Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem tanít meg anyám...

Miért nem tanít meg anyám semmiféle házimunkára huszonévesen?

Figyelt kérdés
Egyke vagyok, anyukámmal lakom, de lassan már költöznék. Anyukám soha semmilyen házimunkát nem engedett nekem önállóan csinálni (egyébként nem csak házimunkát, de még nagyon sok minden mást sem), emiatt most 22 éves lányként szinte semmit nem tudok főzni. Egyszerűen hiába kérem, hogy tanítson már meg nekem néhány egyszerű, alapvető ételt csinálni, mindig kitalál valami kifogást, hogy neki nincs ideje ilyenekre meg hogy majd főzök még úgyis életemben eleget. Pár hónapja volt egy műtéte, ami után 1 hétig fel sem kelhetett (volna) az ágyból, mondtam neki, hogy ez tök jó lehetőség arra, hogy végre megtanuljak főzni, a szobából tudja mondani h mit hogy kell. Közölte, hogy azt nem lehet így, mert ha leégetem a konyhát, ő még ki se tud jönni, majd szólunk a mamának és ő főz. Karácsonyra akartam csinálni a barátomnak sütit, megkértem anyut, hogy segítsen, azt mondta megcsinálja a dolgait és majd szól, ha jöjjek. Persze nem szólt, mire kijöttem már megcsinálta kb. az egészet. A vasalással ugyanez van, mondtam neki, hogy hadd csináljam én néha, de nem, mert ahhoz neki ott kell állni és nézni, hogy nem égetek-e ki valamit meg amúgy is lassú vagyok. Egyszerűen annyira életképtelennek néz, hogy az hihetetlen, de nem tudom hogy miért. Úgy magyaráz el mindent mint az ötéves gyerekeknek. Miért nem akar megtanítani semmire? Más családoknál annyira alap dolognak számítanak az ilyenek.
2017. febr. 26. 15:55
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
87%
Kifejezetten engem sem tanítottak se főzni, se egyéb házimunkát elvégezni. Mégis itt vagyok 23 évesen, külön háztartást vezetek, magamtól tanultam meg főzni, amikor elköltöztem otthonról. Szerintem főzni csak az nem tud, aki olvasni sem.
2017. febr. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
97%

Én sem főztem soha otthon, mert egyáltalán nem érdekelt, sőt! Bár anyu segített volna, ha akarom, de nem akartam. Aztán magamtól tanultam, amikor külön éltem. Persze segített szóban, ha kérdeztem. Akkor még internet sem volt :D Most meg már ő vesz tőlem ötleteket :)

Ne aggódj, majd mindent megtanulsz, ha szükség lesz rá és a net is segítségedre lesz majd, ha ő nem akar majd segíteni.

2017. febr. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
42%

Ilyenre komolyan tanítani kell valakit? 22 éves nő vagyok, engem soha sem tanítottak sütni, főzni, vasalni, takarítani!? (mit kell azon egyáltalán tanítani). Vettem egy receptet és megpróbáltam megcsinálni. Amikor hazajöttem suliból, levettem a szárítóról a ruhákat és elkezdtem vasalni. Ezeket nem igazán lehet megtanítani. Tanácsot esetleg lehet adni, de azt akár itt is kérhetsz.


22 éves vagy, miért kell mindenért anyukád szavát kérni? Lemész az üzletbe veszel ezt azt, fogod a receptet és csinálod amit írnak. Ennyire életképtelen nem lehetsz ilyen idősen.

2017. febr. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
77%
Az nem tud főzni, aki nem tud olvasni. Millio egy recept oldal van az interneten videokkal es kepekkel a szadba ragva konkretan minden egyes lepest. Ha meg az 1920-as evekben lenne ez a problemad, akkor megertenem, de igy? Toltsd le kezdetnek a CookPad-et (ex aprosef oldal), ott a legtobb receptnel minimum kep van, de csomoszor video is, aztan kezdd utanozni a latottakat. Felnott ember vagy, az isten szerelmere is...
2017. febr. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim válasza:
5%

22 éves felnőtt nő vagy és még mindig anyukádnál laksz?

Én 18 évesen elköltöztem a szüleimtől.

2017. febr. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
84%
Holnap delelott szeretettel varlak, kezdhetjuk a munkat. Kitakaritjuk a lakast, fozunk, es suthetunk is.
2017. febr. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
80%

Nekem sem tanította meg a főzést. Magamtól tanultam meg, nem is szerettem volna, ha ott áll mellettem és magyaráz.

Lesd el mit hogyan kell, és amikor nincs otthon, csináld meg a kiválasztott ételt. Én könyvből tanultam a recepteket.(Pl. a tarhonya köretet feltettem forró vízben megfőzni, persze pempő lett belőle,ezért meg kellett néznem a könyvben hogyan kell.Másodszorra jó lett.) Szerintem anyud tényleg úgy gondolja, hogy főzhetsz még eleget,tényleg kímélni akar, bár ezzel nem tesz neked jót. Ülj le vele és mondd el neki.És ne engedd, hogy a saját ruháidat, szobádat, dolgaidat ő rakja rendbe, csináld magadnak, ha elakadsz, akkor kérdezd csak, hogy hogyan kell. És nem baj, ha úgy magyaráz, mintha 5 éves lennél, legalább magaráz.

2017. febr. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
45%

Google: receptek

Szívesen

2017. febr. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
92%
Sok kedves válaszoló felháborodva kérdezi, hogy erre tényleg tanítani kell-e valakit? Hát akár hiszitek akár nem, vannak olyan családok, ahol ellesni sem lehet az ilyesmit, mert egyszerűen elzavarják az útból a "gyereket". Én megértelek kérdező, bár nálam szerencsére nincs ilyen helyzet, de ismerek közelről ilyen családot, ahol a 22 éves lánynak még a húst is leszedik a csontról. Ha főzni szeretne valamit a tesójával egyszerűen nem engedik nekik. Akiknek nyitottak a szülei az ilyesmire, azoknak jóhogy nem kellett külön tanítás, de akik teljesen elhajtják a gyereket, azoknak igenis kellene. Nem olyan egyszerű a helyzet mint ahogy itt azt sokan hiszik. Hogy ez miért alakul ki egy szülőben azt sajnos nem tudom. Talán azt hiszi, hogy így tovább maradsz vele.
2017. febr. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
100%

Ajj az én anyum is ilyen, aranyos meg minden, csak hát na, nem a cselédem.

Akik itt nekiestek a kérdezőnek: én tudom milyen, amikor nem engedik, hogy bármit is csinálj...volt, hogy titokban főztem, de apám észrevette és felém állva elkezdte tolni, hogy úgyis elrontod.

Amikor elköltöztem, akkor tanultam meg én is sok mindent.


Viszont sajnos öcsémet teljesen életképtelenné tették ezzel, mivel a fiúkat sajnos ilyen téren jobban elkényeztetik, ő még hajlandóságot sem mutat semmilyen munkára...

2017. febr. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!