Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az a gyanúm, h. örökbefogadtak...

Az a gyanúm, h. örökbefogadtak, szerintetek?

Figyelt kérdés

30 éves múltam.

kamaszkoromtól van egy olyan érzésem, h. örökbe fogadtak a szüleim, bizonyítékom nincs rá, csak fura tények.


1. egyetlen fotó sem készült anyámról, amíg velem várandós volt, feltúrtam az archívumot, de nincs olyan kép, amin terhes lenne.


2. rólam sincsenek újszülött képek, amikor a kórházban fogna az ölében.

csak kb. 3 hónapos koromtól vannak képek rólam.


3. az én szemem kék, skandináv típus vagyok, a szüleim nem.

egy barna szemű és egy zöld szemű szülőpárnak lehet ilyen gyereke?


4. azt is tudom, h. a szüleimnek nehezen jött össze a gyerek,állítólag volt egy idősebb testvérem, aki halva született, aztán jöttem csak én, de nehezen jöttem össze, állítólag.

ez is táplálja a gyanúmat.


5. külsőleg-belsőleg elképesztően más vagyok, mint a szüleim, sokszor érzem köztük elveszettnek, magányosnak magam, semmiféle rokonságot nem érzek irántuk, olyan, mintha idegenek lennének, sok a konfliktusom is velük.


6. kamaszkoromtól visszatérő kérdésem, h. "örökbe fogadtatok?", ilyenkor zavarba jönnek, vagy elütik egy viccel.



ti a helyemben gyanakodnátok?



2017. márc. 20. 18:42
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
76%

22: A szomszéd nem rokon, nem barát, ergo egy ismerős.

Nem provokállak. De neked akármit írunk, a fejedbe vetted, hogy örökbe fogadtak.

Amiket írják, azok rám is mind jellemzőek, le is írtam részletesen. Kivéve, hogy én nem vagyok mindkét szülőmmel rosszban. De ettől még nem fogadtak örökbe.

Amiket leírtál, azok egyáltalán nem bizonyítják, gyanút sem adnak arra, hogy örökbe fogadtak.

Persze ettől függetlenül lehet, hogy örökbe fogadtak. Bármi lehetséges.

2017. márc. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
83%
Én nem gyanakodnék. Ha kiderülne, hogy engem is örökbefogadott anyukám, nem is lennék kíváncsi a biológiai anyára. Annál sokkal jobban szeretem őt.
2017. márc. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
76%

"1. egyetlen fotó sem készült anyámról, amíg velem várandós volt, feltúrtam az archívumot, de nincs olyan kép, amin terhes lenne."

Nos, rólam se készült egy kép se, semmi értelmét nem láttam.


"2. rólam sincsenek újszülött képek, amikor a kórházban fogna az ölében.

csak kb. 3 hónapos koromtól vannak képek rólam."

Pár kep készült a lányomrol a kórházban, ezeket sikerült koltozeskor valahol elvesziteni. KB fel éves volt, amikor vettem digitalis fényképezőgépet, onnantól vannak róla fotóim.


"3. az én szemem kék, skandináv típus vagyok, a szüleim nem.

egy barna szemű és egy zöld szemű szülőpárnak lehet ilyen gyereke? "

Szinten északi típus,apuka is, a gyerek még déli



"5. külsőleg-belsőleg elképesztően más vagyok, mint a szüleim, sokszor érzem köztük elveszettnek, magányosnak magam, semmiféle rokonságot nem érzek irántuk, olyan, mintha idegenek lennének, sok a konfliktusom is velük. "

Semmi hasonlóság nincs köztem és a szüleim, vagy köztem és a lányom között se külsőleg, se belsőleg.



"6. kamaszkoromtól visszatérő kérdésem, h. "örökbe fogadtatok?", ilyenkor zavarba jönnek, vagy elütik egy viccel. "

Ezt szerintem kb minden kamasz megkerdezi. Én pl azt szoktam mondani a gyereknek, a káposzta földön találtam.


Ha biztosra akarsz menni, besetalsz a gyamhivatalba a születési anyakönyvi kivonatoddal és közlod, szeretned a verszerinti szüleidet felvenni a kapcsolatot. Ha valóban örökbe fogadtak akkor az ugyintezo ezt meg fogja mondani

2017. márc. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:
ez nem olyan egyszerű, nem Mo.-n születtem, nem is magyar az anyanyelvem.
2017. márc. 20. 19:28
 25/43 anonim ***** válasza:
94%
Külföldön is biztosan megoldhato
2017. márc. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
89%

1. Rengeteg nö nem akar terhesen képet magáról, mert nem csinos, nem tetszik magának nagy hassal.


2. A kórházakban eleve nem lehetett régebben (ezelött 25-35 évvel) fényképeket csinálni, a babák meg nem is voltak az anyánál, csak szoptatásra vitték oda hozzájuk.


3. A legtöbb családban igen nagy a genetikai szórás, ezért bármilyen kinézetü gyerek elöfordulhat. Egy barna és zöld szemü szülöpárnak minden további nélkül lehet kék szemü gyereke.


4. Az, hogy nehezen "jöttél össze", inkább azt mutatja, hogy ök a szüleid, nem pedig, hogy örökbefogadtak, mert akkor nem mondtak volna ilyet. Mellesleg minden második családban nehezen jön össze a gyerek, ez nem ritka dolog.


5. Rengeteg családban a gyerek valamelyik felmenö tulajdonságait örökli (külsöleg is meg belsöleg is) és ezért igen gyakori a konfliktus a szülö-gyerek közt. (Majdnem az a kirívó, ha nincs ilyen probléma)


6. A rögeszmésen visszatérö értelmetlen kérdésre meg senki nem kezd nagy magyarázatba, vagy zavaoba jönnek, hogy ilyen értelmetlen kérdésre mit lehet mondani, vagy elviccelik a dolgot - ez a normális reakció.


"ti a helyemben gyanakodnátok?


NEM, NEM gyanakodnék, mert semmi alapod sincs a gyanakvásra.


Viszont ha ez téged ennyire foglalkoztat 30 évesen - mert kamaszkorban a gyerekek jó részének eszébe jut ugyanez -, akkor érdemes lenne pszichológushoz menned, mert vagy rögeszmés téveszméid vannak, vagy lelkileg megragadtál a tizenéves szinten.


Mellesleg nem ártana még egyszer végigolvanod a válaszokat, és elgondolkodni azon, hogy ha (majdnem) mindenki szerint valószínütlen, hoyg örökbefogadtak volna téged, akkor nem nekik van-e igazuk. (Tudod, ha mindenki egy dolgot állít, és egy valaki az ellenkezöjét, akkor általában azzal az egy emberrel van gond!)

2017. márc. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
81%
Az az egy-két ember minimum 9.Ennyi féle százalékot számoltam össze.De az is lehet,hogy többen is állnak ugyan azon a százalékon.Egyébként mit vársz?DNS tesztet nem akarsz csináltatni,az anyakönyvi kivonatot nem akarod megszerezni.Akkor a válaszadók mit tudnak segíteni?Adjunk neked igazat.Oké.Örökbe fogadtak.Most megnyugodott a lelki világod?
2017. márc. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
83%
Ha megézed a válaszolók százalékát, már abból is kiderül, hogy nem egy hanem sok ember ír.
2017. márc. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
33%
Hol születtél és milyen állampolgár vagy?
2017. márc. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
81%

Ha nem magyar az anyanyelved akkor mi? Mivel..az anyanyelv az amit a szülőktől sajátitunk el, és nem pedig az ország nyelve amelyben születtél. Én külföldön születtem, de magyar az anyanyelvem.


Kérdező..minél jobban boncolgattuk ezt a történetet, annál kacifántosabb lett. Egy nő..aki a szomszédotok volt..elmegyógyintézet..elvették a gyerekeit..stb stb.

Akkor ezek szerint már tudsz róla egy csomó információt, amely alapján lenyomozhatod, hogy mi is van ezzel a nővel. Hidd el, te magad jobban utána tudsz járni a dolgoknak, mint mi..akik csak tippelhetünk, hogy igen vagy nem. Vajon az megnyugtat téged? A sok igen vagy a sok nemleges válasz? Tovább fogsz ezen agyalni, ezért a legjobb ha szépen visszamész Svédországba és feltárod a sötét kis családi titkot. Jobbat nem tudok mondani.

2017. márc. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!