Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a 7 éves...

Hogyan mondjam el a 7 éves fiamnak, hogy elköltözünk az apjától?

Figyelt kérdés

A sztori röviden: Évek óta lelki terrorban tart a férjem, eddig nem volt lehetőségem lépnem mert nem volt munkám a családomhoz pedig nem tudtam fordulni mert Édesanyám meghalt amikor még fiatal voltam, Édesapám pedig beteg és egy egyszobás lakásban él. Fél éve járok ügyvédhez mert el szeretnék válni. Majdnem minden nap elmondja nekem a férjem, hogy "mikor t*k*rodok már el a két gyerekkel?" Mindent elterveztem, hogy mit hogyan szeretnék de két nappal ezelőtt minden megváltozott ugyanis a férjem megütött és a nyakamnál fogva feltolt a falra. Azonnal lépnem kellett és adódott egy lakhatási lehetőségem egy másik városban ahová már a hétvégén mehetek is a két gyerekkel. A férjem és az anyósomék még nem tudnak erről, nekik egy nappal előtte fogom elmondani, hogy ne tudják szabotálni. (Tényleg nagyon hosszú a sztori)


A problémám a kisebbik gyerekemmel van. Ő még 7 éves és az apja folyamatosan befolyásolja ígérgetésekkel, játékokkal, pénzzel. Olyanokat szokott neki mondani, hogy a "Fiúknak az apjuk mellett a helye" stb.. Nagyon szeret a fiam de az apját is. Szeretném vinni a két gyermekem magammal de nem tudom, hogy hogyan mondjam meg neki, hogy elköltözünk. Nehéz sajnos egy gyereket úgy nevelni ha a párod folyamatosan az ellenkezőjét teszi annak amit te csak azért, hogy bosszantson. Megenged olyat amit én nem, megveszi azt amit én nem tartok helyesnek csak azért, hogy keresztbe tegyen nekem és mutassa azt, hogy mekkora befolyása van a gyerekre. Ezért gondolom, hogy nehéz dolgom lesz vele. Tapasztalat? Mit tegyek?


2017. okt. 30. 20:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/85 anonim ***** válasza:
50%
Nem értem, senki nem olvasta el a kérdést? A hapsi mindennap megkérdezi, mikor takarodik már el a két gyerekkel.
2017. okt. 31. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/85 anonim ***** válasza:
49%
35# azt irta a kerdezo, hogy azt mondogatja a ferje , hogy mikor ohajtoZOL elmenni! Nem pedig ohajtozTOK. Szoval egyedul a kerdezot kuldene a busba, nem a gyerekekkel egyutt. Ha egyedul menne, nyilvan meg az ajtot is kinyitna elotte a ferj, de miven mennenek a gyerkekek is(akiket a ferj probal magahoz edesgetni) szerinted mekkora balhet csapna? Ezen van a hangsuly!
2017. okt. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/85 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se szólj előre a férjednek, gyerekeknek. Szépen, lassan kezd elhordani onnan a dolgaidat, amiket nem mindig használsz, nem olyan feltűnőek a hiányuk. Ezt azért tanácsolom, hogy a minél kevesebb idő alatt el tudj tűnni onnan. Legjobb volna, ha egy férfi melletted volna, amikor véglegesen összepakolod a cuccaidat (akár otthon van a férjed, akár nincs). Remélem, végül minden rendben lesz! Szorítok nektek!
2017. okt. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/85 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak szorítani tudok.

Nálunk úgy volt, hogy anyáék màr elváltak hamarabb, de még muszáj volt ott élnünk egy ideig (agresszió, alkoholizmus mellett, apám feje józanon tiszta volt, csak ilyen ritkán volt). Aztán egyik reggel jött egy teherautó, a pakolós emberekkel, anya hozott zsákokat, és mindent belepakoltunk (én 10 voltam). És mentünk. Mi is másik vàrosba.

El ne mondd neki előre, hogy elmész. Sőt, mielőtt lelépsz, próbàlj meg ideiglenes gyermekelhelyezést kérni, mert ugye elvileg az engedélye nélkül el sem viheted őket a lakcímükről. És a suliban is csak akkor szólhatsz, ha már nálad vannak elhelyezve. Sok sikert, majd írj.

2017. okt. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/85 anonim ***** válasza:
22%

Csak átfutottam a válaszokat.

Először is. Hogyan gondoltad, hogy csak úgy elmész a közös otthonból a gyerekekkel? Igen, ez lenne az ésszerű de azért ez nem így megy. Egy peres eljárásban nagyon nem állná meg a helyét az, hogy kiskorú lakhelyét megváltoztattad. Egyelőre házasok vagytok, közös a felügyeleti jogotok, szóval ezt így nem igazán teheted meg. Vagyis megteheted, de nem lesz jó pont.

Az iskolában nem tehetsz olyat, hogy megtiltod, hogy kiadják az apjának? Ezt hogy gondolta az a hozzászóló aki írta? Gondolkodjunk már! Majd amikor lesz bírósági végzésed arról, hogy nálad van elhelyezve a gyerek, majd akkor kérhetsz ilyesmit! Én értem, hogy egy barom a férjed, de ezt akkor sem lehet így bemondásra csinálni!

Szar helyzetben vagy nagyon de ahhoz, hogy ezt jogilag tisztán tudjad megoldani fordulj ügyvédhez,gyámhivatalhoz, családsegítőhöz, akik megmondják neked, hogy mit tudsz tenni úgy, hogy ha a férjed a bíróságon pereskedni akar, akkor védve legyél! De ha te most bárhova elköltözöl a gyerekekkel egyrészt nagyon megütheted a bokád mert a férjed nem járult hozzá a gyerek lakhelyének megváltoztatásához, másrészt bárhonnan vissza is viheti.

Értem a felindult válaszadók csípőből való támadását, de ne hagyd magad belerángatni ész nélküli cselekedetekbe.

2017. okt. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/85 anonim ***** válasza:
100%
Mikor minket késsel fenyegetett apám, hogy takrodjunk, nem érdekelt, hogy hozzájárul-e ahhoz, hogy elmenekülhessünk.
2017. okt. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/85 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egy óra múlva tudok beszélni az ügyvédemmel mert ő még nem tud az új fejleményekről. Csak is úgy jövök el, ha a gyerekeim is jöhetnek velem. A férjem ugyanis majdnem minden másnap füvezik és ez még jobban rátesz az agressziójára ill. ha éppen dolgoznom még kora este ő meg úgy van otthon a gyerekekkel. Már tettem el jó pár csikket bizonyítékként az ügyvédem tanácsára ill. azt mondta, hogy 3honapig fogyasztás után kimutatható.

2017. okt. 31. 12:54
 48/85 anonim ***** válasza:
78%
45 ös válaszoló , vagyis jogszeruen kell a kerdezö eljarjon igaz? Úgyis ha a falnak csapdossák és életveszélyben van , köteles szepen informalni a ferjet mindenröl igaz, nem baj ha agyonüti a ferje , várja meg igaz, hogy szoritsa el a torkát? Lényeg h könyvszeruen jarjon el , ne seruljön a te elkèpzelésed . Eszes meglatas , úgy tunik ,egy olyan ember vagy aki otthon olvasgat a kockas fotelében de a valóságban nem jártas
2017. okt. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/85 anonim ***** válasza:
25%

A marijuana kulönben hallucinációkat okozhat es belõve van amig a gyerekeket vigyazza, amig te dolgozol?

Ha fellépnek hallucinaciók , megölheti a gyerekeket , sok gyilkossag törtent hasonló körülmények között .

Muszaj felmérd realisan a helyzetet , es dönts aszerint ahogy nektek biztonságos, nem úgy ahogy egyesek mondjak itt hogy állj le párbeszédre egy örülttel . Mert ezek akik ezt tanacsoljak nem lesznek ott h megvedjenek se teged se a gyerekeid

2017. okt. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/85 anonim ***** válasza:
45%
#45 Szerintem az itteni "felindult válaszadók" többségét kente már fel férfi a falra.
2017. okt. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!