Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire normális, hogy a...

Mennyire normális, hogy a nővérem és a férje nálunk lakik a gyerekükkel együtt, és most bejelentették hogy jön a következő baba?

Figyelt kérdés
Nővérem és a férje egyetemista és még tanulnak.Dolgozni nem dolgoznak,a van egy kis pénzük de abból a háztartásba semmit sem adnak.Hatan élünk egy négyszemélyes lakásban, és most kiderült hogy megint terhes a nővérem.Szerintetek ez így normális? Vagy csak én gondolom úgy hogy ez a legnagyobb onzoseg a világon amit ők csinálnak?

2017. márc. 27. 15:16
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/108 anonim ***** válasza:
94%
Nem normális. Védekezni kellene, nem felelőtlennek lenni
2017. márc. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/108 anonim ***** válasza:
99%

Ez a szüleid hibája.Nekik kellett volna megmondani,hogyha felnőtteset akarnak játszani(házasság,gyerek, összeköltözés) akkor azt a saját otthonukban a saját keresetükből tegyék meg.

De mondjuk szerintem ez egy normális családban teljesen egyértelmű. Nekem is több éve van párom, szeretnék mi is összeházasodni és gyereket vállalni, de tudjuk,hogy még nincs itt az ideje, nem tudnánk ketten anyagilag megoldani ezt, úgyhogy egyelőre még az összeköltözés is várat magára,nem hogy a többi dolog.

Szülők nyakára soha nem költöztetném a páromat és én sem mennék az ő családja nyakára.Főleg nem egy gyerekkel.

Szóval szerintem ezt két felnőtt, elvileg értelmiségi embernek maguktól érezni kellett volna.

De ha már így alakult és kénytelenek hárman egy kis szobában élni a ti házatokban, akkor szerintem az lenne a minimum, hogy törekednek arra,hogy minél hamarabb el tudjanak költözni , nem még egy gyereket szülni a semmire. Nem hiszem el,hogy nem veszik észre,hogy mennyire gáz a gyerekszobába vállalni 2 gyereket, úgy hogy a szülők tartanak el.

Szerintem próbálj minél hamarabb lelépni otthonról,arra várhatsz,hogy ők menjenek el vagy a szüleid rakják ki őket. Légy te az okosabb és hagyd a fenébe, ne kelljen idegeskedned miattuk.

2017. márc. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/108 A kérdező kommentje:
Lassan már ott tartok hogy lehet én hamarabb lépek le itthonról,pedig még csak 17 vagyok..De én hozzájuk képest 'elonyben' is lennék,hiszen én nem szültem idő előtt két pulyat és férjem sincs..
2017. márc. 27. 16:08
 14/108 acelsziv ***** válasza:
12%
13: Miért? A férj talán hátrányt jelent?
2017. márc. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/108 A kérdező kommentje:
Igazad van,a férj nem jelent hátrányt.De az idő előtti két éhes száj igen.(szerintem)
2017. márc. 27. 16:43
 16/108 anonim ***** válasza:
90%
Ebben szerintem a legnagyobb gáz, hogy a nővéred és családjának támogatása miatt lehet, hogy te már mondjuk nem tudsz eljutni egy magántanárhoz nyelvet tanulni vagy más, olyan normál szükségletedről kell lemondanod, amit annó a nővéred megkapott.
2017. márc. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/108 anonim ***** válasza:
96%
- Anya, apa, holnap ideköltözik hozzám a párom. És van egy másik jó hírem is: ikrekkel vagyok terhes. (Vajon mit szólnának...)
2017. márc. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/108 anonim ***** válasza:
94%

Soha nem vállalnék úgy gyereket, hogy nem tudom eltartani. Jó, esetleg egy becsúszik, de kettő??

Nem tudom, hogy a nővéred párja hogy nem szégyelli magát, hogy ott él, eszik, fürdik stb. és semmit nem ad bele a közösbe, meg akkor sem, ha épp van pénze?

Nagyon felelőtlenek és önzőek.

2017. márc. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/108 A kérdező kommentje:

Na na na.Azert nem kell rögtön lerosszindulatuzni. Én csak megpróbáltam reálisan lefesteni a helyzetet,mert azt,hogy milyen örömökkel jár egy unoka és egy kisbaba azt mindenki tudja.Azt meg hogy négyszemélyes szerintem egész jól el lehet képzelni.A kollégium egy teljesen más tészta.Ott az emberek hálások azért,hogy nem kell albérletet fizetniük és nem mellesleg diákok,fiatalok.Az én édesanyám már nagyon nem diák,így a tűrő képessége sem a legjobb.Apukám meg lassan nyugdíjas.Tudod:nyugodt, nyugdíjas évek...

És ha még rosszindulatú is lennék(mert lehet hogy néha az vagyok) akkor sem erre kértem reakciót.

2017. márc. 27. 19:40
 20/108 A kérdező kommentje:
A többieknek köszönöm a véleményeket! Én is kíváncsi lennék amúgy hogy mit szólnának ha holnap bejelenteném hogy terhes vagyok😅
2017. márc. 27. 19:43
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!