Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az apámnak lett egy gyereke...

Az apámnak lett egy gyereke és ezt képtelen vagyok felfogni. Aki volt hasonló helyzetben, mikor javult a dolog? Megbeszéltétek, vagy úgy tettetek, mintha nem történt volna semmi?

Figyelt kérdés

Még szeptemberben tudtam meg, hogy apa szeretője terhes lett és nem ment el abortuszra, mert azt hitte, apa majd őt választja a családja helyett. Bocsánatot kért tőlem is, meg mondta, hogy tudja ezzel mennyire megbántott, de hogy szeretné ezt helyrehozni.

Igyekszik, mert most is elvitt a hétvégén Bécsbe engem és anyát vásárolgatni, pihenni. Pedig általában vagy napokig könyörögtem, hogy vigyen el, vagy csak pénzt adott rá. Meg mondta, hogy az őszi szünetben elutazhatnánk hármasban nyaralni, pedig az utóbbi években 3-4 napnál sosem mentünk több időre nyaralni így hárman, mert "neki sok a dolga, nem tud heteket fetrengeni a tengerparton". Most meg mondta ezt, meg hogy majd télen ő is jönne velünk nyaralni (anyával mindig kettesben megyünk 2-3 hetekre), meg mehetnénk síelni újra együtt, mint kiskoromban.


Tegnap is bejött a szobámba, hogy gondolkozott azon, hogy kapjak saját autót (egész nyáron ezzel piszkáltam) és hogy a héten elmehetnénk nézni párat közösen, ha van kedvem... Hónapokig azt mondta, hogy minek akarok sajátot, mikor itthon 3 autó van 3 emberre, ezeket is ugyanúgy használhatom és hogy biztos nem vesz még egyet, hogy azt is kerülgesse, meg szervizbe hordja. Most meg ő hozta szóba. De attól félek, hogy bármikor beülnék abba a kocsiba, az apám gyereke jutna eszembe és hogy azért kaptam, amiért megbocsájtottam neki úgymond... Mert amíg pihenni voltunk, ez eszembe sem jutott, de mikor jöttünk haza, végig azon gondolkoztam, hogy vajon még mi fog róla kiderülni. És képtelen vagyok rá úgy nézni, mint ezelőtt.

Szinte undorodom tőle.

Anya pedig úgy tesz, mintha semmi nem történt volna...



2016. okt. 4. 16:54
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/78 anonim ***** válasza:
68%

Jézus Mária. Kérdező.. életemben nem láttam még ilyen számító,elkényeztetett, hisztis libát,mint te.

Te sem kaptad meg a szeretetet gyerekkorodban, csak a pénzt tolták az arcodba,aztán kuss van.

Tudod egy szerető apa, akinek a gyermeke a legfontosabb, és a gyermeke anyukája, az nem kefél félre. Úgyhogy azt el ne hidd,hogy te vagy neki a legfontosabb. Ahhoz semmi jogod,hogy becsméreld a nőt,mert látszólag te sem vagy okosabb. Ugyanakkor valami mégis van benne, ha apukádat megfogta ;)

Az a gyerek pedig aztán végképp nem tehet semmiről,de ezerszer jobban fog járni, hogy apád nem lesz jelen az életében. Anyukád pedig vagy a pénz miatt bocsátott meg, vagy azért mert ő is félrekefél.

És a helyedben nagyon szégyellném magam,ha ebből a helyzetből is csak a hasznot látnám. Tulajdonképpen neked semmiféle "kárpótlás" nem járna. Anyukádnak még talán. De az,hogy neked kocsi,meg ez meg az..Na ne. Már fel is akasztottam volna magam,ha ilyen lennék,mint te. (Pedig az én drága apukám és édesanyám is keres elég rendesen. De arra nem is gondoltam,hogy ne én keressem meg az autóm,jogosítványom stb. árát)

A "baba" ugyanonnan indult el, ahonnan te,csak más nő méhében kötött ki. Ergo. ugyanannyi joga van az élethez, a pénzhez és egyéb dolgokhoz,mint neked.

Anyukád meg apukád nyilván megbeszélték,hogy mit miért tesznek, neked ehhez pláne semmi közöd.

Menj,inkább tanulj, mert buta maradsz.

2016. okt. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/78 anonim ***** válasza:
76%
Apádnak mennyi a havi jövedelme? Gondolom apádhoz sem tartottak pisztolyt hogy kurficoljon a csajjal. Nem utolsó k urva csak egy olyan fiatal nő ( lehet nálad pár évvel idősebb csak) aki gazdag férjet keresett. Apád meg megörült a fiatal csajtól meg biztos beleunt a 30 éves kapcsolatába anyáddal. Te meg egy nagy elkényesztetett kamasz vagy. De lehet még téged is otthagynak terhesen aztán itt fogsz sírni. Jahh és jogosan tud perelni tartásdíjat apádtól és később joga lesz a családi vagyonhoz is.
2016. okt. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/78 anonim ***** válasza:
76%

Lassan 30 éve együtt vannak anyával, van közös vállalkozásuk

Itt ám a kulcs!!!!!

Ha apád vállik lehet hogy nem lesz pénze és akkor a jólétnek is annyi. Később majd az új nő is lép. Aztán lehet hogy a közös vállalkozás is apád hiánya miatt elkezd majd lefele csúszni a lejtőn. Tudod te hány nagy cég megy tönkre naponta Nyugat-Europába? Tietek sem szent és törhetetlen. Lassan majd csúnyán koppansz a való világban. Ez nem arrol szol hogy most apád rájött hogy szeret titeket. Itt csak pénzről és apád érdekeiről van szó. A frisss punci meg mindig jobb mint a 30 éve ismert. A 45-50 pasik könnyen megkergülnek egy feszes cici látványától.

2016. okt. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/78 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem is a közös vállalkozás a kulcs, annak nem tesz jót, ha a válás miatt feldarabolják, és egyik se tudja kifizetni a másik részét, hiszen a vagyon közös. Anyádnak egyszerűbb úgy tenni, mintha mi sem történt volna.:-)

Amellett, hogy semmibe se nézem a nős, családos pasik szeretőit (a prostik is egy grádiccsal feljebb állnak ezeknél), azért a te reakciód sem szimpatikus. Neked nyilván egyszerűbb apád lotyóját megtenni bűnbaknak, de a helyzet az, hogy a félreb..száshoz, és ennek gyümölcséhez is két ember kell. Attól, hogy apád patkány módon szabadulni akar a felelősségtől, az a gyerek még ott lesz, és ha az anyja elég elszánt, mindent ki fog hajtani neki, családi jogász ide vagy oda. Vállalkozóként pedig apádék sem nagyon pattoghatnak, semeddig nem tart akár havonta ráküldeni a cégre az adóhatóságot, ha ki akartok cseszni a nővel.

2016. okt. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/78 anonim válasza:
48%
Hagyjatok mar a kerdezot.Miert nem lehet a kerdesere valaszolni?Miert kell egybol szemelyeskedni es minositeni?A valasz:Tokeletesen megertem hogy nem orulsz hogy egy masik nonek csinalt apad gyereket. Azt hogy hogyan tudod elfogadni eloszor is fel kell dolgoznod ami nem konnyu.Ulj le es kerdezd meg magadtol hogy csak azert utalod mar elore a megnemszuletett gyereket , mert egy idegen notol van es apad csinalta vagy semmi koze sincs valojaban a nohoz es apadra haragszol.Tudom azt mondod ostobasag, de ha van koztetek igaz szeretet akkor meg lehet bocsatani.Ilyenkor nehez embernek maradni.De nem fog kozetek allni senki ha attol felsz hogy apud eldob teged egy masik gyerek miatt aki azonban a feltestvered es nem tehet semmirol.Utalod es dacos vagy mert nem a csaladodba szuletett , de milyen bolcs lehetnel ha nem gyulolnel valakit aki nem kerte h megszulessen.
2016. okt. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/78 anonim ***** válasza:
43%

Most mi a francért bántjátok ezt a lányt???

Megnézném ki ugrálna örömében, ha így születne testvére. Szerintem kb. az emberek 90%-a így reagálna.


Nekem semmi gondom nincs a szeretőkkel, nem tudom okolni őket, de amikor valaki csak azért lesz terhes, hogy összeláncolja magát valakivel, az akkor is elítélendő, ha szerető teszi, de akkor is, ha barátnő, vagy feleség.


Kérdező!

A helyedben én megpróbálnék megbocsátani. Tudom nehéz, de ha édesanyád megtette, akkor te is tedd meg. Elkövetett egy hibát apukád, hidd el hiba nélküli ember nincs. Akit szeretünk, annak pedig megbocsátunk.

Ha többször előfordul, akkor rendben van, hogy nincs bocsánat, de ha jól értem, akkor eddig egy mintacsaládról beszéltünk.

Neked is jobb, ha így teszel.

2016. okt. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/78 anonim ***** válasza:
74%

Érdekes történet.

Tudnod kell, hogy apád már hazudott, illetve megcsalta

anyukád. Sőt, csinált még egy féltestvért is neked. Vagy

csak saját örömére, ez mindegy. Nem tartott senki apud

fejéhez pisztolyt, hogy gyereket csináljon másnak.

Innentől szerinted mennyit ér a szava? Ha egy hazugság

bizonyítást nyer, onnantól azt sem hiszem el, ha az

illető kérdez..

Ez tipikus "megveszem" felfogás, megvesz téged, anyudat

kilóra. Érdekes módon idáig megszorítások voltak, most

meg mindent megkap mindenki?

Anyud úgy tesz, mintha mi sem történt volna. Előtted

esetleg. De ha egy fikarsznyi tartás is van benne,

akkor már régen a sarkára állt volna. De nem tette,

mert apud megvette :) Anyud helyzete sem rózsás, mert

ha elválna, akkor kinek kellene egy 18 éves lánnyal,

mert egymaga még csakcsak, de ki akarja más ekkora

gyerekét nevelni? Úgyhogy anyud tűr szelíden.


De tudod mi a legszebb? Erről az egyről tudsz. Lehet

van más is, lehet már több testvéred is van, csak

apu szépen elkente a dolgokat, vagy más nőknek is

abortuszt fizetett...


Egyébként a nőt, mert megtartotta a gyereket, ne hi-

báztasd. Nem tudom, te meg tudnál-e ölni egy még meg

nem született gyereket. Ha igen, az téged minősít.

Van, aki inkább megszüli, és árvaházba adja, ha nem

tudja felnevelni, de nem öli meg. És bármit is csinál-

hatsz, az apád lánya/fia. Az, hogy nem veszi a nevére,

kit érdekel?


Viszont most kezdjél el gyúrni, mert ha szüleiddel

valami történik, te rövid időn belül éhen fogsz halni.

Ezzel a hozzáállással vagy kihasználnak, vagy szóba

se állnak veled. Vagyis nem hozzáállás, hanem stílus,

már ha ezt lehet annak nevezni.


És most lehet lepontozni :)

2016. okt. 5. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/78 anonim ***** válasza:
86%

Azért érdekes értékrendje van a hozzászólók egy részének, sokan nem azért utálják ezt a családot, mert nem szimpi nekik a szitu, hanem azért, mert gazdagok, mások meg meg vannak döbbenve, hogy a csaj nem tapsol, amiért az apja félrekefélt...


Kérdező, amíg nem érzed, hogy meg tudsz bocsátani apádnak, addig ne fogadd el tőle a kocsit, mert "megvásárolna" vele. A gyereket meg ne utáld, ő ebben ártatlan, ugyanúgy, ahogy te is.

2016. okt. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/78 anonim ***** válasza:
75%
Őszintén sajnálom, hogy "tönkrement" a családod. Ezt majdnem felnőttként is rossz átélni. Azt javaslom koncentrálj a saját életedre, tanulmányaidra. Az idő majd segít.
2016. okt. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/78 anonim ***** válasza:
68%

Milyen undoritó emberek vannak itt, beszarás. Ti hogy reagálnátok, ha egyik nap megtudnátok, hogy az apátok félrekeféléséből születik egy féltestvéretek? Még örülnétek neki? :D Hogyne..

Meg nem értem, miért olyan hihetetlen, hogy az a nő a közös gyerekkel akarja odaláncolni magához a kérdező apját. Pár válaszoló már leirta, hogy igy is-úgy is fizetnie kell a gyerektartást az apának, szóval a szerető csak nyer ezen az egészen..Ráadásul lehet, úgy volt vele, hogy ha nem vele marad a kérdező apja, hogy őt eltartsa, legalább tönkreteszi bosszúból az életét..

Persze ezt mi nem tudhatjuk, de ez is simán megeshet, nem kell mindjárt a kérdezőt meg a családját elhordani mindennek..

Ráadásul látszik, mennyire irigy itt jó pár ember, rohadtul nem az volt a kérdés a lényege, hogy ők mennyire gazdagok, még is egy csomóan csak azért idekommenteltek, hogy elmondják a kérdezőéket mindennek, mert 3 autójuk van és a kérdező akar egy 4.-et, egy sajátot. Miért fáj ez nektek? :D Ha ők megtehetik, akkor mi közötök van hozzá, hogy hány autót vesznek? Meg miért lenne ettől elkényeztetett a kérdező?

2016. okt. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!