Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a 7 éves...

Hogyan mondjam el a 7 éves fiamnak, hogy elköltözünk az apjától?

Figyelt kérdés

A sztori röviden: Évek óta lelki terrorban tart a férjem, eddig nem volt lehetőségem lépnem mert nem volt munkám a családomhoz pedig nem tudtam fordulni mert Édesanyám meghalt amikor még fiatal voltam, Édesapám pedig beteg és egy egyszobás lakásban él. Fél éve járok ügyvédhez mert el szeretnék válni. Majdnem minden nap elmondja nekem a férjem, hogy "mikor t*k*rodok már el a két gyerekkel?" Mindent elterveztem, hogy mit hogyan szeretnék de két nappal ezelőtt minden megváltozott ugyanis a férjem megütött és a nyakamnál fogva feltolt a falra. Azonnal lépnem kellett és adódott egy lakhatási lehetőségem egy másik városban ahová már a hétvégén mehetek is a két gyerekkel. A férjem és az anyósomék még nem tudnak erről, nekik egy nappal előtte fogom elmondani, hogy ne tudják szabotálni. (Tényleg nagyon hosszú a sztori)


A problémám a kisebbik gyerekemmel van. Ő még 7 éves és az apja folyamatosan befolyásolja ígérgetésekkel, játékokkal, pénzzel. Olyanokat szokott neki mondani, hogy a "Fiúknak az apjuk mellett a helye" stb.. Nagyon szeret a fiam de az apját is. Szeretném vinni a két gyermekem magammal de nem tudom, hogy hogyan mondjam meg neki, hogy elköltözünk. Nehéz sajnos egy gyereket úgy nevelni ha a párod folyamatosan az ellenkezőjét teszi annak amit te csak azért, hogy bosszantson. Megenged olyat amit én nem, megveszi azt amit én nem tartok helyesnek csak azért, hogy keresztbe tegyen nekem és mutassa azt, hogy mekkora befolyása van a gyerekre. Ezért gondolom, hogy nehéz dolgom lesz vele. Tapasztalat? Mit tegyek?


2017. okt. 30. 20:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/85 anonim ***** válasza:
97%

Őszintén. Kicsim, elköltözünk, visszük a kedvenc takaródat/játkékodat(ami fontos neki) is.

Miért költözünk el? Tudod, anya és apa sokat veszekedik egymással, és ez így nem jó.


Iskolába tudnak ugyanoda járni majd a gyerekek? Szerintem baromira nagy balhé lesz, ha egy teljes napot hagysz nekik a költözés előtt...

2017. okt. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/85 anonim ***** válasza:
94%

[link]


Hívd fel ezt a számot, szerintem tudnak segíteni, tanácsot adni ebben is, sok mindent láttak már. Viszont figyelj arra, hogy jól készítsd elő a költözést. Ha van rajtad külsérelmi nyom, vetess látleletet, valami írásos nyoma legyen annak, hogy a férjed bántalmaz. Még jobb lenne, ha feljelentést is tennél ellene. Ott fog majd keresztbe tenni, ahol tud, úgyhogy kérj soron kívül ideiglenes gyermekelhelyezést a bíróságon.

2017. okt. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/85 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Mivel a válás kb 6honapig fog tartani tehát az iskola végéig ugyan abba az iskolába fognak járni! Viszont a következő évtől már szeretném abban a városban elképzelni az életem és a gyerekeimet is abba a városba szeretném taníttatni! ( Én abban a városban nőttem fel)

2017. okt. 30. 21:15
 4/85 anonim ***** válasza:
91%

Hú , hát ha a férjed agressziv , nem ajánlom h becsuletesen elmondd neki azelött való nap , h te elmész a két gyerekkel . Az igazsaghoz nincs joga már mivel megutött , most csak magadra es a gyerekekre gondolj.

Ha elmodod , lehet agyba fõbe ver a gyerekek elött es kirak a fiaid nélkul. Ha közös a gyamsag a rendörseg nem tud mit tenni megmondjak jövunk ha ver folyik es majd ha törvenyszek neked iteli a gyerekeket ( ami beletelik egy évbe is)

Elszakadhatsz a gyerekektöl , es az életed kockáztatod az õszinteséggel, meg a gyerekekét is.

Ne jöjjön rád a mesélhetnék most, a gyónás, hanem mikor munkában van az az állat , akkor lépj meg a gyerekekkel , addig nekik se mondj semmit , még elszólnák magukat , plusz h egy kikerulhetetlen stressz lesz nekik , miert idegeskedjenek már mától?

Mit mondj nekik majd akkor: egyszeru valaszt h most kicsit elmegyunk vakacióra mert apa sokat kiabál például , nem kell nekik mindent bevallani , reszletesen egyböl zsummm rájukhányni a nagy valóságot , fokozatosan.

Sok sikert!

2017. okt. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/85 A kérdező kommentje:

2. Köszönöm!

Nincs nyoma annak, hogy megütött bár sajnos a gyermekeim szeme láttára történt mindez. Az ügyvédem tanácsára hangfelvételeket készítettem a fenyegetéseiről! A bíróságon ez nem számít bizonyítéknak de befolyásolással mindenképpen bír. A célom az, hogy minél hamarabb nyugodt körülmények között éljünk.

2017. okt. 30. 21:19
 6/85 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

A férjem nem dolgozik csak nyáron akkor is Tihanyban az apjának a bárjában ahol ő pultos. Az év többi részében otthon van és megeszi az életem. Igazatok van mindenben! De ha otthon van, hogyan pakokjak össze?? Az utcában van egy kozmetikus üzletem esetleg oda tudnék parkolni de hogyan és mikor? Tehát azt tanácsoljátok, hogy a bejelentést követő 10percen belül már el menjünk innen mert bántani fog és zsarolja a gyerekeket majd??

2017. okt. 30. 21:27
 7/85 anonim ***** válasza:
93%

Az alapján amit leírtál, én biztosan nem mernék szólni 1 órával se a költözés előtt, nemhogy egy nappal.

Téged hagyna elmenni, de a fiáért verekedne, akár tán ölni is képes volna felindultságában egy ilyen ember...

Kitartást és sok erőt kívánok!

A fiad lehet, hogy haragudni fog rád amiért elszakítottad szeretett apukájától, de később majd megérti miért tetted.

2017. okt. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/85 anonim ***** válasza:
98%

Én a bejelentést csak azután tenném meg amikor már eljöttetek a lakásból.

Komolyan mondom, egy ilyen embernek 5 perc, sőt, fél perc is elég, ha az ajtóban állva közlöd vele, hogy most elmentek, akkor se engedné el veled a fiadat.

Bár ne legyen igazam, de jobb félni...

2017. okt. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/85 anonim ***** válasza:
88%
Költözés után pedig az iskolából történő elhozásnál lehetnek problémák - szólni kell a suliban, hogy apa nem hozhatja el, ne engedjék el vele a gyerekeket. Nehogy egyik nap "visszalopja" a gyerekeket.
2017. okt. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/85 anonim ***** válasza:
73%
Folytasd a hangfelvételeket, főleg mivel Magyarországon igenis teljes értékű bizonyítéknak számít, a titokban készült is. Sok országban nem, de itthon igen.
2017. okt. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!