Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az apámnak lett egy gyereke...

Az apámnak lett egy gyereke és ezt képtelen vagyok felfogni. Aki volt hasonló helyzetben, mikor javult a dolog? Megbeszéltétek, vagy úgy tettetek, mintha nem történt volna semmi?

Figyelt kérdés

Még szeptemberben tudtam meg, hogy apa szeretője terhes lett és nem ment el abortuszra, mert azt hitte, apa majd őt választja a családja helyett. Bocsánatot kért tőlem is, meg mondta, hogy tudja ezzel mennyire megbántott, de hogy szeretné ezt helyrehozni.

Igyekszik, mert most is elvitt a hétvégén Bécsbe engem és anyát vásárolgatni, pihenni. Pedig általában vagy napokig könyörögtem, hogy vigyen el, vagy csak pénzt adott rá. Meg mondta, hogy az őszi szünetben elutazhatnánk hármasban nyaralni, pedig az utóbbi években 3-4 napnál sosem mentünk több időre nyaralni így hárman, mert "neki sok a dolga, nem tud heteket fetrengeni a tengerparton". Most meg mondta ezt, meg hogy majd télen ő is jönne velünk nyaralni (anyával mindig kettesben megyünk 2-3 hetekre), meg mehetnénk síelni újra együtt, mint kiskoromban.


Tegnap is bejött a szobámba, hogy gondolkozott azon, hogy kapjak saját autót (egész nyáron ezzel piszkáltam) és hogy a héten elmehetnénk nézni párat közösen, ha van kedvem... Hónapokig azt mondta, hogy minek akarok sajátot, mikor itthon 3 autó van 3 emberre, ezeket is ugyanúgy használhatom és hogy biztos nem vesz még egyet, hogy azt is kerülgesse, meg szervizbe hordja. Most meg ő hozta szóba. De attól félek, hogy bármikor beülnék abba a kocsiba, az apám gyereke jutna eszembe és hogy azért kaptam, amiért megbocsájtottam neki úgymond... Mert amíg pihenni voltunk, ez eszembe sem jutott, de mikor jöttünk haza, végig azon gondolkoztam, hogy vajon még mi fog róla kiderülni. És képtelen vagyok rá úgy nézni, mint ezelőtt.

Szinte undorodom tőle.

Anya pedig úgy tesz, mintha semmi nem történt volna...



2016. okt. 4. 16:54
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/78 anonim ***** válasza:
76%
68: Megdöbbentő hogy megcsalt, felszarvazott nőként probálod védeni a férjedet miközben gerinctelenül félrekúrt te pedig mint egy bólogatójános visszafogadtad. Én szégyelném magam a helyedbe hogy ennyire nincs önbecsülésem..
2016. okt. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/78 anonim ***** válasza:
35%

En vagyok a 68.Mar banom ,h hozzaszoltam.

Itt szokatlan,h olyam is ir,aki megcsalas utan egyutt marad a parjaval,es ujjaepiti a kapcsolatat.Persze,mert itt leugatjak,aki ilyet tes,hiszen itt az y nemzedek ir legtobbet,aki mindent eldob,es ujat vesz,ahelyett,h megjavitana...


Tudod mit,en nem szegyenlem magam,miert is kene?En se szolok bele a te eletedbe,te se szolj az enyembe,legyszives,jooo???


Szegyelld TE magad,hogy ismeretlenul itelkezel,egy idegen felett akinek az eleterol semmit se tudsz!!!

2016. okt. 13. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/78 anonim ***** válasza:
60%

69: A dühöd elvakít, nem ezek a tények. A leírtak alapján a férfi azt mondta a nőnek, hogy elhagyja a családját, ha megtartja a gyereket. De nem tartotta be a szavát. Ezért a nő magából kikelt állapotban felkereste a férfit otthon, hogy ő neki ezt ígérte, miért nem tartja be a szavát. És INNEN tudja a Kérdező, hogy ez történt.

A gyermektartásról pedig a törvények rendelkeznek, nem te.

2016. okt. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/78 anonim ***** válasza:
48%

72: "aki mindent eldob,es ujat vesz,ahelyett,h megjavitana... "


De nem a kapcsolat rossz, ha megcsalnak, hanem a férjed.

A férjedet nem áll hatalmadban megjavítani.

2016. okt. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/78 anonim válasza:
Kedves Kérdező. Eltelt azóta egy kis idő. Sikerült rendezni a dolgokat? Megbocsátottál apukádnak? Esetleg változott a véleményed a féltesódról?
2017. máj. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/78 anonim ***** válasza:

Kérdező, sajnálom ami a családoddal történik, de semmiképpen se a testvéredet hibáztasd emiatt. Az a gyerek nem tehet arról, hogy megfogant, és megszületett.


Nekem a leírásod alapján úgy tűnik, hogy édesapád nem tudja kezelni a helyzetet, és próbálja megvenni/visszavenni a szeretetedet. Ilyen változásoknl mindig idő kell, hogy ülepedjen, idővel jobb lesz.


(Az meg, hogy anyukádon azt látod, hogy nem is foglalkozik vele- nem biztos. A szülők az ilyen dolgokat nem mindig a gyerek előtt beszélik meg, akkor sem ha az már majdnem felnőtt.)

2022. ápr. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/78 anonim ***** válasza:
Rég volt a gyerek is már talán iskolás te meg még nagyobb! De ez a tipikus pl volt annak pénzért mindent meg lehet "venni, kapni..."Az apa félre ment sebaj a lányát elhalmozza mindennel (lefizeti) hogy nézze el! A megcsalt feleségét se érdekli csak pénz legyen! A szertő nő se véletlenül tartotta meg a gyereket ahogy írtad azt hitte őt válassza apád! Sajnálom az ilyen családokat ahol nincs szeretet csak a pénz dominál!
2023. ápr. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/78 anonim ***** válasza:
a noverem tobb mint 30 eve el a ferjevel. a hazassaguk elejen kb 10 evig rendszeresen megcsalta a ferjet akinek ezekrol a kilengesekrol nagyjabol tudomasa is volt. nagyon szereti a noveremet aki be is ismerte neki a kalandjait ennek ellenere a ferje azt mondta hogy inkabb ongyilkos lesz de nem tud es nem is akar a noverem nelkul elni. aztan a noverem rakos lett kivettek mindenet, igy gyerekuk sem lett. eletben maradt mert a rakja meg nem volt elorehaladott attetes allapotban. ket evvel ezutan kitelepultek Angliaba ,most mar vagy 15 eve elnek ott. neha hazajonnek, latszik rajtuk hogy boldogok es a ferje a mai napig a tenyeren hordozza a noveremet. O nem dolgozik allando haztartasi alkalmazottjuk van nagyon szep hazat vettek 5 evvel ezelott Londontol 120 km re egy kisvarosban. Amikor beszeltem vele a noverem mondta hogy amiota kimentek felhagyott a kalandokkal a ferje pedig imadja es sose hozza mar fel a multat. ezt csak azert is meseltem el, hogy ilyen is van, pedig nem is egyszeri botlasrol volt szo naluk. Mindenki maga erzi hogy meg tud vagy akar e bocsajtani a tarsanak es hogyan akarja leelni az eletet. Az en hazassagom nem ilyen, mi maskeppen elunk van 2 lanyunk is, de ha a ferjem megcsalna en is azon lennek hogy a kapcsolatunk megmaradjon es ne valjunk el. a ferjem is hasonloan gondolkozik bar szerintem o max egy ilyen esetet lenne kepes elviselni tobbet biztosan nem. en nem azt gondolom hogy mindjart el kell valni, ha nagyon szeret valakit az ember talan erdemes a kapcsolat megjavitasara torekedni es csak akkor valni ha mas mar nem johet szoba.
2023. máj. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!