Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire normális, hogy a...

Mennyire normális, hogy a nővérem és a férje nálunk lakik a gyerekükkel együtt, és most bejelentették hogy jön a következő baba?

Figyelt kérdés
Nővérem és a férje egyetemista és még tanulnak.Dolgozni nem dolgoznak,a van egy kis pénzük de abból a háztartásba semmit sem adnak.Hatan élünk egy négyszemélyes lakásban, és most kiderült hogy megint terhes a nővérem.Szerintetek ez így normális? Vagy csak én gondolom úgy hogy ez a legnagyobb onzoseg a világon amit ők csinálnak?

2017. márc. 27. 15:16
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/108 anonim ***** válasza:
92%

tervezetten nem normális. persze becsúszhat a második is.

van valami épkézláb tervük a jövőre?

2017. ápr. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/108 A kérdező kommentje:
Hát most megpályáztak ilyen segély lakást, aztán ha összejön akkor oda fognak költözni.De szerintem anyáéknak még akkor is kell majd őket támogatni..
2017. ápr. 8. 09:36
 43/108 anonim ***** válasza:
100%

hát ha szereznek lakást akkor anyagilag még jó ötletnek is tűnhet, a diplomás gyed aránylag szép összeg, bár szerintem erre gyereket vállalni nem jó "üzlet".

A megélhetési gyerekvállalást nem tartom a legjobb ötletnek.

Könnyen cseberbe vederbe kerülhetnek, mert lesz egy látszólagos megoldás, de csak még jobban fejik majd anyádat.


Normális az lett volna ha mindketten rendelkeznek akkora jövedelemmel amivel önállóak és a diplomás gyed csak egy kisebb kiesés ami belefér.

2017. ápr. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/108 anonim ***** válasza:
8%

Én nem látom ezt vészesnek. Miért nem adnak a rezsibe?


Amúgy kíváncsiságból... mekkora a lakás és a szoba?


Nincs olyan, hogy 4 személyes lakás.. egy 20 nmes szoba már akkora mint egy garzon. Egy 25ösről nem is beszélve.


Biztos nem adnak a rezsibe?


Államin vannak?


2 szoctám 2x25ezer. Ösztöndíj havi 2x10 ezer. Családi 12 ezer. Ezek havonta jönnek. A gyerek két éves koraig diplomas gyed, havi 140 körül. Gyermekvédelmi havi 5 ezer. Bursa a szochelyzet és a suli miatt havi 2x10 ezer.

Egyszeri támogatás szülésnél 60ezer.


Félévi támogatás max félévente 100 ezer.


Egy rakás pénzük lehet, csak adnak a rezsibe és a kajába, max senki nem köti az orrodra.


Nem tudom mekkora a gyerek, de a nővéred jól csinálja a dolgait. Kapja a diplomás gyedet, jön egy gyerek, bevállalják a 3.at felveszik a csokot, vesznek lakást vagy kisházat és tökéletes az életük.


Az meg, hogy a szüleinél lakik.. gyermektelen huszonévesej majdnem fele él a szüleivel. Volt róla statisztika. Csak gyerekkel bűn ott lakni?


Egyébként egyedül élek, de megértem, hogyha valaki kijön a szüleivel, ott lakik spórolásként 30 alatt. Felette nem.

2017. máj. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/108 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Igen, biztos, hogy van pénzük de az is biztos hogy nem adnak bele semmit a közösbe.Es véleményem szerint se gáz 20 felett még a szülőkkel lakni,én is valószínűleg azt fogom tenni.De azért férjel, gyermekkel és útban a következővel szerintem nemcsak hogy ciki,hanem kifejezetten önzőség otthon lakni.

A lakás pedig kicsi.Igen lehet hogy még elférnénk benne nyolcan is, sőt akár húszan is de azért tudod az emberek általában megkövetelnek maguknak egy bizonyos életszínvonalat.

A szobájuk akkora amekkora az enyém csak ők hárman laknak benne.Nem tudom mekkora lehet négyzetméterben,de messze nem elégséges négy embernek.Sot ha megérkezik a kisbaba akkor a másik gyerek anyáék szobájába fog valószínűleg költözni.Ami meg megint egy jó nagy pofátlanság,tekintve hogy anyaeknak így a magánéletük egyenlő lesz a nullával (pedig már most sincs sok nekik)

2017. máj. 20. 12:28
 46/108 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem apát és 9 négyzetméter körül van a két kisszobáb.
2017. máj. 20. 12:35
 47/108 anonim ***** válasza:
11%
mijaza kisszobáb? valami bábszínházi kellék?
2017. máj. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/108 A kérdező kommentje:
Igen,az!😂😂😂
2017. máj. 21. 14:00
 49/108 anonim ***** válasza:
93%
Nem gáz huszonévesen szülőkkel lakni, de akkor még gyerek státuszban van az ember. Aki felnőttet akar játszani, az tegye már meg az első lépést és költözzön külön...
2017. máj. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/108 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire sem normális.
2017. máj. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!