Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem túlzás, amit apum művel?

Nem túlzás, amit apum művel?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem aput, jó apa, sokat törődött velünk mindig, de szerintem túlzás, amit elvár.

Külön papucsot kell viselni a fürdőben, mint a lakás többi részén. 3 törölköző kell mindenkinek : intim testrészek, arc, többi testrész.

Tusfürdőből 2 van : nemiszervek, többi testrész.

Enni a konyhában kell és amit csak lehet azt evőeszközzel. Apu szerint az állatok esznek nem így. Az ételt meg kell köszönni annak, aki csinálta. Egyszerre áll neki enni a család. Az asztaltól előbb felállni csak indokolt esetben lehet. Ritkán ehetünk szobában pl. betegség esetén.

Iskola után azonnal át kell öltözni itthoni ruhába. Az iskolai ruhát szépen összehajtogatni és a székre tenni. Ha nem tetszik neki az állapota, akkor ki kell mosni és vasalni.

Apu a fingást nemhogy mások előtt, de itthon sem engedi. Mondjuk pl. utcán nem is akarnék. Ha véletlen fingok vagy betegség miatt, azért természetesen nem szíd meg, de elnézést kell kérni. 5-6 éves kortól ezt várja el. Ki kell menni a wc-re fingani vagy ahol épp nincs családtag. Ha 5 percenként kell fingani, akkor 5 percenként menj ki. Nem kifogás. Bár 5 percenként szerinte nem normális, ezért készít gyógyteát vagy átnézzük az étrendet. Ha direkt fingok, akkor megszíd. Egyszer asztalnál tesóm orra alá fingottam, mert szekáltuk egymást. Apu sarokba zavart. Tesómat is egyébként, csak más ok miatt.

Nehezen tudnám itthon elképzelni, amit sok haver, ismerős mesél : szobában eszik tv előtt, nincs külön itthoni ruhája vagy a sulist csak úgy levágja valahova, nem fürdik minden nap, kézzel eszik sok mindent. Sőt valamelyik versenyt fingik szüleivel, szülei pedig egymással. Egyébként anyu apunak ad igazat nagyrészt.


2017. szept. 21. 21:10
 71/129 anonim ***** válasza:
29%
Érdekes, ez a kényszerbeteg ember szerintetek normális, de múltkor azokat lepontoztátok meg elmondták mindenféle pszichiátriai betegnek, akik megmossák a gyümölcsöt mielőtt megeszik.
2017. szept. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/129 A kérdező kommentje:
Aki nincs az én helyemben nehezen ért meg. Tényleg sokszor kell fingani, többször mint másnak itthon és sokszor kell ezért wc-re rohangálni, nehogy apu vagy más orra alá fingjak akár egyszer is. Fárasztó mindig kirohangálni. Ha együtt filmezünk, akkor már égő szolni, hogy kicsit állítsák meg, mert megint fingani megyek. És tényleg inkább megállítja a filmet, mint véletlen mellette engedjem ki a gázt. Egyébként sok zöldséget kell ennem egy betegség miatt. Apu mentségére szóljon, hogy szívesen főz teát, amitől jobb lesz. Tényleg nincs még egy ilyen rokon, ismerős család. Biztos nem rohangálna ki minden fingért pl. nagyapám sem. Sőt nagyapám sem.
2017. szept. 22. 11:34
 73/129 A kérdező kommentje:
* nagymamám akart lenni az utolsó mondat.
2017. szept. 22. 11:35
 74/129 anonim ***** válasza:
19%

Akkor jól gondoltam: betegség áll mögötte. A tejjel hogy állsz? az is puffasztó sokaknak. Tessék ezt kivizsgáltatni gasztroenterológián.

[link]


Nem kell az egész nevelést, szellemi fejlődésed ennek a kérdésnek alávetni, mert debil leszel. Kulturált emberek nem egymás előtt intézik, ami a wc-be való. Túl van tárgyalva. A filmből meg azt a 3 perced kihagyod, nem ér veszteség.


Egyébként mi szeretnél lenni? Mi érdekel? Mit tanulsz?

2017. szept. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/129 anonim ***** válasza:
0%
Jajj, gondoltam, hogy 0% leszek, ez legyen a legnagyobb örömötök az életben. Nyomjátok erre is. Szánalmasak vagytok.
2017. szept. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/129 anonim ***** válasza:
95%

Van, amit megértek, pl átöltözés otthon, benti papucs (de a fürdőbe külön papucs viszont nekem túlzás).

De. És itt a de. Mi is megköszönjük annak, aki főzött. De nem azért, mert kell, hanem mert nekünk ez természetes. Soha nem parancsoltak ránk. Egyszerűen láttuk a szüleimtől és ránk ragadt. És tovább ragadt a fiunkra. Együtt evés is evidens. De nem azért, mert kötelező, hanem mert kesz az etel, és megesszük.

2017. szept. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/129 anonim ***** válasza:
65%
Azért azt már egy picike túlzásnak tartom, hogy az apám döntse el, hogy mivel mossam a nemi szervem, meg mivel törölközzek. Oké, adjon tanácsot, aztán vagy megfogadom, vagy nem. Az ég világon semmi köze hozzá. A többi nekem nem tűnik irreális elvárásnak, de a sajá magam tisztántartása hadd legyen már a magánügyem. Senki ne gondolja, hogy rajtam kívül rendelkezhet a testem felett, még ha csak annyira is, hogy megmondja mivel mossam meg mivel töröljem. Persze az is kérdés itt, hogy ha pl a kérdező azt mondja az apjának, hogy igenis azzal mosom magam, amivel akarom, akkor az apa mit tenne? Elfogadná, vagy teljesen elfogadhatatlannak tartaná a dolgot.. mert ha az utóbbi, na az beteges.
2017. szept. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/129 anonim ***** válasza:
27%

Mondjuk elég sok mindenben igaza van.

A fürdőbe eleve nem megyünk be azzal a papuccsal amiben a ház többi részében flangálunk, mert koszos.

A 3 törölközőt és a 2 tusfürdőt nem értem. Az alap, hogy a ruháinkat eltesszük és nem abban ülünk az ágyra amivel pl.a retkes villamoson ültünk.

Én nem csinálok nagy ügyet abból ha valaki az ágyban eszik, de ezt is megértem valahol, végül is erre találták ki a konyhát. Az meg evidens, hogy megköszönöd a kaját, én 29 évesen is megköszönöm annak aki főzte.

A fingás is érthető, bár nem kezdek üvöltözni ha valaki nem szalad ki a mosdóba, de nem vagyunk primitívek, hogy direkt egymás orra alá csináljuk...

2017. szept. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/129 anonim ***** válasza:
61%

"Akkor jól gondoltam: betegség áll mögötte. A tejjel hogy állsz? az is puffasztó sokaknak. Tessék ezt kivizsgáltatni gasztroenterológián. "


Na,jó,most már tényleg besz-arok rajtatok,komolyan a fingást kell megszüntetni,ami egy teljesen normális dolog,és utána olvashatsz,hogy egy nap hányszor végzi egy átlagos ember,továbbra is egy kényszeres ember terrorját támogatjátok.


Én ezen csak elszörnyülködöm...

2017. szept. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/129 anonim ***** válasza:
61%

Amúgy az ilyesmivel csak azt fogja elérni az ember,hogy a gyerekei majd a lehető legkevesebbet fogják keresni a társaságát.


Majd jól elvonulnak a saját szobájukba,ahol remélhetőleg lehet szabadon fingani,és filmet nézni úgy,hogy ne kelljen 5 percenként megállítani,ha mondjuk csilis bab volt a vacsora..

2017. szept. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!