Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem túlzás, amit apum művel?

Nem túlzás, amit apum művel?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem aput, jó apa, sokat törődött velünk mindig, de szerintem túlzás, amit elvár.

Külön papucsot kell viselni a fürdőben, mint a lakás többi részén. 3 törölköző kell mindenkinek : intim testrészek, arc, többi testrész.

Tusfürdőből 2 van : nemiszervek, többi testrész.

Enni a konyhában kell és amit csak lehet azt evőeszközzel. Apu szerint az állatok esznek nem így. Az ételt meg kell köszönni annak, aki csinálta. Egyszerre áll neki enni a család. Az asztaltól előbb felállni csak indokolt esetben lehet. Ritkán ehetünk szobában pl. betegség esetén.

Iskola után azonnal át kell öltözni itthoni ruhába. Az iskolai ruhát szépen összehajtogatni és a székre tenni. Ha nem tetszik neki az állapota, akkor ki kell mosni és vasalni.

Apu a fingást nemhogy mások előtt, de itthon sem engedi. Mondjuk pl. utcán nem is akarnék. Ha véletlen fingok vagy betegség miatt, azért természetesen nem szíd meg, de elnézést kell kérni. 5-6 éves kortól ezt várja el. Ki kell menni a wc-re fingani vagy ahol épp nincs családtag. Ha 5 percenként kell fingani, akkor 5 percenként menj ki. Nem kifogás. Bár 5 percenként szerinte nem normális, ezért készít gyógyteát vagy átnézzük az étrendet. Ha direkt fingok, akkor megszíd. Egyszer asztalnál tesóm orra alá fingottam, mert szekáltuk egymást. Apu sarokba zavart. Tesómat is egyébként, csak más ok miatt.

Nehezen tudnám itthon elképzelni, amit sok haver, ismerős mesél : szobában eszik tv előtt, nincs külön itthoni ruhája vagy a sulist csak úgy levágja valahova, nem fürdik minden nap, kézzel eszik sok mindent. Sőt valamelyik versenyt fingik szüleivel, szülei pedig egymással. Egyébként anyu apunak ad igazat nagyrészt.


2017. szept. 21. 21:10
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 91/129 anonim ***** válasza:
84%

#10 "Egyszer még hálás leszel Neki ezekért a dolgokért!" - igen, az én anyám is mindig ezt az ostobaságot szajkózta... mostanában meg azt, hogy "de most már mit tudok csinálni?" ...hát most már semmit, tényleg... ha kis mázlija van, nem fog tőlem függeni...

Igen sok energiát felemészt később, hogy az ember megszabaduljon mindazon kényszerességtől és előítéletességtől, amit a "kedves" szülei belé neveltek gyerekkorába... és teljesen soha sem fog sikerülni...

2017. szept. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/129 anonim ***** válasza:
83%

Az nem gáz, ha szereti a rendet és a tisztaságot, de szerintem túlzás, amit csinál. Elég kényszeresnek tűnik. Pl. külön törölköző és tusfürdő a nemi szerveknek? Ezzel azt sugallja, hogy azok undorítóak, külön kell kezelni őket a test többi részétől. Ki tudja, milyen beteg komplexusokat okoz ez majd felnőttkorodban (vagy a tesóidnál). A fingás oké, az tényleg undorító, ha mások orra alá fingasz. Hányok a gondolattól.


Szóval szerintem nagyon erős túlzás.

2017. szept. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/129 anonim ***** válasza:
76%
"Pl. külön törölköző és tusfürdő a nemi szerveknek? Ezzel azt sugallja, hogy azok undorítóak, külön kell kezelni őket a test többi részétől." - én is ezen lamentáltam... érdekes kérdéseket vet fel a szexuális kultúráról ez a fajta hozzáállás... (bár ez nyilván nem a Kérdező baja, amíg nem szocializálódik erre)
2017. szept. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/129 A kérdező kommentje:

"Ezzel azt sugallja, hogy azok undorítóak, külön kell kezelni őket a test többi részétől." 

Nem undorítók szerinte. Csak tusfürdő nem ideális nemiszerveknek. Direkt vesz intim tusfürdőt vagy mi a neve. Más a ph. Sima tusfürdő csinálhat több kárt mint hasznot ott. Fenekemet nem törölhetem azzal amivel arcomat. Nemiszervemet sem kéne pl. talpam után. Arcomat sem talpam után. Nem tudja úgy párosítani, hogy elég legyen 1 vagy 2 törölköző. Hiába tiszta fürdés után, akkor sem szereti pl. feneke után arcát megtörölni. Meg lehetne cserélni, hogy arc után fenék, de nem mosunk minden nap. Másnap mikor töröli pl. arcát eszébe jut, hogy tegnap pl. fenekét vagy talpát is törölte törölközővel. Valakit nem zavar a tudat őt zavarja.

Fingásról pedig véleménye, hogy kakilni is természetes dolog mégsem kakil mások előtt. Ha hasmenése van embernek akkoris ki kell menni sokszor wc-re. Nem lehet, hogy fárasztó sokszor menni, ezért 5. alkalom már befosás más előtt inkább. Iskolában, munkahelyen is illik mindig kimenni. Megszólják, aki büdöset csinál nekik. Itthon sem szokat rá, hogy engedi, mert házastársam mikor lesz előbb utóbb kiábrándul ezért.


Egyébként 15 éves vagyok. Matek-kémia szakos gimiben tanulok. Országaim és szüleim nyelvén kívül angolul, latinul tanultam. Angolból c1 vizsgám van. Németből is, de szerintem nem érdem ez. Sok évet éltem ott.

2017. szept. 22. 16:34
 95/129 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező!

Nem azzal van a gond,hogy ő ezeket csinálja,hanem az,hogy másokat is erre kényszerít!


Én is ilyesmi vagyok,hiába törlöd előbb az arcodat és utána a fenekedet,akkor ha megint beletörlöd az arcodat másnap,akkor még előtte ugyanúgy ott járt a feneked is.


Anyukám pl simán lekapja a kéztörlőt és abba törli a haját,hajmosás után,én is mondtam neki,hogy ez gusztustalan,de nem kényszerítem rá,hogy másként csinálja,ha neki így jó.

Nekem amúgy van bent saját kéztörlőm is,mert nem szeretem oda törölni,ahová a család minden tagja.


De ezek viszont szorongásokat is okoznak,mert ezekre folyton figyelni kell.


A szellentést amúgy nem igazán értem miért a wc-ben kell elvégezni,sokan laknak panelben,ahol a fürdőn nincs is ablak,így nem szellőzik olyan jól,mint a szoba.

Nem kell direkt mások orra alá fingani,ha valaki éppen mellettem van,és eszik mondjuk,akkor messze elmegyek tőle,de nem zárkózok be a fürdőbe csak ezért.


Nálunk sajnos a család nagy része kint papuccsal is bemegy a szobába,én lehúzom mindig.Tisztább vagyok,de ők valahol sokkal szabadabbak,ezért irigylem őket.


Beszélgess el apukáddal ezekről,hogy téged annyira nem zavarnak ezek a dolgok,és,hogy mindenki személyes dolgai ezek!

2017. szept. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/129 A kérdező kommentje:
Nem kötelező wc-be menni. Lehet másik helyre is menni, csak ne legyen ott más.
2017. szept. 22. 16:47
 97/129 anonim ***** válasza:
21%
#93 vagyok. Így már más, akkor az édesapád nem bolond, csak nagyon szigorú és következetes. Ez nem feltétlenül baj, tőlem egy kicsit idegen, de megvan az az előnye, hogy egy stabil, kiszámítható, rendezett környezetben nőttök fel.
2017. szept. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/129 anonim ***** válasza:
21%

Fenekemet nem törölhetem azzal amivel arcomat


Örülj neki...

2017. szept. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/129 anonim ***** válasza:
78%

Ez a kép jutott eszembe a törülköző témáról.

[link]


EGyébként nem az a furcsa nekem, hogy figyel a higiéniára, a rendre, hogy meg kell köszönni az ételt stb. Hanem, hogy ennyire irányít mindent. És a dolgok nagy része nem kényszernek kellene lennie. Szerintem sokkal szívből jövőbb megköszönni úgy az ételt, hogy senki nem tette kötelezővé. A férjem is mindig megköszöni, ahogy én is neki, a fiunk is megköszöni, pedig soha nem mondtuk, hogy meg KELL köszönni. Ahogy az sem kényszer, hogy együtt együnk. Normális családnál ezek a dolgok nem a családfő kinyilatkoztatása miatt történnek így, hanem mert így érzik jónak. A sok fingás miatti étrend átnézés meg már tényleg az a kategória, hogy basszus. Soha nem szóltak bele a szüleim abba, hogy mit eszek. Miért kellene? És ha jól esik puffasztó ételt enni és utána kiadni magamból a gázt? Miért baj, ha szereti az ember a káposztát, babot stb? Soha nem tartották mondjuk számon, hogy mit ettem előtte nap, így nem is tudták volna átnézni az étrendemet.

2017. szept. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/129 anonim ***** válasza:
21%

94, köszönjük, hogy írtál magadról.

Jó, akkor én a részemről ezt lezárom. Egy lázadó kiskamasz vagy- azért a kiírás. Az itteni súlyos tévedésben lévő emberekre- miszerint"kényszeres, erőszakos, mániás" stb ne hallgass! Aki szerint meg nem jó ez, az dolgozzon egy olyan helyen napi nyolc órában, ahol bebüdösítik a levegőt - "há' úgyse tudják ki vót" felfogással, vagy versenyt gázosítanak.


Aki a Kárpátaljai tragédiát idehozta az meg süllyedjen el!

Erről a helyzetről tudunk egy keveset,10-20 sornyit, arról -háborús helyzetben élőkről, nem tudunk semmit! ez aztán igen! hasonlítani és fenyegetni, hogy ebből is ez lesz!


Kérdező, majd néhány év múlva rájössz, hogy kitűnő nevelést kaptál otthon is, az iskolákban is, amely a társadalom értékes tagjává tesz, normális párkapcsolatra leszel képes, és valószínű nagyon jó családfő, apa is leszel.


Ezek az alapok, kamaszkorban sok minden nem tetszik az embereknek, később felnőtt fejjel értenek meg dolgokat.


Minden jót kívánok, tanulj szorgalmasan!

2017. szept. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!