Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem túlzás, amit apum művel?

Nem túlzás, amit apum művel?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem aput, jó apa, sokat törődött velünk mindig, de szerintem túlzás, amit elvár.

Külön papucsot kell viselni a fürdőben, mint a lakás többi részén. 3 törölköző kell mindenkinek : intim testrészek, arc, többi testrész.

Tusfürdőből 2 van : nemiszervek, többi testrész.

Enni a konyhában kell és amit csak lehet azt evőeszközzel. Apu szerint az állatok esznek nem így. Az ételt meg kell köszönni annak, aki csinálta. Egyszerre áll neki enni a család. Az asztaltól előbb felállni csak indokolt esetben lehet. Ritkán ehetünk szobában pl. betegség esetén.

Iskola után azonnal át kell öltözni itthoni ruhába. Az iskolai ruhát szépen összehajtogatni és a székre tenni. Ha nem tetszik neki az állapota, akkor ki kell mosni és vasalni.

Apu a fingást nemhogy mások előtt, de itthon sem engedi. Mondjuk pl. utcán nem is akarnék. Ha véletlen fingok vagy betegség miatt, azért természetesen nem szíd meg, de elnézést kell kérni. 5-6 éves kortól ezt várja el. Ki kell menni a wc-re fingani vagy ahol épp nincs családtag. Ha 5 percenként kell fingani, akkor 5 percenként menj ki. Nem kifogás. Bár 5 percenként szerinte nem normális, ezért készít gyógyteát vagy átnézzük az étrendet. Ha direkt fingok, akkor megszíd. Egyszer asztalnál tesóm orra alá fingottam, mert szekáltuk egymást. Apu sarokba zavart. Tesómat is egyébként, csak más ok miatt.

Nehezen tudnám itthon elképzelni, amit sok haver, ismerős mesél : szobában eszik tv előtt, nincs külön itthoni ruhája vagy a sulist csak úgy levágja valahova, nem fürdik minden nap, kézzel eszik sok mindent. Sőt valamelyik versenyt fingik szüleivel, szülei pedig egymással. Egyébként anyu apunak ad igazat nagyrészt.


2017. szept. 21. 21:10
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/129 anonim ***** válasza:
14%

"Én mondom: Még nem nagy az ember.

De képzeli, hát szertelen.

Kisérje két szülője szemmel:

a szellem és a szerelem!"


(József Attila)

2017. szept. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/129 anonim ***** válasza:
25%

Ebből max a tusfürdő a túlzás, de attól függ: ha intim mosakodó vagy hasonló a második tusfürdő, akkor ez is érthető.


- A papucs jogos, elvégre tisztaság ide vagy oda, azért csak nem streil tiszta a hordott papucs. Ha meg pl. kiszaladsz benne udvarra, vagy kiviszed a szemetet... egyrészt a fürdő is koszos lesz, másrészt tiszta lábbal lépsz vissza a koszos papucsba?

Sok helyen csinálnak ilyet, csak megkülönböztetve, pl. mamusz, máris nem olyan furcsa, hiszen az koszolódik, nem? :)


- A közös étkezést nem fejtem ki, irigyellek. Bár nekem lett volna ilyen a családomban. Nálunk ez csak ünnepnap divat, de néha hiányolom. :)


- Átöltözni sokan át szoktak, ez sem meglepő. Nekem pl. az a furcsa, ha valaki nem "kényelmesben" van otthon, hanem az utcai ruhában. Oké, én rendetlen vagyok, plusz felnőttként nem szól rám senki :), de a hajtogatás meg a rendre nevelés része. Ha te magad leszel felnőtt, meg fogod köszönni. Nem leszel olyan trehány, mint pl. én. :D


- Abban igaza van apukádnak, hogy a sok bélgáz nem egészséges. A direkt egymásra fingás gusztustalan, jogos a bünti. Ahogy írtad, ha nem szándékos, abból nincs gond. A bocsánatkérés megint természetes, ez olyan alapvető dolog, minthogy köhögésnél a szád elé teszed a kezed.


A nem mindennapi fürdés tényleg ilyen csábító neked? Szerintem nagyon igénytelen haverjaid lehetnek... A szobában tévé előtt evés menő, de hidd el, náluk nem is lesz olyan családi összetartás, mint nálatok. Ott nem beszélgetnek a szülőkkel.

2017. szept. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/129 anonim ***** válasza:
79%

Egy-két apróságot túlzásnak érzek (külön fürdőszobai papucs, 2 tusfürdő, 3 törülköző - ezekben szerintem hagyhatna kicsit több mozgásteret: egy papucs szerintem elég, ha nem vizezed össze vele a lakást, 2 törülköző meg alap, de szerintem a 3. "fakultatív"), de a legtöbb (otthoni ruha, rendesen eltett utcai ruha, ruha tisztán tartása, megköszönjük az ételt, a konyhában eszünk, evőeszköz használat, együtt eszik a család, együtt takarítanak el étkezés után stb.) minden családban természetesnek kellene, hogy legyen.

Az, hogy a szellentés ilyen központi téma, az nekem érthetetlen. Évente kb. egyszer megtörténik, szabályozni nem tudom, de nyilván elnézést kérek.

2017. szept. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/129 anonim ***** válasza:
30%

"Ohh bárcsak ilyen apám lenne! A világ legboldogabb lánya lennék...

18/L"


sajnálom hogy alkesz apád. De ahogy írtam te magad vagy az aki formálja a személyiségét nem a szülő fogja helyetted azt eldönteni milyen úton jársz. A nevelés nem abból áll , egy egy betanított kutyát csinálunk a gyerekből ha nem felkészítjük az életre nem az mondom nem kell a nevelés de fontos az egyen , de ha így nevel egy apa akkor mélyen gátlásos lesz a gyerek, ami előbb utóbb még rosszabb lehet majd a későbbiekben , például elkezd drogozni majd a szorongása miatt és csak az fogja tudni ellazítani .

2017. szept. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/129 anonim ***** válasza:
32%

* javítás:

sajnálom hogy alkesz apád. De ahogy írtam te magad vagy az aki formálja a személyiségét nem a szülő fogja helyetted azt eldönteni milyen úton jársz. A nevelés nem abból áll ,hogy egy betanított kutyát csinálunk a gyerekből ha nem felkészítjük az életre, nem azt mondom nem kell a nevelés de fontos az egyensúly , de ha így nevel egy apa akkor mélyen gátlásos lesz a gyerek, ami előbb utóbb még rosszabb lehet majd a későbbiekben , például elkezd drogozni majd a szorongása miatt és csak az fogja tudni ellazítani .

2017. szept. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/129 A kérdező kommentje:
Mi sok évet Ausztriában éltünk. Én ott is születtem. Már másik országban élünk. Olyan környezetben nőttem fel, hogy az osztrák busz sofőr simán fingik út közben vagy a gyerek a játszón. Anyai nagyszüleim sem fogják vissza magukat, anyu nagyobb fiú tesója sem. Itthon meg illetlen dolog fingani. Persze, hogy azt hittem mi vagyunk különcök. Osztrák ismerősök kérdezték szintén minek minden nap fürdeni főleg így. És minek én mosom, vasalom sokszor a ruháimat van anyám nekem. Együtt evés nekik nem furcsa. Inkább magyar rokonoknak az. Apu egyébként elvárja, hogy jól tudjam ő nyelvüket ne csak ország nyelvét, ahol élek. Mondjuk anyu is. Szoktak tanítani hétvégén 1-2 óra. Olvasnak is sokat nekünk. Jól kell tanulni suliban is. Minden tantárgyból olyan jegy kell amire képes vagyok. De ez szerintem is jogos. Nincs más munkám. Én érdekem jól tanulni.
2017. szept. 22. 09:57
 67/129 anonim ***** válasza:
43%

"És minek én mosom, vasalom sokszor a ruháimat van anyám nekem" - mondtad volna, hogy igen, anyád van, nem pedig bejárónőd.

Amúgy jól gondolkodsz.

2017. szept. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/129 anonim ***** válasza:
15%

Sztem a leírtak többsége nem túlzás, max. vannak, akik nem veszik ennyire komolyan. A mások orra alá fingás nem szeretete nem értem, miért túlzás. Vagy az, hogy intim lemosót is használ vki (amúgy kéne, mert az intim lemosó külön a nemi szervekre lett kifejlesztve, a sima tusfürdő meg káros is lehet... mondjuk ha nem intim lemosó, hanem 2 másféle baleás tusfürdő van mondjuk az elég röhejes). Az, hogy megköszönjük az ételt, alapvető illemszabály, és értelmes ember nem akad fenn ezen, hogy "mééé kell megköszönnöm", hanem mindig mondja, mert úgy érzi. Meg annak is annak kellene lennie, hogy nem kézzel zabálunk mindent. Tudom, hogy sokan kényelmi okokból rászoktak arra, hogy ami nem majszos, kézzel egyék... de pl. rám is furán néznek, hogy a virslit nem kézzel eszem, pedig sztem illendően késsel-villával kellene. A szobában evéssel kapcsolatban: szendvicset, nasit, popcornt a filmhez sztem lehet szobában enni, de ha már együtt van a család, akkor elég prosztónak tartom azt, aki mondjuk a főtt ételt inkább a szobájában enné meg.


Ha meg nem jó állapotú a ruhád, alap, hogy legalább kimosod! Vagy beleizzadt, büdös, piszkos ruhában akarsz emberek közé menni? Aki meg nem fürdik naponta... fúúúúúúúúújbmeg. És ne az legyen már az etalon, hogy ki fingik versenyt a szüleivel. Mint a cigánysoron, basszus.


Ami túlzás, ez a rögtön otthoni ruhába öltözés és a külön papucs szerintem, de ilyen kisebb heppjei mindenkinek vannak. A többi alap illemtudás.

2017. szept. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/129 anonim ***** válasza:
18%
Teljesen normális apád van. És normálisak a dolgok is amiket elvár tőletek. A fingásról csak annyit,hogy az én apám konkrétan péppé verte anyámat szinte minden egyes nap. De ha véletlenül az orra alá fingott, elnézést kért tőle. A sorozatos verésekért nem, de a fingásért igen.
2017. szept. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/129 anonim ***** válasza:
41%

"A nevelés nem abból áll ,hogy egy betanított kutyát csinálunk a gyerekből ha nem felkészítjük az életre, nem azt mondom nem kell a nevelés de fontos az egyensúly"

66-os lövésed sincs - vagy hogy témánál maradjunk, fingod sincs - mit jelent a nevelés, a pedagógia.


Az ember az emberré levést az embertől tanulja.


A függőleges testhelyzetet sem venné fel, beszélni szavakkal és szavakkal gondolkodni sem tanulna meg a csecsemő, ha nem tapasztalna éntudattal rendelkező lényeket - vagyis Embert - maga mellett.

Azon belül az Apa a felettes Én -a szellemi életért felelős.

A méltatlan "apák", alkeszek,durvák, vagy épp az anya által elmart apák hiánya: egész életére meghatározó nehézséget okoz egy gyereknek. Találni kell egy mestert, tanítót, akire fel tud nézni, akitől szellemi élete emelkedéséhez segítséget kap.


A kérdező megkapja a normális nevelést - érthetetlen ez az elfingott agyú gondolkodásmód.


Normális családban ez nem is téma - nem fingadoznak egymás előtt. És nem valami "kisebbségi komplexus" miatt- hanem mert kulturált emberek.


Lehet, hogy valami egészségügyi probléma áll a háttérben: esetleg valamilyen ételt nem bír a szervezeted? felfúj? akkor ki kell vizsgálni és kihagyni azokat az ételeket.

2017. szept. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!