Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem tanít meg anyám...

Miért nem tanít meg anyám semmiféle házimunkára huszonévesen?

Figyelt kérdés
Egyke vagyok, anyukámmal lakom, de lassan már költöznék. Anyukám soha semmilyen házimunkát nem engedett nekem önállóan csinálni (egyébként nem csak házimunkát, de még nagyon sok minden mást sem), emiatt most 22 éves lányként szinte semmit nem tudok főzni. Egyszerűen hiába kérem, hogy tanítson már meg nekem néhány egyszerű, alapvető ételt csinálni, mindig kitalál valami kifogást, hogy neki nincs ideje ilyenekre meg hogy majd főzök még úgyis életemben eleget. Pár hónapja volt egy műtéte, ami után 1 hétig fel sem kelhetett (volna) az ágyból, mondtam neki, hogy ez tök jó lehetőség arra, hogy végre megtanuljak főzni, a szobából tudja mondani h mit hogy kell. Közölte, hogy azt nem lehet így, mert ha leégetem a konyhát, ő még ki se tud jönni, majd szólunk a mamának és ő főz. Karácsonyra akartam csinálni a barátomnak sütit, megkértem anyut, hogy segítsen, azt mondta megcsinálja a dolgait és majd szól, ha jöjjek. Persze nem szólt, mire kijöttem már megcsinálta kb. az egészet. A vasalással ugyanez van, mondtam neki, hogy hadd csináljam én néha, de nem, mert ahhoz neki ott kell állni és nézni, hogy nem égetek-e ki valamit meg amúgy is lassú vagyok. Egyszerűen annyira életképtelennek néz, hogy az hihetetlen, de nem tudom hogy miért. Úgy magyaráz el mindent mint az ötéves gyerekeknek. Miért nem akar megtanítani semmire? Más családoknál annyira alap dolognak számítanak az ilyenek.
2017. febr. 26. 15:55
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
85%

# 19


Na erről beszéltem, köszi. :)

2017. febr. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
97%
Hatalmi játszma. A saját kezében akarja tartani a dolgokat és az irányítást.
2017. febr. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
33%

22 éves vagy, nemsoká külön élsz. Madj akkor ráérsz megtanulni, egy portörlés-vasalás nem ügy, és manapság a recepteket is a szádba rágják.


Mellesleg ne anyádat hibáztasd, hogy 22 évesen semmit nem tusz főzni, pl.

Oda kell menni, és megcsinálni - ha leszól, akkor is.


Nekem anya 13 voltam, mikor meghalt, és már akkor tudtam, mit kell csinálni, hogy tiszta legyen a ház.

2017. febr. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
72%

jáááj a sok turbó háziasszony, most jól lesavazott

de ha a férjük dobálja szét a ruhát a padlóra, vagy képtelen egy gombot megnyomni a mosógépen akkor csak szelíden ingatják a fejüket

2017. febr. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
80%

"22 éves vagy, miért kell mindenért anyukád szavát kérni?"


Nekem is így volt, úgyhogy el tud m Neked mondani.

Mert olyan, hetekig tartó lelki terror és bántalmazás a válasz rá, ha megteszel valamit, amibe ő nem egyezett bele, hogy azt élő ember nem vállalja be!

2017. febr. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
77%

7: "Bedugod a vasalót és vasalsz. Nekem legalábbis soha senki nem tanította."


De ezek szerint nem is tiltotta!

Az én anyukám tudod, mit csinált ilyenkor? Üvöltő pánikrohamot kapott, hogy rám zuhan a vasalódeszka és megégek, elzavart 2 szobával arrébb, és napokig tartott ez nála, nem tudott megnyugodni.

2017. febr. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
69%
Én nem szoktam ilyet írni, de... Költözz el.
2017. febr. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
76%
27: Az se jó erre. Én már negyvenes vagyok, de még mindig balhé van belőle, hogy elköltöztem, pedig ennek 12 éve. Nem tudják feldolgozni. Mindenből balhé van, ami a felnövéshez tartozik. Érted?
2017. febr. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
58%

Én soha nem tanítottam a lányom, egyszerűen látta, mit csinálok, és amikor kedve volt, ő is csinálta. 18 évesen lett egyetemista, albérletben, és tökéletesen megállja a helyét, jól főz, imád sütni...

Szóval ne fogd anyukádra.

2017. febr. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
62%

Ma este már a saját vacsorádat te készíted el, nem vagy hajlandó abból enni, amit édesanyád sütött-főzött. Először felháborodik, utána majd megérti, és belátja, hogy ez így nem mehet tovább.

A saját szobádat is takarítsd ki, és ne engedd, hogy a te ruháidat ezek után is ő mossa-vasalja... állj a sarkadra!

2017. febr. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!