Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az apámnak lett egy gyereke...

Az apámnak lett egy gyereke és ezt képtelen vagyok felfogni. Aki volt hasonló helyzetben, mikor javult a dolog? Megbeszéltétek, vagy úgy tettetek, mintha nem történt volna semmi?

Figyelt kérdés

Még szeptemberben tudtam meg, hogy apa szeretője terhes lett és nem ment el abortuszra, mert azt hitte, apa majd őt választja a családja helyett. Bocsánatot kért tőlem is, meg mondta, hogy tudja ezzel mennyire megbántott, de hogy szeretné ezt helyrehozni.

Igyekszik, mert most is elvitt a hétvégén Bécsbe engem és anyát vásárolgatni, pihenni. Pedig általában vagy napokig könyörögtem, hogy vigyen el, vagy csak pénzt adott rá. Meg mondta, hogy az őszi szünetben elutazhatnánk hármasban nyaralni, pedig az utóbbi években 3-4 napnál sosem mentünk több időre nyaralni így hárman, mert "neki sok a dolga, nem tud heteket fetrengeni a tengerparton". Most meg mondta ezt, meg hogy majd télen ő is jönne velünk nyaralni (anyával mindig kettesben megyünk 2-3 hetekre), meg mehetnénk síelni újra együtt, mint kiskoromban.


Tegnap is bejött a szobámba, hogy gondolkozott azon, hogy kapjak saját autót (egész nyáron ezzel piszkáltam) és hogy a héten elmehetnénk nézni párat közösen, ha van kedvem... Hónapokig azt mondta, hogy minek akarok sajátot, mikor itthon 3 autó van 3 emberre, ezeket is ugyanúgy használhatom és hogy biztos nem vesz még egyet, hogy azt is kerülgesse, meg szervizbe hordja. Most meg ő hozta szóba. De attól félek, hogy bármikor beülnék abba a kocsiba, az apám gyereke jutna eszembe és hogy azért kaptam, amiért megbocsájtottam neki úgymond... Mert amíg pihenni voltunk, ez eszembe sem jutott, de mikor jöttünk haza, végig azon gondolkoztam, hogy vajon még mi fog róla kiderülni. És képtelen vagyok rá úgy nézni, mint ezelőtt.

Szinte undorodom tőle.

Anya pedig úgy tesz, mintha semmi nem történt volna...



2016. okt. 4. 16:54
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/78 anonim ***** válasza:
51%
Ha ilyen jól éltek, hogy a szerető a gyerekkel arra játszott, hogy neki is csurran-cseppen valami, hát róla is megvan a véleményem. Akármilyen boldogtalannak is mondja magát a férfi, annyi tartás igazán lehetne egy nőben, hogy nem bújik ágyba vele. Pláne a gyereket nem tartja meg. Undorító viselkedés ez a férfi, de a nő részéről is. Nem kötelező szeretned a gyereket. De majd egy átlagbérnyi gyerektartás azért ki fog esni a családi kasszából. Anyukád is elég jellemtelen és gyenge alak, hogy ezek után is apukáddal marad. Gondolom, szintén a pénz miatt. Így már nem is csoda, hogy két ilyen ember egy ilyen lányt nevelt, mint te. Megértem a dühödet, jogos is valahol. De nem annak a gyereknek a hibája, hogy ilyenek közé születik. Te is milyen egy akarnok kis hisztérika lettél. Ha teljesen ki akarja zárni a gyereket, akkor apádnak innentől mindent a te nevedre kell íratnia, és nem lesz probléma. Sem örökség a másiknak. Gyönyörű egy bagázs vagytok mindahányan...
2016. okt. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/78 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem meg a GYIK szokásos színvonalához képest meglepően kevesen emlegették az anyagi körülményeket. A biztosítékot leginkább az csapta ki, hogy a kérdező gyűlöli a szeretőt, mert nem hajlandó kikapartatni a gyerekét. Nem az a problémája, hog az apja ki tudja, mióta csalja az anyját, a családtól véve el az időt (l. nyaralások pl.), hanem, hogy lesz valaki, akivel esetleg minimális szinten osztozni kell majd apu szeretetén és pénzén. Nem véletlen, hogy az apja azzal nyugtatgatta, hogy neki akkor is ő lesz az egyetlen gyereke.

Persze hülyeség azt várni, hogy örüljön a féltesónak, de ezt az iszonyatos gyűlöletet egy még meg sem született kisgyerek iránt nehéz szó nélkül hagyni. Ahogyan azt a vakságot is, ami a kérdezőt jellemzi a családjával kapcsolatban: rég nincsenek közös tevékenységek, kirándulások, nyaralások, apu tojt magasról a lánya kéréseire - a többit nem tudjuk, mert pl. az anyjával való kapcsolat már nem érdekli kérdezőnket. Ebből azért két dolog egyértelmű: Apu a főnök a családban ("közös vállalkozás" ide vagy oda, ha ő nem engedi, nincs új autó), a kérdező meg csak magával van elfoglalva, más nem éri el az ingerküszöbét. Az anyjáról szinte szó sem esik, holott alapvetően őt érte sérelem, nem a kérdezőt.


Egyszóval nem kell csodálkozni, ha nem túl kedves hozzászólások érkeznek.

2016. okt. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/78 anonim ***** válasza:
26%
Most már csak azt nem értem, miért gondolják azt páran, hogy akkora hatalmas biznisz egydülállóként gyereket nevelni. Ebből nem fog a csaj meggazdagodni.
2016. okt. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/78 anonim ***** válasza:
61%

Na ez kezd egyre érdekesebb lenni, már a szerető is megjelent :)

*popcornt bont

2016. okt. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/78 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a szerető hozzászólása kamu, de mindegy.
2016. okt. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/78 anonim ***** válasza:
100%

# 54, 55!

Persze, hogy kamu, de így teljes ez a szappanopera ! :D

2016. okt. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/78 anonim ***** válasza:
35%
Hol látjátok ti a szeretőt?
2016. okt. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/78 anonim ***** válasza:
100%
38-as hsz, tegnap 18.48. Amúgy szerintem is kamu.
2016. okt. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/78 anonim ***** válasza:
83%

Ez tényleg kamu.


Ha igaz lenne, akkor egy nagy adag eperturmixot kéne a kérdezőnek ráöntenie.

2016. okt. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/78 anonim ***** válasza:
70%
Elolvastam a valaszokat,es igencsak meg vagyok lepodve. En pl egyaltalan nem feltetelezem,hogy a kerdezo egy elkenyeztetett csitri kenne, nem is ismerem,nem tudhatom ki o valojaban. Nem tehet rola,hogy a szulei hazassaga sajnos megromlott. Akarhany eves az ember, mindenkepp megrazza az,hogy a szulei mar valoszinuleg nem boldogok egyutt,es igenis kihat ez egy 17-18eves fiatal felnott kesobbi kapcsolataira is! Nekem nem tetszene,ha edesapam,akit szeretek,es abban a tudatban el a szivemben,hogy egy csaladban vagyunk,gyereket csinalna egy idegennek. Tisztaban van a kerdezo is szerintem azzal,hogy ha ket ember kozt nem mukodik a kapcsolat,akkor azt nem kell eroltetni, es hogy milyen kimenetelei lehetnek,de teljesen mas erzes,mikor ket tini kozt tortenik ez,vagy a szuleiddel,akikrol egy boldog kep van a fejedben... Azzal egyetertek,hogy a kisbaba tenyleg nem tehet semmirol,de ez nehogymar a kerdezo hibaja/problemaja legyen. Ez a sajat szive joga eldonteni,hogy arra a gyermekre kivancsi lesz e vagy sem, azt a gyerek anyja is nagyon jol tudta,hogy a gyermeknek milyen elete lesz,ha megtartja. Azt a not tartom felelotlennek, bar ki tudja nem e igert fut fat az apuka, szeditette a not, ilyen dolgokba nem lathatunk bele,idegenek.
2016. okt. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!