78 anonim ***** válasza:
67%
Hülyeségeket írsz, de ez egy gyermekded, nem felnőtt és nem érett személyiségtől kitelik. Kiválóan megfigyelhető a reakcióidban az elkényeztetett, burokban, üvegházban felnőtt csitri, aki úgy viselkedik, mint egy féltékeny valaki, akiben -talán tudat alatt- ott van, hogy csak a fele örökségre számíthat és ő akarja megszabni az őt körülugráló és tejben-vajban fürdető szülőknek a magatartását. A szüleid házassága feltehetően valójában nem rossz, de az egymás iránt érzett érzések már nem egészen olyanok, mint 18 évvel ezelőtt. És ebben nemcsak az idő meg apád a "ludas", hanem anyád is, hiszen kettőn áll a vásár. Apád még nem öreg (bár nem tudni milyen korú), de neki bizonyára nagyon sokat jelentő pozitív élmény az új szerelem, és bármennyire is tagadná, nyilván büszke arra, hogy élete delén vagy talán kissé már azon túl is, gyereket nemzett. Te pedig ne viselkedj úgy, mint egy kinyalt seggű egyke, aki úgy viselkedik, mintha neki alanyi jogon járna minden. Inkább menj el majd gratulálni, ha megszületik és foglalkozz vele sokat, mert különben sosem fogod megtudni a testvéri szeretet mibenlétét és az ilyen negatív hozzáállás, viselkedés és gondolkodás mérgezően hat a te lelkedre is.
2016. okt. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/78 anonim ***** válasza:
63%

Nem a gyerek tehet róla, hogy apukád hűtlen volt.

Gondolom nem csak egyszer feküdt le a nővel. És lehet, hogy nem is ő volt az egyetlen.


Biztos, hogy a gyereket kell büntetni?

Mindenhez ugyanolyan joga van, mint neked.

Attól, hogy apukád most azt mondja, nem akarja látni, fizetnie kell a tartásdíjat. Ha meg már fizet, látni is fogja. És megszereti majd. Főleg ha kisfiú lesz. Trónörökös.

2016. okt. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/78 anonim válasza:
90%
Elolvastam a valaszokat kedves kerdezo, es nehany ember torz gondolkodasa igencsak kiverte a biztositekot.Apadnak, miutan felelotlenul csinalt egy gyereket felelosegteljesen vallalnia kellene ha mar a szereto jo volt akkor amikor hancurozni kellett.Ez elegge gerinctelen viselkedes reszerol.Azonban abban teljesen megtudlak erteni hogy nem orulsz annak hogy apad csinalt egy gyereket egy idegen nonek.Szoval aki azt mondja hogy orulnie kellene azzal valami baj van.De megis hogyan derult ki hogy terhes , mert ha elmegy abortuszra akkor nem derul ki?Gondolom a volt szereto nem kert semmit csak a babat akarja megtartani? En megertem a haragodat es tudom mit erzel, de kire haragszol jobban? A gyerekre aki aldozat vagy apadra?
2016. okt. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/78 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező!

Azt írtad, - itthon 3 autó van 3 emberre, ezeket is ugyanúgy használhatom - ezért érthetetlen.

Ezek szerint te egy negyedik autót akartál?

Milyen marhaság ez? Vagy elment az eszed jó dolgodban?

Most már én is azt mondom, hogy ez egy kamu kérdés!

2016. okt. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/78 A kérdező kommentje:

Mert utolsó, te ugrálnál örömödben egy zabigyerek hallatán???

Sőt, én vagyok a rossz, hogy nem ajánlottam fel azonnal, hogy bármikor vigyázok rá... Istenem. :D

Meg milyen fele örökség?!

Apa még csak a nevére sem veszi.

"Inkább menj el majd gratulálni, ha megszületik és foglalkozz vele sokat, mert különben sosem fogod megtudni a testvéri szeretet mibenlétét és az ilyen negatív hozzáállás, viselkedés és gondolkodás mérgezően hat a te lelkedre is."

Remélem ezt viccből írtad. Nem lenne annak jó vége, ha elmennék ahhoz a nőhöz, elhiheted.



Azért arra kíváncsi lennék, hogyha a nő írt volna ki ide egy kérdést, akkor is ennyire a pártján lennétek-e.


Értsétek már meg, hogy apa nem akarja látni ezt a gyereket. Miért kéne ahhoz látnia, amiért fizet? Banki átutalásról itt még senki nem hallott?

2016. okt. 4. 17:53
 30/78 anonim ***** válasza:
81%

Szóval szerinted az rendben van, hogy te vagy apuci kistündére, a másik gyermekét pedig, aki Ugyanolyan gyereke, mint te, el akarta kapartatni. És ezek után igényt tartasz egy ilyen apára? Akiben ha létezne apai szeretet, nem nevelt volna az ,,egyetlen'' gyerekéből ilyen hisztis, pénzéhes libát, a másiknak meg nem kívánná a halálát.

Szép család lehettek ti hárman. Azt a csöppséget sajnálom egyedül.

2016. okt. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!