Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem tanít meg anyám...

Miért nem tanít meg anyám semmiféle házimunkára huszonévesen?

Figyelt kérdés
Egyke vagyok, anyukámmal lakom, de lassan már költöznék. Anyukám soha semmilyen házimunkát nem engedett nekem önállóan csinálni (egyébként nem csak házimunkát, de még nagyon sok minden mást sem), emiatt most 22 éves lányként szinte semmit nem tudok főzni. Egyszerűen hiába kérem, hogy tanítson már meg nekem néhány egyszerű, alapvető ételt csinálni, mindig kitalál valami kifogást, hogy neki nincs ideje ilyenekre meg hogy majd főzök még úgyis életemben eleget. Pár hónapja volt egy műtéte, ami után 1 hétig fel sem kelhetett (volna) az ágyból, mondtam neki, hogy ez tök jó lehetőség arra, hogy végre megtanuljak főzni, a szobából tudja mondani h mit hogy kell. Közölte, hogy azt nem lehet így, mert ha leégetem a konyhát, ő még ki se tud jönni, majd szólunk a mamának és ő főz. Karácsonyra akartam csinálni a barátomnak sütit, megkértem anyut, hogy segítsen, azt mondta megcsinálja a dolgait és majd szól, ha jöjjek. Persze nem szólt, mire kijöttem már megcsinálta kb. az egészet. A vasalással ugyanez van, mondtam neki, hogy hadd csináljam én néha, de nem, mert ahhoz neki ott kell állni és nézni, hogy nem égetek-e ki valamit meg amúgy is lassú vagyok. Egyszerűen annyira életképtelennek néz, hogy az hihetetlen, de nem tudom hogy miért. Úgy magyaráz el mindent mint az ötéves gyerekeknek. Miért nem akar megtanítani semmire? Más családoknál annyira alap dolognak számítanak az ilyenek.
2017. febr. 26. 15:55
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
100%

34 -es ebben is igazad lehet, hogy nem akarják, hogy rájöjjenek, hogy nem egy nagy wasistdas a főzés

anyában is volt ilyen, mártír arccal tette le a kaját az asztalra

2017. febr. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
95%

Habarást, hagymás-paprikás zsírt, rántást, fasírtot, bundázást, panírozást, palacsintatésztát kell megtanulni készíteni. Akkor mindent tudsz, amit egy egyszerű háziasszony. Tésztát gyúrni ma már nem muszáj. Továbbá ajánlom a Vilma néni szakácskönyvét. Ha már tudsz néhány dolgot, saját ötleted is lesz.

33/L

2017. febr. 27. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim válasza:
28%
Biztos megunta, hogy mindent elsz@rsz, ezért inkább megcsinálja maga.
2017. febr. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:

Ne anyudtól várd, hogy ezekre megtanítson meg hogy segítsen. Ott az Internet, kinézel valami egyszerű receptet, amit szívesen megennél, és megcsinálod magadnak. Nem is kell előre szólni neki. Maximum megkínálod, amikor kész vagy.

Saját ruháidat gondolom csak nem veszi ki a kezedből, hogy nem vasalhatod ki?!

Állj a sarkadra, mondd meg neki, hogy felnőtt vagy és szeretnéd a te ruháidat kivasalni te. Meg néha szeretnél sütni-főzni magadnak.

2017. febr. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:

Engem sem tanított, nem szerette ha ott vagyok és nézek, segíteni, se segíthetettem.

Mikor elköltöztem, azért alap dolgokat tudtam csinálni, a többit meg a netről megnézem és kész.

2017. febr. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:

Ennek mi köze van anyádhoz? 4 éve felnőtt vagy, 15 éve olvasni is tudsz, láthatólag neted is van. Nem anyuci fog megtanítgatni főzni: ott a net. A vasalás azt jelenti, hogy húzogatod a ruhán a vasalót. Stb.


Egyébként: 22 vagy. Anyád nem tilthatja meg, hogy mit tegyél. Most komolyan: te szavazhatsz is ... Facepalm.

2017. febr. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
Engem sem tanitotak meg főzni ,de látam hogy csinálják igy megjegyeztem de ma már van net ,onét pillanatokon belül találsz mindenféle receptet,takaritani sem kell senkit különösebben tanitani ,porszivozni sem egy nagy dolog,vasalni sem nagy dolog max néha macerás .
2017. febr. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:

Kérdező

olvasd el a mérgező szülők c könyvet

Anyud egy ilyen, akadályozza a leválásod és aláássa az önbecsülésed

2017. febr. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, aki normális hangnemben hozzá tudott szólni a kérdéshez.
2017. febr. 28. 11:39
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!