Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem túlzás, amit apum művel?

Nem túlzás, amit apum művel?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem aput, jó apa, sokat törődött velünk mindig, de szerintem túlzás, amit elvár.

Külön papucsot kell viselni a fürdőben, mint a lakás többi részén. 3 törölköző kell mindenkinek : intim testrészek, arc, többi testrész.

Tusfürdőből 2 van : nemiszervek, többi testrész.

Enni a konyhában kell és amit csak lehet azt evőeszközzel. Apu szerint az állatok esznek nem így. Az ételt meg kell köszönni annak, aki csinálta. Egyszerre áll neki enni a család. Az asztaltól előbb felállni csak indokolt esetben lehet. Ritkán ehetünk szobában pl. betegség esetén.

Iskola után azonnal át kell öltözni itthoni ruhába. Az iskolai ruhát szépen összehajtogatni és a székre tenni. Ha nem tetszik neki az állapota, akkor ki kell mosni és vasalni.

Apu a fingást nemhogy mások előtt, de itthon sem engedi. Mondjuk pl. utcán nem is akarnék. Ha véletlen fingok vagy betegség miatt, azért természetesen nem szíd meg, de elnézést kell kérni. 5-6 éves kortól ezt várja el. Ki kell menni a wc-re fingani vagy ahol épp nincs családtag. Ha 5 percenként kell fingani, akkor 5 percenként menj ki. Nem kifogás. Bár 5 percenként szerinte nem normális, ezért készít gyógyteát vagy átnézzük az étrendet. Ha direkt fingok, akkor megszíd. Egyszer asztalnál tesóm orra alá fingottam, mert szekáltuk egymást. Apu sarokba zavart. Tesómat is egyébként, csak más ok miatt.

Nehezen tudnám itthon elképzelni, amit sok haver, ismerős mesél : szobában eszik tv előtt, nincs külön itthoni ruhája vagy a sulist csak úgy levágja valahova, nem fürdik minden nap, kézzel eszik sok mindent. Sőt valamelyik versenyt fingik szüleivel, szülei pedig egymással. Egyébként anyu apunak ad igazat nagyrészt.


2017. szept. 21. 21:10
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/129 anonim ***** válasza:
67%
Ezzel az egésszel csak az a baj, hogy apukád kényszeresen kontrollálni akarja az egész család viselkedését. Normálisabb családban ezeket a dolgokat átbeszélik, esetleg időnként kompromisszumot kötnek, pl nagyjából mindig együtt eszünk, de ha valakinek más dolga van, mégsem dől össze a világ, ha mégsem. Nekem alap, hogy mindenki magának vesz tusfürdőt, olyan illatút és márkájút, ami neki tetszik. Szóval nem önmagában az a baj, amit apukád csinál, hanem hogy ezt így kinyilatkoztatja, hogy így van és kész, és nem beszéli meg veletek.
2017. szept. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/129 anonim ***** válasza:
63%

Jó hallani, hogy vannak még kulturált családfők, és nemes, értelmes nevelés. Sok rosszat olvasni a gyakorin - mindig meglepődőm, mert széles ismeretségi körömben nem találni olyan durva és gusztustalan, emberalatti életet, nevelőt, mint amiket itt lehet panaszkodva olvasni.

Apád Ember és Embert nevel. Ennyi ez.

2017. szept. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/129 anonim ***** válasza:
34%

fingjál neki egyet lécci

a kedvemért

léééciiiii

2017. szept. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/129 anonim ***** válasza:
54%

Igaza van apádnak. Ezek egyáltalán nem olyan dolgok amit nem lehet betartani és még hasznotokra is válik idővel.

Miért baj az ha csak a konyhában lehet enni?

Nekem is ez a véleményem hogy valamennyire azért emelkedjünk ki az állatoktól. Azok esznek úgy össze vissza, és maguk alá trágyáznak, vagy finganak.

Ha pedig szerinted vagy szerintetek ez a mérv adó amit leirtál akkor szégyellheted magad.

2017. szept. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/129 anonim ***** válasza:
82%
Én ha hazaérek alapból átöltözök nem is értelek, sokkal kényelmesebb felvenni a melegitőt, mint farmerbe lenni
2017. szept. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/129 anonim ***** válasza:
85%
Van ami belefér de van ami túlzás... Pl hazajovetkor én is átoltozok...
2017. szept. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/129 anonim ***** válasza:
66%
Semmi baj nincs apáddal😂
2017. szept. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/129 anonim ***** válasza:
35%
Mindenkinél más a megszokott. Bár nálunk pont az ellenkező, de én örülnék egy ilyen apukának :D De túlzásokba se szabad esni.
2017. szept. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/129 anonim ***** válasza:
75%
Lehet, hogy kicsit kényszeres, én is hasonlóan gondolkozom ebben, ha nem is ennyire szigorúan. Papucs, ruha teljesen evidens, törölköző szintén (bár nálam 2 van, 1 test, 1 arc), a közös étkezés szerintem jó dolog, a mi családunkban is így volt a szokás és én ebben semmi rosszat nem látok.
2017. szept. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/129 anonim ***** válasza:
60%

- Külön papucsot kell viselni a fürdőben, mint a lakás többi részén.

* Ha valamelyik gyermekemnek lábszag problémája tenne, én is így tennék amíg kikezeli magát, különben nem.

- 3 törölköző kell mindenkinek : intim testrészek, arc, többi testrész.

* Én lábnak tartok külön, arcot pedig nem törlök, de ha törölnék, akkor én is külön törülközőt használnék.

- Tusfürdőből 2 van : nemiszervek, többi testrész.

* Na ez úgy nettó baromság ahogy van.

- Enni a konyhában kell és amit csak lehet azt evőeszközzel.

* Ez teljesen jogos, különben csótány melegágy lesz a lakás, ha mindenhol morzsa van. A mindent amit lehet evőeszközzel eszünk ez meg a kultúra része.

- Az ételt meg kell köszönni annak, aki csinálta. Egyszerre áll neki enni a család. Az asztaltól előbb felállni csak indokolt esetben lehet. Ritkán ehetünk szobában pl. betegség esetén.

* Ezek alap kultúrdolgok, semmi kirívó.

- Iskola után azonnal át kell öltözni itthoni ruhába. Az iskolai ruhát szépen összehajtogatni és a székre tenni.

* Én sem szeretek itthon olyan ruhában lenni, amiben idegen helyen/buszon leültem, soha nem tudja az ember hol mibe ül, teljesen jogos édesapád elvárása.

- Fingás

** Na itt édesapád el van tévedve egy picit. Az etikett valóban azt követeli meg, amit édesapád, a probléma az, hogy ezt kispolgári dolognak tartják, pl Adolf Hitlernek volt ez a mániája, hogy nem mert mások előtt szellenteni, pszichológusok kisebbrendűségi komplexusnak tudják be. Amúgy meg a szeleket visszatartani határozottan egészségtelen is.

Abban viszont igaza van édesapádnak, hogy ilyenkor érdemes odafigyelni, hogy van-e egészségi oka illetve valamire érzékeny vagy-e ami miatt több gázt termelsz, pozitívum, hogy az egészségetekre odafigyel.

2017. szept. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!