Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a 7 éves...

Hogyan mondjam el a 7 éves fiamnak, hogy elköltözünk az apjától?

Figyelt kérdés

A sztori röviden: Évek óta lelki terrorban tart a férjem, eddig nem volt lehetőségem lépnem mert nem volt munkám a családomhoz pedig nem tudtam fordulni mert Édesanyám meghalt amikor még fiatal voltam, Édesapám pedig beteg és egy egyszobás lakásban él. Fél éve járok ügyvédhez mert el szeretnék válni. Majdnem minden nap elmondja nekem a férjem, hogy "mikor t*k*rodok már el a két gyerekkel?" Mindent elterveztem, hogy mit hogyan szeretnék de két nappal ezelőtt minden megváltozott ugyanis a férjem megütött és a nyakamnál fogva feltolt a falra. Azonnal lépnem kellett és adódott egy lakhatási lehetőségem egy másik városban ahová már a hétvégén mehetek is a két gyerekkel. A férjem és az anyósomék még nem tudnak erről, nekik egy nappal előtte fogom elmondani, hogy ne tudják szabotálni. (Tényleg nagyon hosszú a sztori)


A problémám a kisebbik gyerekemmel van. Ő még 7 éves és az apja folyamatosan befolyásolja ígérgetésekkel, játékokkal, pénzzel. Olyanokat szokott neki mondani, hogy a "Fiúknak az apjuk mellett a helye" stb.. Nagyon szeret a fiam de az apját is. Szeretném vinni a két gyermekem magammal de nem tudom, hogy hogyan mondjam meg neki, hogy elköltözünk. Nehéz sajnos egy gyereket úgy nevelni ha a párod folyamatosan az ellenkezőjét teszi annak amit te csak azért, hogy bosszantson. Megenged olyat amit én nem, megveszi azt amit én nem tartok helyesnek csak azért, hogy keresztbe tegyen nekem és mutassa azt, hogy mekkora befolyása van a gyerekre. Ezért gondolom, hogy nehéz dolgom lesz vele. Tapasztalat? Mit tegyek?


2017. okt. 30. 20:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/85 anonim ***** válasza:
100%
Ugy mondd el, ahogyan Csernus tenne. Megmondod, hogy a ti kapcsolatotok apaval olyan..... mint egy virag, amit apa es anya nem locsolt meg, igy az elhervadt. Sajnos igy tortent, de te majd lathatod a papadat, mert tudom, hogy szereted, valamikor en is nagyon szerettem a papat, elmehetsz hozza, amikor csak akarod.
2017. okt. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/85 anonim ***** válasza:
100%
Sztem fontos, hogy az ember ne szapulja azt akit szeretett. Tudom, h. nehez megallni, de....Sok sikert! Tapasztalatbol irtam mindent.
2017. okt. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/85 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Ha minden jól megy akkor a jövő héten már el tudunk jönni. Az ügyvédem azt mondta, hogy egy napon történjen meg a válási papírok beadása és a költözés is. A költözést pedig egy órával előtte közöljem!

2017. nov. 1. 14:29
 64/85 anonim ***** válasza:
16%
.
2017. nov. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/85 anonim ***** válasza:
100%
A költözést egyáltalán nem kell közölni, mert 1 óra több mint elég ahhoz, hogy megakadályozza, zsarolóeszközként használja fizikailag a gyerekeket (egy őrült ember nem racionálisan cselekszik)vagy egész egyszerűen meggyilkoljon. Nem te lennél az első ilyen asszony!
2017. nov. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/85 anonim ***** válasza:
100%
Ha közlöd vele előtte a költözést, legyen veled ott egy másik felnőtt is. Akár tanúnak, akár segítségnek, nehogy bántson!
2017. nov. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/85 anonim ***** válasza:
52%

-Figyusz, akkor most koltoznenk, segitesz?

-Persze az uj nocimnek, o is koltozik, miutan elmentetek.


Nem lesz ebbol gond, csak a tartasdij miatt fog fajni a foga, de az nagyon. Az anyosodeknak majd elmondja a volt ferj. Miert kene neked egy nappal elotte tudatni veluk?

2017. nov. 2. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/85 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp legyen veled egy másik felnőtt iS!! Nehogy egyedül jelentsd be
2017. nov. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/85 anonim ***** válasza:
Sikerült elköltözni?
2017. nov. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/85 anonim ***** válasza:
62%

Én nem hallgatnék az ügyvédedre, nagyon nem!

Illetve csakis akkor, ha ott van veled még valaki aki lehetőleg egy erős férfi, de ha többen vannak még jobb.

Ez az ember, ha csak te magad vagy, NEM fog engedni elmenni, legalábbis a gyerekeit nem engedi.

Senkinek, de főleg a gyerekeidnek nem hiányzik egy látványos balhé, így még más férfi jelenlétében sem közölném vele a költözést, csakis már miután elmentetek akkor telefonon, vagy sms-ben, emailben, de semmiképp sem élőszóban.

2017. nov. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!