Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem túlzás, amit apum művel?

Nem túlzás, amit apum művel?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem aput, jó apa, sokat törődött velünk mindig, de szerintem túlzás, amit elvár.

Külön papucsot kell viselni a fürdőben, mint a lakás többi részén. 3 törölköző kell mindenkinek : intim testrészek, arc, többi testrész.

Tusfürdőből 2 van : nemiszervek, többi testrész.

Enni a konyhában kell és amit csak lehet azt evőeszközzel. Apu szerint az állatok esznek nem így. Az ételt meg kell köszönni annak, aki csinálta. Egyszerre áll neki enni a család. Az asztaltól előbb felállni csak indokolt esetben lehet. Ritkán ehetünk szobában pl. betegség esetén.

Iskola után azonnal át kell öltözni itthoni ruhába. Az iskolai ruhát szépen összehajtogatni és a székre tenni. Ha nem tetszik neki az állapota, akkor ki kell mosni és vasalni.

Apu a fingást nemhogy mások előtt, de itthon sem engedi. Mondjuk pl. utcán nem is akarnék. Ha véletlen fingok vagy betegség miatt, azért természetesen nem szíd meg, de elnézést kell kérni. 5-6 éves kortól ezt várja el. Ki kell menni a wc-re fingani vagy ahol épp nincs családtag. Ha 5 percenként kell fingani, akkor 5 percenként menj ki. Nem kifogás. Bár 5 percenként szerinte nem normális, ezért készít gyógyteát vagy átnézzük az étrendet. Ha direkt fingok, akkor megszíd. Egyszer asztalnál tesóm orra alá fingottam, mert szekáltuk egymást. Apu sarokba zavart. Tesómat is egyébként, csak más ok miatt.

Nehezen tudnám itthon elképzelni, amit sok haver, ismerős mesél : szobában eszik tv előtt, nincs külön itthoni ruhája vagy a sulist csak úgy levágja valahova, nem fürdik minden nap, kézzel eszik sok mindent. Sőt valamelyik versenyt fingik szüleivel, szülei pedig egymással. Egyébként anyu apunak ad igazat nagyrészt.


2017. szept. 21. 21:10
 81/129 anonim ***** válasza:
62%
#80: nem kenyszeres es nem terror. A fingadozo tartja terrorban a kornyezetet. A munjahelyen is lazan eregeted? Nem baxtak meg ki a kollegak? Tahoo paraszt viselkedes.
2017. szept. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/129 anonim ***** válasza:
25%

Nézd a kérdező valószínűleg gyerek,egyszer ellőtte ezt a "fingottam,de vicces" dolgot,szerintem kb minden gyerek átesik ezen.

De ami egyszer "vicces",az már sokadjára nem lesz az.


És igen,a munkahelyen is fingani kellene,ha egy nap 10-et kell,akkor annyit,ha 100-at,akkor annyit.

Annyira nem büdös,az emberek rá is tesznek egy lapáttal,mintha odatojtál volna a padlóra.


Ez kb olyan természetes dolog,mint a menstruáció,vagy az izzadás.


Nézz szét milyen betgségeket lehet összeszedni ilyen miatt!

Nem azt mondom,diszkréten is meg lehet oldalni,hogy lapos legyen,utána meg ha 10-en vagytok a szobában,úgy se jön rá senki,hogy ki fingott,mindenki érzi,de hamar túlteszik magukat rajta..

2017. szept. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/129 anonim ***** válasza:
38%

Pont most olvasom..


A túlzott szülői szigor eredménye ilyesmi is lehet...


[link]

2017. szept. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/129 anonim ***** válasza:
12%

84-es


Honnan tudod, hogy otthon milyen körülmények között élt a gyerek? Ne keverd ide, mert te sem tudsz semmit sem.

2017. szept. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/129 anonim ***** válasza:
18%
84-est jelentettem- brutálisan nem ide tartozik!
2017. szept. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/129 anonim ***** válasza:
55%

Miért akkora baj, hogy az apád nem egy sült paraszt? A fingás nem vicces, természetes dolog, de egymás orra alá fingani inkább kiábrándító, mintsem vicces.

Mi a baj az átöltözéssel? Nekem az az első, hogyha hazaérek munkából átöltözöm. Ami nem kell, megy a szennyesbe, ami még felvehető (pl. nadrág) be a helyére.

Közös étkezés, teljesen rendben. Alig látjátok egymást egész nap, kell az a kis minőségi, együtt töltött idő.

Két tusfürdőt feleslegesnek tartom, én intim helyre nem használok másikat, törölközőből viszont 2 van, egy a testre, egy intim részre.

A papucs is rendben van, pl. a fürdőből kihordott víz sokkal hamarabb összekoszolja a padlót.

2017. szept. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/129 anonim ***** válasza:
73%

De, Kérdező, ez ERŐS túlzás...

#86, szerintem akár ide is tartozhat, az a hír is a "TÚLZOTT elvárások" témakörről szól...

2017. szept. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/129 anonim ***** válasza:
28%

"84-est jelentettem- brutálisan nem ide tartozik!"


Szülő-gyermekkapcsolat témakörben,a túlzott elvárosok a téma.


Nyilván ez,amit belinkeltem szélsőséges eset,viszont az,hogy ki minek a hatására cselekszik hasonlót az egyénfüggő.

2017. szept. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/129 anonim ***** válasza:
32%

"Honnan tudod, hogy otthon milyen körülmények között élt a gyerek? Ne keverd ide, mert te sem tudsz semmit sem."


Persze nem tudom hogyan élnek,ennyi alapján.

Az egyik nagynéném kényszeres takarító lett,szinte átvette az irányítást az egész élete felett a tisztaság és rendmánia,dolgozni sem tudott menni miatta,mert gyerekkorában állandóan azt nyomták a szájukba,hogy "rend a lelke mindennek".


Szerintem többen is egyetértettek velem abban,hogy vannak itt is kényszeres dolgok,és hogy kicsit túlzásba viszi az apuka a dolgokat.

2017. szept. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/129 anonim ***** válasza:
18%

Kedves kérdező!

Neked egy teljesen normális világképű, családcentrikus és irigylendő apukád van. Legyél büszke rá, hogy ilyen jó és gondos családi környezetben nőhetsz fel.

Sajnos a mai társadalom alaposan lebunkósodott, ezt megtapasztalhatod magad is az itteni válaszokból.

Apukád minden részletre odafigyel és azt szeretné, hogy ha felnősz akkor egy kulturált ember legyél, aki "jobb körökben" is megállja majd a helyét.

Erre már most is minden esélyed meg is van, hiszen ahhoz képest, hogy külföldön tanulsz, hibátlanul írsz és fogalmazol magyarul is.

Ezért kérlek, hogy annyi írjál még magadról, hogy hányadikba jársz, és milyen nyelven/nyelveken beszélsz ennyi idősen?!

(Csak, hogy azok akiknek mindent megengednek otthon, kapjanak egy kis összehasonlítást a nevelésről.)

2017. szept. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!