Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az a gyanúm, h. örökbefogadtak...

Az a gyanúm, h. örökbefogadtak, szerintetek?

Figyelt kérdés

30 éves múltam.

kamaszkoromtól van egy olyan érzésem, h. örökbe fogadtak a szüleim, bizonyítékom nincs rá, csak fura tények.


1. egyetlen fotó sem készült anyámról, amíg velem várandós volt, feltúrtam az archívumot, de nincs olyan kép, amin terhes lenne.


2. rólam sincsenek újszülött képek, amikor a kórházban fogna az ölében.

csak kb. 3 hónapos koromtól vannak képek rólam.


3. az én szemem kék, skandináv típus vagyok, a szüleim nem.

egy barna szemű és egy zöld szemű szülőpárnak lehet ilyen gyereke?


4. azt is tudom, h. a szüleimnek nehezen jött össze a gyerek,állítólag volt egy idősebb testvérem, aki halva született, aztán jöttem csak én, de nehezen jöttem össze, állítólag.

ez is táplálja a gyanúmat.


5. külsőleg-belsőleg elképesztően más vagyok, mint a szüleim, sokszor érzem köztük elveszettnek, magányosnak magam, semmiféle rokonságot nem érzek irántuk, olyan, mintha idegenek lennének, sok a konfliktusom is velük.


6. kamaszkoromtól visszatérő kérdésem, h. "örökbe fogadtatok?", ilyenkor zavarba jönnek, vagy elütik egy viccel.



ti a helyemben gyanakodnátok?



2017. márc. 20. 18:42
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
94%

1. Vagy csináltatsz DNS tesztet

2. Vagy felfogadsz egy magánnyomozót


Vagy ha ez jobban tetszik: igen, örökbefogadtak. Te a zakkant nő gyereke vagy aki veszélyes volt önmagára és másokra is. Ezért elvett a gyámhivatal, de azok akik felneveltek téged hallottak az esetről és elérték, hogy örökbefogadhassanak. Na. Így történt ez meg.

2017. márc. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
93%

A zakkant nő illegális bevándorló volt az országban ahol éltetek (ami ugye nem Magyarország) és terhes lett az őt feketén foglalkoztató házaspár férfi tagjától.

Mivel a szüleidnek a halva született gyermekük után nem lehetett több gyerekük (orvosi műhiba miatt), megígérték a zakkant nőnek, hogy cserébe a gyerekéért (érted) elintézik, hogy legálisan maradhasson az országban és így téged is láthat.

De miután örökbe fogadtak és törvényesen az ő gyerekük lettél, nem akarták, hogy a zakkant nő kapcsolatot tartson veled (kiderült volna, hogy az ő gyereke vagy) Mivel a tartózkodását sem legalizálták a nő öngyilkos lett.

Azért jönnek zavarba az örökbe fogadásról szóló kérdésedre, mert külsőleg-belsőleg elképesztően más vagy, mint ők; mindenben a szülőanyádra hasonlítasz (kinézetben, tulajdonságokban, zakkantságban)

2017. márc. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
62%

1-4: Én arra gondolok, hogy mivel már volt korábban egy halva született gyermek, nem akartak több fájdalmat okozni azzal, hogy sok cuki fotó, ami (esetleg) egy rossz emlékre vetül majd vissza... Családban nálunk volt hasonló halva született gyerek, az adott pár utána az utolsó pillanatig úgy állt a következő gyerekhez, hogy "HA megszületik egyáltalán".


2: Attól függetlenül, hogy mennyire sok fotót csináltak amúgy a szülők, akkoriban nem volt divat a picibabákat úgy fotózni, mint mostanában, kórházban jóformán egyáltalán nem. Picit fiatalabb vagyok, mint te, de sem rólam, sem a korodbeli unokatestvéremékről nincs egyáltalán fotó, csak mikor már pár hónaposan elkezdtek minket rokonokhoz cipelni. Sőt, most hogy így belegondolok, még a 17-21 közötti tesóimról sincs ilyen picikori kép.


3. Ha néhány generációval korábban volt kék szemű családtag, akár oldalágon, akkor abban biztos lehetsz, hogy recesszív génként jelen van a családban a kék szem. Jellegéből adódóan nagyon ritkán jelenik meg, néhány generációnként egyszer (hacsak az adott ritka egyén nem házasodik egy hasonlóval).


5: Ez nagyon sok családban megjelenik, a személyiség nem (csak) öröklött dolgokból tevődik össze.


6: Most őszintén, szerinted hogy kéne reagálniuk erre a kérdésre?

2017. márc. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
0%

A vércsoportjukat tudod? A tiédet is?


Ha mázlid van, kiderül a vércsoportos táblázatból, hogy lehetsz e a gyerekük.


Nem zár ki minden lehetőséget, de legalább nem kerül semmibe.


Keress rá a googleban a vércsoport öröklődésre.

2017. márc. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
50%
A fotók hiánya nem jelent semmit. Csak mostanában van ez a nagy divat a terhes képekről és a kórházi fotókról. Én sem láttam egy ilyet sem anyukàmról. Tehát az én szememben nem indok. Az hogy nem jöttök jól ki, nem vagy hasonló megint nem indok. Mert anyukám előző házasságából levő bátyámnak van egy lánya, akit apum unokájának tekint de ugye nem az. A lány is tudja de vannak felvett szokásai ami ő szerinte a papától örökölt. Szóval lehet hasonlóság akkor is ha nem rokon, lehet különbség ha rokon. A kinézetbeli különbségek is lehetnek pl nagyszülői örökség. Amúgy veled van a baj mert állandóan kételkedsz és zavarba hozod őket.
2017. márc. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
24%

1., 2. Rólam és anyámról sem készült egy ilyen kép sem, mégsem vagyok örökbefogadott.

3. A szüleim barna szeműek én meg zöldszemű vagyok.

4. Ez semmit nem jelent.

5. Dettó.


Én nem gyanakodnék a helyedben.

Amúgy nincs egy születési anyakönyvi kivonatod? Abban szerepelnie kell az édesanyád nevének. Tudtommal ezt nem módosítják örökbefogadottak esetén sem.

2017. márc. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
66%

"Amúgy nincs egy születési anyakönyvi kivonatod? Abban szerepelnie kell az édesanyád nevének. Tudtommal ezt nem módosítják örökbefogadottak esetén sem."


Hát nagyon rosszul tudod. Egyedül a születési időt és a helyet nem módosítják. Az örökbefogadó anya lesz az anya, az örökbefogadó apa pedig az apa. Külön lesz egy feljegyzés valahol a gyamhivatal számára a verszerinti szülők adataival, ha ismertek.

2017. márc. 22. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
0%
Én el bírom képzelni, hogy igaza van a kérdezőnek. Az a gyanú nem ok nélkül és nem most született. Sajnos abban nem tudok segíteni, hogy hogy deríthetnéd ki az igazságot, de mondjuk egy fizetős dns vizsgálatot megcsináltatnék. Kérdés, mit teszel ha kiderül, valóban örökbe fogadtak..
2017. márc. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó vagyok, még annyit, hogy rólam készült születésemkor kórházi kép 39 évvel ezelőtt, máig meg van
2017. márc. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
67%
Dehogy láttad te azt a szőke zakkant nőt,mese az a része.Nekem barna a hajam,mondjam rá minden jött-ment beteg emberre,akitől elvették a gyerekét,hogy az anyám?Nincs semmi bizonyítékod,fogadd el és élj rendesen.
2017. ápr. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!