Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az apámnak lett egy gyereke...

Az apámnak lett egy gyereke és ezt képtelen vagyok felfogni. Aki volt hasonló helyzetben, mikor javult a dolog? Megbeszéltétek, vagy úgy tettetek, mintha nem történt volna semmi?

Figyelt kérdés

Még szeptemberben tudtam meg, hogy apa szeretője terhes lett és nem ment el abortuszra, mert azt hitte, apa majd őt választja a családja helyett. Bocsánatot kért tőlem is, meg mondta, hogy tudja ezzel mennyire megbántott, de hogy szeretné ezt helyrehozni.

Igyekszik, mert most is elvitt a hétvégén Bécsbe engem és anyát vásárolgatni, pihenni. Pedig általában vagy napokig könyörögtem, hogy vigyen el, vagy csak pénzt adott rá. Meg mondta, hogy az őszi szünetben elutazhatnánk hármasban nyaralni, pedig az utóbbi években 3-4 napnál sosem mentünk több időre nyaralni így hárman, mert "neki sok a dolga, nem tud heteket fetrengeni a tengerparton". Most meg mondta ezt, meg hogy majd télen ő is jönne velünk nyaralni (anyával mindig kettesben megyünk 2-3 hetekre), meg mehetnénk síelni újra együtt, mint kiskoromban.


Tegnap is bejött a szobámba, hogy gondolkozott azon, hogy kapjak saját autót (egész nyáron ezzel piszkáltam) és hogy a héten elmehetnénk nézni párat közösen, ha van kedvem... Hónapokig azt mondta, hogy minek akarok sajátot, mikor itthon 3 autó van 3 emberre, ezeket is ugyanúgy használhatom és hogy biztos nem vesz még egyet, hogy azt is kerülgesse, meg szervizbe hordja. Most meg ő hozta szóba. De attól félek, hogy bármikor beülnék abba a kocsiba, az apám gyereke jutna eszembe és hogy azért kaptam, amiért megbocsájtottam neki úgymond... Mert amíg pihenni voltunk, ez eszembe sem jutott, de mikor jöttünk haza, végig azon gondolkoztam, hogy vajon még mi fog róla kiderülni. És képtelen vagyok rá úgy nézni, mint ezelőtt.

Szinte undorodom tőle.

Anya pedig úgy tesz, mintha semmi nem történt volna...



2016. okt. 4. 16:54
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/78 anonim ***** válasza:
55%
Félsz, hogy kevesebb pénz jut neked?
2016. okt. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/78 anonim ***** válasza:
82%

Apád azzal, hogy fizeti a gyerektartást, elismeri magáénak és ha a nevére veszi, ha nem, az örökségből fillérre annyi jár annak a gyereknek is mint neked.

Sőt, továbbmegyek!

Ha megpróbáljátok kijátszani és mindent a nevedre iratnak a szüleid, az is megtámadható.

2016. okt. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/78 anonim ***** válasza:
23%
Erre is van megoldás. Mindent anyukád nevére kell íratni. Szüleid házasok, vagyonközösség van, így ezzel apukád nem lesz "megkárosítva". Így is úgy is övé a fele (ha elválnak). A testvéred viszont nem örököl a te anyukád után.
2016. okt. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/78 anonim ***** válasza:
77%
Olyan nincs, hogy nem veszi a nevére a gyereket :D Ezt gondolom csak neked meg anyádnak mondta. Az örökségből pedig minimum a kötelesrész fog a kistestvérednek járni. Egyébként lehet, hogy a szeretője apádnak iskolázatlan és buta, de te iskolázottan is buta vagy, ez tisztán lejön az írásod alapján. A kisgyereket pedig tuti meg fogja szeretni, pláne ha fog hasonlítani apádra.
2016. okt. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/78 A kérdező kommentje:
A jogi dolgokba ne menjünk bele. Elég sok jogász ismerősünk van, a családban van több ügyvéd, anyáék biztosan beszéltek már erről. Megoldják úgy, hogy a családunk ne sérüljön.
2016. okt. 4. 18:08
 36/78 anonim ***** válasza:
81%
Apádat egy fejőstehénnek nézitek, te is meg az anyád is, sejtem milyen család lehettek. Tök mindegy, hogy rohad a család belülről, csak legyen meg a nyaralás, meg a BMW meg a parndorfi bevásárlások. Anyád nem véletlenül nem akadt ki, egy normális értékrendű nőt ez rettenesen kikészítene lelkileg és az első adandó alkalommal lepattanna, ha csak nem az adott férfitől függ a megélhetése. Na, hát vélhetőleg te is tudod, mi a magyarázat.
2016. okt. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/78 anonim ***** válasza:
80%
Gondolom anyád azért nézte ezt el apádnak, mert nem akarja elveszteni a pénzforrást...
2016. okt. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/78 anonim ***** válasza:
57%

Milyen kicsi a világ...szerintem én vagyok az a bizonyos szerető..

Sőt majdnem biztos vagyok benne.

Na ide figyelj...nem azért nem mentem el abortuszra mert én magamhoz akarom láncolni apádat hanem azért mert nem tudnám megölni a gyermekemet aki a hasamban van.Kêptelen volnék megtenni.

Apád most fél tudom és szret benneteket de engem is szeret hiszen eddig több időt töltött velem mint veletek.

Én is hobás vagyok hogy kikezdtem vele de ezt már nem tudom megváltoztatni így alakult.Nyílván apád nekem azt mondta mindig velem akar lenni stb nem boldok anyukáddal.

Minden esetre engem meglep hogy így gondolkodsz hiszen elég nagy vagy mãr.Egyet megígérhetek a gyerekem nem fogja elvenni tőled apád vagy bãrmi mást mert nem lesz olyan elkênyeztett liba mint amilyen te vagy.Nem kell neked szeretni sem.De apád szeretni fogja őt is jobb ha tudod.Tudom hogy milyen ismerem és amikor eljön hozzám puszilgatja a hasam stb.Amiket nektek mond azt csak azért teszi mert most meg van ijedve de a lelke mélyén már most szereti.De őszíntên szólva engem már semmi sem érdekel apád sem.Csak a gyerekem.

Ja a kocsival ne számolj kell a pénz a baba cuccokra ;)

Puszika :*

2016. okt. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/78 anonim ***** válasza:
92%
Hirtelen tudtad meg az egészet mostanában?
2016. okt. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/78 anonim ***** válasza:
88%
Akármilyen sztár ügyvéd ismerőseitek is vannak,egyik sem tudja kihúzni apádat a felelősség alól.Ha apád magától nem is ismeri el,hogy övé a gyerek,az apasági teszt majd bebizonyítja az ellenkezőjét.Persze,csak ha apud szeretője kéri.És,akkor köteles lesz fizetni,és ugyan azok a jogok illetik majd meg a testvéredet,mint téged.
2016. okt. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!