Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak/csináljunk, ha...

Mit csináljak/csináljunk, ha áll a balhé a babakocsi miatt, amit választottam? Már bánom az egészet

Figyelt kérdés

Májusban születik a kislányunk és anyukám mondta, hogy a babakocsit ő szeretné megvenni.

Nem igazán vannak anyagi gondjai, de azért megkérdeztem, mennyit szánna rá, hogy ne legyen vita. A válasz az volt, hogy "nincs határ, amilyet szeretnénk". Nekem az egyik Stokke kocsi nagy szerelem, ki is próbáltam már (több barátnőmnek is van). Mondtam anyukámnak a márkát, színét, de csak az alap kocsit kértem, a kiegészítőkkel úgy voltam, hogy megvesszük mi.

Viszont anya teljesen kiakadt, hogy nem vagyok normális ennyit költeni egy babakocsira, amit 2 évnél tovább nem fogunk használni, meg hogy miért akarok egy kislányt szürke babakocsiba beletenni... Azóta ezt naponta felhozza és mondtam, hogy ha ez ennyire szívfájdalom neki, nem kell megvennie, mert mi is megengedhetjük magunknak, csak ő ragaszkodott hozzá annyira. Mire a válasz, hogy ne forgassam ki a szavait, ő csak jót akar, stbstb. Mutatott más kocsikat, hogy azok "mennyivel jobbak", de mi fogjuk a barátommal a legtöbbet használni, ezért szerintem a fő szempont az, hogy nekünk mi tetszik. Próbáltam ezt szépen megbeszélni anyával, de eddig 0 eredménye lett.


2017. márc. 10. 09:11
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
17%
Meg egy gondolat: baromi szomoru hogy ennyi felnott no van aki normalisnak tartja hogy ennyi penzt anyukatol varjon a gyerekenek :(
2017. márc. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
78%

Nem vagyok elmaradva a világtól, csak éppen nem érint a babakocsi piac alakulása.

Ezért dobtam egy hátast itt a gép előtt a 300ezres babakocsit olvasva.

Biztos én is úgy jártam volna, mint anyukád, hogy még a lélegzetem is elakadna az ára hallatán, mert még a 100ezer is baromi nagy összeg erre.

Jó-jó, biztos kényelmes, de hogy elsősorban státuszszimbólum, az tuti!

Vegyétek meg Kérdező, ha nektek futja rá és anyukádtól meg kérjétek el azt az összeget, amit gond nélkül ki tud fizetni az unokára, aztán vegyetek belőle valamit a nevében.

2017. márc. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
33%

19, azt irtam hogy anyuka lehet nem is tudta hogy van ennyiert sznobkocsi! Egy 50-60-as no nem biztos hogy ezzel tisztaban van. Ezert huledezik feltehetoleg anyuka.

Tolem nyomkodhatod a piros kezet attol meg kib.azott gusztustalan ilyenert osszeveszni anyukaval mert nem akar ennyit tejelni!

2017. márc. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
26%
Masreszt kedves 19, a kerdezo velemenyt kert. Az enyem az hogy vegek meg ok a draga kocsit es anyukajatol valasszon olcsobb ajandekot mert szegeny edesanyjat most nagyon kellemetlen helyzetbe hozta es megis ot kell sajnalgatni. Eszem megall..
2017. márc. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 A kérdező kommentje:

74%-os, te ennyire nem bírsz értelmezni?!

Nem vártam el semmit, ő mondta, hogy szeretné állni a babakocsit, válasszam ki, hogy milyen legyen. Még direkt meg is kérdeztem, hogy van-e valami határ, mert akkor kipótoljuk, vagy mondom, hogy inkább mást vegyen,stb.

A válasz az volt, hogy nincs, az unokájáról van szó, bármennyi pénzt áldozna rá. Ugyanúgy, ahogy pl. most Karácsonyra kifizetett nekünk egy hat számjegyű nyaralást (nem, ezt sem én kértem, meglepetés volt, mielőtt a következő ez lenne, amibe bele kell kötnöd).

Nem idős anyukám egyáltalán, 45 éves és eléggé tisztában van az árakkal, főleg, hogy mostanában elkísért babadolgokat vásárolni is.

2017. márc. 10. 12:56
 26/54 Nazaret ***** válasza:
48%
Nekem négy gyermekem van. De egyetértek azzal, hogy ez a babakocsi státusszimbólum. Egy bizonyos összeg felett nem a minőséget, hanem a márkát kell megfizetni. Engem ebben a témában nem lehet átverni. Teljesen lehetetlennek és értelmetlennek tartom, egy ilyen babakocsit megvenni! És nem hiszem el hogy, nem lehetne helyette egy funkcionálisan és tartósságban is ugyanolyan csak nem márka villogtató babkocsit venni!!
2017. márc. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
41%

a szövegben benne van a lényeg amit minden ilyen jellegű kérdésnél meg szoktam találni:

"több barátnőmnek is van"

Vagyis ez olyan mint a gimiben azt a karperecet viselni ami a barinőknek van, mert juuj az olyan jó-.-"

te lehet nem is tudod, de valójában azért veszed meg ezt a babakocsit, mert a barátnőidnek is ez van és valszeg teledumálták a kicsi buksidat hogy az a kocsi milyen jó, te pedig mint egy birka mész a többiek után (nem sértésként írom,de néha a nyers szöveg többet ér mint az ha megsimogatom a buksidat).


Szóval csak a hecc kedvéért nézz meg más hasonló típusú babakocsit ami nem ennyire márka de ugyanazt tudja olcsóbban, próbáld is ki, de ha már rá vagy kattanva a márkára akkor keress szinte alig használt ilyen típusú kocsit, mert őszintén fölösleges ennyit költeni egy babakocsira amikor még vehetsz neki folyton ruhákat(mivel kinövi) folyton viheted oltásokra, fejlesztő játékokat vehetsz neki programokat fizethetsz és akkor hol van még a pelus és a tápszer később pedig a cipő. Nem olcsó egy gyerek és nem kéne ilyen dologra ennyit költeni, te is felnőttél mindenféle flanc nélkül nem igaz?

2017. márc. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
78%

Az irigyek minek jonnek ide frocsogni?

Es ha statuszszimbolum? Es ha csak a villogas miatt valasztja? Kinek mi koze hozza, a kerdes nem ez volt. Biztosan van olcsobban is ugyanilyen kenyelmes, de ha ezt akarja akkor ezt veszi. Ti is vehetnetek fele annyiert cipot, kabatot, nadragot, butort, edenyt akarmit....de azt veszitek ami tetszik pedig tuti van feleannyiert masik markabol.

2017. márc. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
39%

29-es lehet a többiek azt veszik de én pont hogy mindig megkeresem a legolcsóbb lehetőséget... Persze fontos egy babakocsi,de egyrészt tény hogy anyucinak semmi köze mennyit költenek a babakocsira(főleg ha a szülők jól keresnek),de itt nem arról van szó hogy sokallja a kocsi árát, sokkal inkább arról hogy már látja maga előtt a jövőt amiben a gyerek mindent megkap és ezáltal egy elkényeztetett kis görcs lesz belőle, mint a legtöbb mai gyerekből, plusz olyan érzés mintha a gyerekünk nem értékelné a mi nevelési módszerünket , mintha szinte a gyerek leköpné azt hogy anya te honnan tudnád mi a jó(csak a fiatal anyuka elfelejti hogy az anyja őt is felnevelte). A legtöbb fiatal szülő elhárítja szülei tanácsát mert ő is sértve érzi magát azt hiszi az anyja nem hiszi el hogy tudja nevelni a gyereket. Sajnos ilyenkor csupán gőgből csak azért is folytatják sokszor a rossz nevelési módszerüket aztán széttárják a karjukat, hogy nem értik miért lett olyan a gyerek amilyen.

Szóval kérdező ha ebben nem is de másban próbálj nyitottabb lenni és lehetőleg ne rakj majd mindent a gyerek feneke alá, mint a sógornőm pl., mivel ő ezt tette és most a gyerek egy kész hisztiroham ha valamit nem kap meg azonnal akkor a földbe veri a fejét :S

2017. márc. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
80%

Ez a Ti dolgotok, Ti tudjátok hogy milyen babakocsit szeretnétek! A Stokke az egyik legjobb, az persze igaz, hogy drága is.

A szürke színnel nem tudom mi a baja anyukádnak, rengetegen tolják szürke színű babakocsiban a kislányukat. Nem kell mindennek rózsaszínnek lennie, ráadásul a szürke olyan szinten is jó, hogy nem lesz mindentől piszkos, mint egy világosabb színű. Szerintem is vegyétek meg.

2017. márc. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!