Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a 7 éves...

Hogyan mondjam el a 7 éves fiamnak, hogy elköltözünk az apjától?

Figyelt kérdés

A sztori röviden: Évek óta lelki terrorban tart a férjem, eddig nem volt lehetőségem lépnem mert nem volt munkám a családomhoz pedig nem tudtam fordulni mert Édesanyám meghalt amikor még fiatal voltam, Édesapám pedig beteg és egy egyszobás lakásban él. Fél éve járok ügyvédhez mert el szeretnék válni. Majdnem minden nap elmondja nekem a férjem, hogy "mikor t*k*rodok már el a két gyerekkel?" Mindent elterveztem, hogy mit hogyan szeretnék de két nappal ezelőtt minden megváltozott ugyanis a férjem megütött és a nyakamnál fogva feltolt a falra. Azonnal lépnem kellett és adódott egy lakhatási lehetőségem egy másik városban ahová már a hétvégén mehetek is a két gyerekkel. A férjem és az anyósomék még nem tudnak erről, nekik egy nappal előtte fogom elmondani, hogy ne tudják szabotálni. (Tényleg nagyon hosszú a sztori)


A problémám a kisebbik gyerekemmel van. Ő még 7 éves és az apja folyamatosan befolyásolja ígérgetésekkel, játékokkal, pénzzel. Olyanokat szokott neki mondani, hogy a "Fiúknak az apjuk mellett a helye" stb.. Nagyon szeret a fiam de az apját is. Szeretném vinni a két gyermekem magammal de nem tudom, hogy hogyan mondjam meg neki, hogy elköltözünk. Nehéz sajnos egy gyereket úgy nevelni ha a párod folyamatosan az ellenkezőjét teszi annak amit te csak azért, hogy bosszantson. Megenged olyat amit én nem, megveszi azt amit én nem tartok helyesnek csak azért, hogy keresztbe tegyen nekem és mutassa azt, hogy mekkora befolyása van a gyerekre. Ezért gondolom, hogy nehéz dolgom lesz vele. Tapasztalat? Mit tegyek?


2017. okt. 30. 20:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/85 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Le kellett nyugodnom egy órára!

A kisfiam 7, a lányom pedig 11 éves. A kislányom a támaszom, ő az aki át lát a szitán. Már mondta nekem azt, hogy "Anya én a híd alá is elmegyek veled csak menjünk".

A férjem nem volt ilyen, ez az egész helyzet pontosan 3 éve kezdődött amikor rendszeresen eljárt iszogatni a barátaival aztán mindig hajnalban jött haza. Aztán észrevettem hosszú barna hajszálakat a kocsiban. Amikor megpróbáltam időben kezelni és megbeszélni ezt vele, azonnal elutasító volt és tagadott mindent. Ezután kezdődött az egész, hogy mindenért leordítja a fejem, megaláz a gyerekek előtt, több alkalommal mondja azt, hogy "sz*tb*sz*m a fejed az k*r*a isten". Úgyhogy ja.. Innen mennem kell.

2017. okt. 30. 23:42
 32/85 A kérdező kommentje:
Ő már régóta nem szeret engem, de az apja szava szent. Kirakatban kell élnünk, mert ők is mindig abban éltek. Apósoméknak amikor elmondtam, hogy megütött, annyit mondott, hogy ne veszekedjünk már. Megmondom őszintén meg sem lepődtem. Ő is verte anno anyósomat.
2017. okt. 30. 23:46
 33/85 anonim ***** válasza:
15%

Szomorú h a kislányod a támaszod, amikor forditva kéne legyen , kéne érezze , h az édesanyja képes lesz megoldani a helyzetet és anya mellett biztonságban lesznek. Nem lát téged stabilnak , ha pátyolgatja a lelked, ez nem jó h megcserélödnek a szerepek.

Ne süllyedj odáig, h a gyerekek sajnáljanak , te kell kézbe tartsd az életeteket mostantól, most kell erös légy! A gyerekek sorsa múlik rajtad. Nem lesz könnyu , de meg fogod oldani , isten megsegit.

Ha van egy erös ferfi rokonod, az tényleg plusz, nekem nem volt

2017. okt. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/85 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam! Úgy értettem, hogy ő mint gyermekem látja, hogy mi megy itthon és aki erőt ad abban az értelemben, hogy ezt megtegyem és elköltözzünk mert ő is ezt akarja, nem úgy mint a kicsinél. Magyarán egy visszaigazolás, hogy idővel a kisfiam is megfogja érteni! :)
2017. okt. 31. 00:17
 35/85 anonim ***** válasza:
78%
Ha minden nap megkerdezi, hogy mikor ohajtozol lelepni, felesleges titokban lelepni. Nem is ertem. A pasi mar kidobott, de ti meg mindig ott vagytok. En az elso takarodos dumanal leptem volna (a legelso hotelbe pl., aznap). Az hogy o hogy banik a gyerekkel az az o dolga, a te dolgod az, hogy te hogy bansz vele. Remelem lesz egy szereto apukaja is, ami igazabol a gyerek erdeke. Mindezt nokent irtam le.
2017. okt. 31. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/85 anonim ***** válasza:
41%
Meg valami. Amikor mondja, hogy menjetek el. Siman mondanam neki, ok, megyunk, de segitsen nektek keresni lakast, akkor mentek (ok, a ti esetetekben mar van hova menni). Ja es nem kell a masik ellen nevelni a gyereket. Egyiket sem.... A gyerekek maguktol rajonnek mindenre...
2017. okt. 31. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/85 anonim ***** válasza:
86%
Te tudod mennyire agresszív. Nyilván jobb úgy eljönni, hogy megbeszélitek. De ha a testi éppséged múlik rajta akkor nem érdemes kockáztatni. Viszont a gyerekek jobb ha nem lennének ott akkor mert nekik nagyon rossz lenne a cirkusz és a te helyzetedet is nehezíti.
2017. okt. 31. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/85 anonim ***** válasza:
94%

Jo, tégy amit akarsz, én titokban mennék el, nem még megbeszélni vele bármit. Igen, a biroságon, vagy tanúk előtt, aki közbeláphet, ha kell.


A suliban meg ha megmondod, hogy eröszakos a férjed (ezt igazolhatja a lányod is), NEM adják oda neki a gyereket. Pont, a tanárok sem ostobák.

2017. okt. 31. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/85 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem írj le mindent egy levélben, és add oda neki személyesen - írásban könnyebb mindent elmondani (biztos ami biztos alapon egy másolatot megtartanék belőle, jóll jöhet a válóper során). Amíg elolvassa, addig a maradékot összepakolt, aztán elköszönök és mentek. A segítő ismerős mindenképpen legyen ott.
2017. okt. 31. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/85 anonim ***** válasza:
88%
Szia! Ha még nem írták előttem, kérj ideiglenes gyermekelhelyezést, biztos tud ebben segíteni az az ügyvéd! NE mondd el a férjednek előre, pakolj egy-egy hátizsáknyi cuccot egyszerre és MENJ! Szorítok, és írd meg mi lett!
2017. okt. 31. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!