Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak/csináljunk, ha...

Mit csináljak/csináljunk, ha áll a balhé a babakocsi miatt, amit választottam? Már bánom az egészet

Figyelt kérdés

Májusban születik a kislányunk és anyukám mondta, hogy a babakocsit ő szeretné megvenni.

Nem igazán vannak anyagi gondjai, de azért megkérdeztem, mennyit szánna rá, hogy ne legyen vita. A válasz az volt, hogy "nincs határ, amilyet szeretnénk". Nekem az egyik Stokke kocsi nagy szerelem, ki is próbáltam már (több barátnőmnek is van). Mondtam anyukámnak a márkát, színét, de csak az alap kocsit kértem, a kiegészítőkkel úgy voltam, hogy megvesszük mi.

Viszont anya teljesen kiakadt, hogy nem vagyok normális ennyit költeni egy babakocsira, amit 2 évnél tovább nem fogunk használni, meg hogy miért akarok egy kislányt szürke babakocsiba beletenni... Azóta ezt naponta felhozza és mondtam, hogy ha ez ennyire szívfájdalom neki, nem kell megvennie, mert mi is megengedhetjük magunknak, csak ő ragaszkodott hozzá annyira. Mire a válasz, hogy ne forgassam ki a szavait, ő csak jót akar, stbstb. Mutatott más kocsikat, hogy azok "mennyivel jobbak", de mi fogjuk a barátommal a legtöbbet használni, ezért szerintem a fő szempont az, hogy nekünk mi tetszik. Próbáltam ezt szépen megbeszélni anyával, de eddig 0 eredménye lett.


2017. márc. 10. 09:11
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
48%
Szóval ahhoz, hogy feldurrantsanak nagy lány vagy meg a 300ezres babakocsihoz is, de ahhoz nem hogy kiállj magad mellett? Ha annyira van pénzetek meg nem sajnáljátok a rávalót meg kell venni és kész vége pont. Vagy azt várod hogy anyád megvegye mégis? Jó ízzel tologatnád a gyereked egy olyan babakocsiban amit anyád rossz szájízzel vesz meg? Ja de ez nem számít, csak hogy Stokke. :D
2017. márc. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 babyboom567 ***** válasza:
86%

Amikor ellentét van köztem anyámmal,akkor azt mondom neki,hogy:Anya szeretlek, tudom hogy jót akarsz DE ÉN így meg így fogom csinálni, ezt vagy azt veszem meg,mert NEKEM ez/az tetszik stbstb.

Különben meg szerintem mindkettőtöknek igaza van.

NEKED az tetszik és Te fogod használni(annak ellenére hogy szerintem pl tényleg csúnya,mármint nekem nem tetszik).

Anyukádnak meg nem tetszik,meg nevelt már gyereket,és tudja,hogy vannak felesleges kiadások.(mondjuk lehet kicsit túlreagálja, simán megmondhatná,hogy x összeget szánt nektek,és odaadná).

Kitartás,lesznek ettől nagyobb problémák is ha meglesz a baba,mindenki mindent jobban akar majd tudni mint te.

2017. márc. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 Nazaret ***** válasza:
53%
36-os vagyok. Egyet nem értek!!! Gyakorlatilag ugyanazt írom, mint a többség. Miért lettem ennyire lehúzva. Azt írtam, hogyha akarja, vegye meg....... Csak arra hívtam fel a figyelmet, hogy nem mindent érdemes megvenni,amire egyébként van pénzünk!!! A kérdező pedig, ne vergődjön itt, hanem fogják magukat a gyerek apjával, oszt perkálják ki az árát és vegyék meg!!! Probléma megoldva!!
2017. márc. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
76%
Itt olvastam a gyakorin, hogy ez a márka csak nálunk nagy bumm, Angliában alsó kategória, ahogy az ára is.
2017. márc. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
76%

Hogy áll a balhé, arról te nem tehetsz. Anyud nem bír beletörődni, hogy nem ő dönt.

Ne bánd, hogy mondtad neki, mert azt is bánnád, ha nem olyan babakocsitok lenne, amit szeretnél.

Ilyen kioktató segítségből én sem kérnék. Ő választhatott neked, de a te gyerekednek te választasz. Ebből én nem engednék.

2017. márc. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
43%
Nem vagyok irigy, mi megvettuk sajat penzbol. Eszembe nem jut anyukamtol ilyesmit valasztani. Ezzel rettenetesen kellemetlen helyzetbe hozta a kerdezo az anyukajat, de anyukaja rontotta el mert eddig a feneke ala pakolt sokmindent es most mar elvaras lett. Ez egy felnott notol szomoru de anyuka most talan belatja mekkorat hibazott.
2017. márc. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
62%
Komolyan, vedd meg, anyuka vegyen más valamit.Mit kell ekkora feneket keríteni neki. Amúgy, ha anyukád milliós tételt kifizet egy nyaralásra, nem értem mi a baja egy olyan tárggyal, amit 2 évig használtok és utána még el is tudjátok adni.
2017. márc. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon sokan megengedhetik maguknak azt a babakocsit, mint ahogy a nagy csaladi hazat a budai dombokon, vagy a nagy terepjarot, vagy a maganiskolat stb stb...olyan dolgokat amiket te el sem birsz kepzelni. Attol meg ok is emberek es barmennyire faj neked, normalisak.



Csak míg ezeknek mind megvan az előnye, ami benne van az árban, a stokke messze nem jobb kocsi a többinél annyival, amennyivel drágább.

NEkem az volt, sógornő gyerekéről maradt ránk, úgy, hogy ő fél év után lecserélte. Én négy hónapig bírtam, utáltam ezt a kocsit.

2017. márc. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
79%

az én egyik barátom, meg két gyereket is stokkeban tologatott. neki nagyon bejött. Nekem másmilyen volt. de egyikünk se gondolta a másikat flancolósnak,s tb. mindenki olyannak volt, ami neki megfelelt.


komolyan, mit pörög itt mindenki azon, hogy szerinte megéri vagy nem neki... a fórumindítónak egéri, van rá pénze ennyi. nem ez volt a kérdés. mit turkál mindenki a pénztárcájában??

2017. márc. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
72%

1) Ha édesanyádnak ennyire fontos az unoka, akkor legyen szíves ne idegesítsen Téged, hiszen egyelőre Te hordod Őt a szíved alatt, így a Te idegállapotod, egészséged fontosabb, mint az ő lelki békéje!

2) Az anyák mindig "jót akarnak" és "jobban tudják", hiszen felneveltek minimum téged - mindig ez a hivatkozási alap. Ez olyasmi "program" lehet, mint a nagyanyákban, hogy mindenkit etessenek. (Mint tudjuk, egyedül Chuck Norris tudja meggyőzni a nagyanyját, hogy nem éhes...)

De erre a jót akarásra bedobható, hogy a Pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve, mert irtó hatásosan lehet ártani embereknek, ha a saját elképzeléseink szerint "segítünk". Ha édesanyád megbízik a saját munkája eredményében (ami a neveltetésed és józan eszed illeti), akkor tiszteletben tartja a döntéseid és meghagyja a lehetőséget neked, hogy a magad útját járd és esetleg hibázz rajta és levond a tanulságokat, egyszerűen ezzel tesz neked jót. Ez olyan mint a pillangós tanmese, hogy valaki meglátott egy bábjából kikelő pillangót és SEGÍTENI akart neki, leszedte róla a bábot, viszont a pillangó sose tudta kibogozni a szárnyait, azok gyengék és gyűröttek maradtak, mert a természet úgy alkotta meg, hogy a bábtól való megszabadulás bonyolult folyamatában erősödik meg és simul ki a szárny. Szóval lehet emlékeztetni rá, hogy ilyen korban neked úgy tud segíteni mint anyád, hogy enged a magad útján járni. Már lejárt neki az az idő, amikor "nevelhetett", ne ragadjon be ebbe a szerepbe.

3) Szürke babakocsi? Mit vár, hogy majd vesztek egy rózsaszínt és ha a következő baba fiú lesz, akkor majd külön neki egy kéket is?

Sajnálom, hogy odáig juttatott Téged, hogy megbánd, hogy kimondd a vágyadat, ez azért leginkább rá nem vet jó fényt. Igazából ebből már nem is tudom hogyan lehetne jól kijönni, akármilyen babakocsi is lesz a vége, eléggé hozzá fog kötődni ez az egész vita az összes rossz érzéseddel, s az mondjuk nem annyira vidám, hogy ilyenek kötődnek egy olyan eszközhöz, mely majd a baba hordozására szolgál.

Ha elég bevállalós vagy, be lehet vetni egy olyan huszárvágást, hogy

"Drága Anya, szemléletet váltottunk, nem babakocsiban fogjuk toligálni a gyereket, hanem hordozókendőben visszük majd magunkkal, hiszen számos tudományos kutatás bizonyítja, hogy a babának mennyire fontos a testkontaktus és az ilyen babáknak nincsenek hasfájásaik, alvásproblémáik, sokkal hamarabb önállósodnak és mellesleg kevésbé szennyezett levegőt lélegeznek, mint az alacsonyabban tologatott társaik satöbbi satöbbi." És aztán még mindig vehettek babakocsit, ha elcsitultak a kedélyek.

Szóval szerintem a baba érdekében gyorsan le kéne ezt rendezni, hogy újra nyugodt legyél és az utolsó hetekre fókuszálj, amit még a hasadban tölt.

2017. márc. 12. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!