Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak/csináljunk, ha...

Mit csináljak/csináljunk, ha áll a balhé a babakocsi miatt, amit választottam? Már bánom az egészet

Figyelt kérdés

Májusban születik a kislányunk és anyukám mondta, hogy a babakocsit ő szeretné megvenni.

Nem igazán vannak anyagi gondjai, de azért megkérdeztem, mennyit szánna rá, hogy ne legyen vita. A válasz az volt, hogy "nincs határ, amilyet szeretnénk". Nekem az egyik Stokke kocsi nagy szerelem, ki is próbáltam már (több barátnőmnek is van). Mondtam anyukámnak a márkát, színét, de csak az alap kocsit kértem, a kiegészítőkkel úgy voltam, hogy megvesszük mi.

Viszont anya teljesen kiakadt, hogy nem vagyok normális ennyit költeni egy babakocsira, amit 2 évnél tovább nem fogunk használni, meg hogy miért akarok egy kislányt szürke babakocsiba beletenni... Azóta ezt naponta felhozza és mondtam, hogy ha ez ennyire szívfájdalom neki, nem kell megvennie, mert mi is megengedhetjük magunknak, csak ő ragaszkodott hozzá annyira. Mire a válasz, hogy ne forgassam ki a szavait, ő csak jót akar, stbstb. Mutatott más kocsikat, hogy azok "mennyivel jobbak", de mi fogjuk a barátommal a legtöbbet használni, ezért szerintem a fő szempont az, hogy nekünk mi tetszik. Próbáltam ezt szépen megbeszélni anyával, de eddig 0 eredménye lett.


2017. márc. 10. 09:11
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
17%
Erre szokás mondani, hogy irigylem a problémádat.
2017. márc. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim válasza:
13%
Istenem mekkora problémák.. Nem teljesen mindegy milyen a babakocsi?
2017. márc. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
54%

Nezopont kerdese. Ha van ennyi folosleges penzetek hajra, de a Stokke kb olyan mint az Ajfon, a sznobsag jele.

Negyed annyiert vettunk 3 reszes babakocsit, ami epp helikopter formara nem allithato, mas mindent tud, csak hat ugye, ezzel nem lehet felvagni hogy mennyibe kerult.

2017. márc. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
18%
vegyél 5000 ért egy használtat a vateraról.
2017. márc. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
41%

Ekkora erteku ajandekot vegyetek meg ti......anyukamtol eszembe nem lenne. Szegenynek lehet halovany goze sem volt arrol hogy ennyiert is van es a lanya az egyik legdragabbat akarja majd :) :)


Vegyetek meg es ennyi.

2017. márc. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
80%
14 LOL :D
2017. márc. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
81%
Miért kell ebből ekkora problémát csinálni? Ő vállalta hogy kifizeti, megköszönöd a segítségét de ha nem tudja állni akkor megveszitek magatoknak, nem ő fogja nevelni a gyerekeiteket hanem ti, és ideje lenne elfogadnia hogy nem az lesz amit ő akar. Ha szeretne segíteni akkor majd inkább a baba vigyázással segítsen amikor majd megszületik a baba és a sok munkától nem lesz időtők a pároddal egymásra. Bőven tud majd akkor is segíteni.
2017. márc. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
36%
Oke, akik nullaig pontoztak a 15-os valaszt, nektek komolya lenne kepetek tobbszaz ezer forinttal megfejni anyatokat?? Van koztetek legalabb egy tokos csaj aki le meri irni, higy "igen en lepontoztam mert en is 300 ezres ajandekot valasztok anyamtol"?
2017. márc. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
77%

"A válasz az volt, hogy "nincs határ, amilyet szeretnénk""


Nem megfejte az anyját, az anyuka ajánlotta fel, a kérdező még rá is kérdezett, mi a limit, hogy ne legyen gond belőle. Én nem vennék ilyen drága babakocsit, mégis lepontoztalak, mert nem tudod értelmezni a kérdést, így feleslegesen offolsz.

2017. márc. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 A kérdező kommentje:

Jaj nem kell azzal jönni, hogy "az ötezres babakocsi is ugyanazt tudja". Végigjártam a Brendont, a Bababoo, a Mamas&Papast, rengeteg oldalt megnéztünk. Kipróbáltunk több fajtát, nekünk a Stokke jött be, plusz szerintem külsőre is nagyon szép. Ennyi.

Ez olyan, hogy minek vegyünk 15 millióért autót, ha a 700 ezres is elvisz A-ból B-be...


Ez szerintem nem a sznobság jele, de ha már én fogom használni nap, mint nap éveken át, akkor ne olyan legyen már, ami nem tetszik.



Nem azért választottuk ezt, hogy minél drágább legyen, amiért ő fizeti. Akár most rögtön simán megvehetném, de ő ragaszkodott hozzá, hogy szeretné megvenni és még most is ezen az állásponton van. Nem egy szegény kisnyugdíjasról van szó, akinek egy nagyobb kiadás azt jelentené, hogy hónapokig gyógyszert sem tud venni.

De mondom, már igazából bánom, hogy mondtam neki, inkább megvennénk mi magunk, ha csendben maradna...

2017. márc. 10. 12:49
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!