Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a 7 éves...

Hogyan mondjam el a 7 éves fiamnak, hogy elköltözünk az apjától?

Figyelt kérdés

A sztori röviden: Évek óta lelki terrorban tart a férjem, eddig nem volt lehetőségem lépnem mert nem volt munkám a családomhoz pedig nem tudtam fordulni mert Édesanyám meghalt amikor még fiatal voltam, Édesapám pedig beteg és egy egyszobás lakásban él. Fél éve járok ügyvédhez mert el szeretnék válni. Majdnem minden nap elmondja nekem a férjem, hogy "mikor t*k*rodok már el a két gyerekkel?" Mindent elterveztem, hogy mit hogyan szeretnék de két nappal ezelőtt minden megváltozott ugyanis a férjem megütött és a nyakamnál fogva feltolt a falra. Azonnal lépnem kellett és adódott egy lakhatási lehetőségem egy másik városban ahová már a hétvégén mehetek is a két gyerekkel. A férjem és az anyósomék még nem tudnak erről, nekik egy nappal előtte fogom elmondani, hogy ne tudják szabotálni. (Tényleg nagyon hosszú a sztori)


A problémám a kisebbik gyerekemmel van. Ő még 7 éves és az apja folyamatosan befolyásolja ígérgetésekkel, játékokkal, pénzzel. Olyanokat szokott neki mondani, hogy a "Fiúknak az apjuk mellett a helye" stb.. Nagyon szeret a fiam de az apját is. Szeretném vinni a két gyermekem magammal de nem tudom, hogy hogyan mondjam meg neki, hogy elköltözünk. Nehéz sajnos egy gyereket úgy nevelni ha a párod folyamatosan az ellenkezőjét teszi annak amit te csak azért, hogy bosszantson. Megenged olyat amit én nem, megveszi azt amit én nem tartok helyesnek csak azért, hogy keresztbe tegyen nekem és mutassa azt, hogy mekkora befolyása van a gyerekre. Ezért gondolom, hogy nehéz dolgom lesz vele. Tapasztalat? Mit tegyek?


2017. okt. 30. 20:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/85 A kérdező kommentje:
Ne hallgassak az ügyvédemre? Nem ő az aki tudja, hogy jogilag mit tehetek meg és hogy hogyan?!
2017. nov. 2. 19:55
 72/85 anonim ***** válasza:
100%
De o az aki tudja, mit kell csinalnod. Semmikepp nem a gyerekek elott kell vele megbeszelni a dolgokat.
2017. nov. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/85 A kérdező kommentje:
Ma mondta a férjem, hogy váljunk el. Közölte, hogy a gyerekek maradhatnak vele is vagy maradjak én a gyerekekkel és ő megy el de akkor soha nem hozhatok fel egy fickót sem ?!?!? Ha maradok ugyan az lenne akkor jönne amikor kedve tartja, anyósomék dettó és ugyan úgy menne mindenbe S beleszólás.
2017. nov. 3. 13:08
 74/85 anonim ***** válasza:
100%
Ne maradjatok ott. Ha új életet akarsz kezdeni, akkor költözzetek el, lehetőleg minél előbb.
2017. nov. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/85 anonim ***** válasza:
81%
Nem vihetsz fel uj fickot? Ez nevetseges...foleg, hogy mas macakat cipelt a kocsitokban...koltozz el mindenkepp!
2017. nov. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/85 anonim ***** válasza:
20%
Tobbszor mondta, hogy menjetek el, ill. hogy el akar valni. Most a kerdezonek az a baja, hogy nem hozhat fel pasit? Nane, ez kabare. Minden ferfi tulajdonanak tekinti a feleseget, akkor is, ha mar uj noje van. Ezen nem kell csodalkozni. Meg mindig nem koltoztetek el kerdezo?
2017. nov. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/85 anonim ***** válasza:
18%
Mar tisztara egyutt erzek a pasival, lehet ki is irta a kovetkezot a gyakorira. "Segitseg, valni akarok! 10 ev veszekedes utan betelt a pohar, a kapcsolatunk turhetetlen szinvolanra korlatozodott. Regota uj baratnom van, amirol a felesegem is tud. Hogy tudnek mar kilepni ebbol a kapcsolatbol?)
2017. nov. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/85 A kérdező kommentje:

Pakolok amikor csak van időm! Egy nagy zsákba tettem a gyerekek nyári ruháit és levittem az üzletbe, így is kérdezte, hogy mit csinálok és azt mondtam, hogy szelektálok.. Sikerült lebetegednem a fejem majd szét megy, szerintem a stressztől mert ma is kaptam hideget meleget, hogy micsoda háziasszony vagyok, hogy taknyolok.. Jövő héten kerül sor a költözésre, pontosabban pénteken, addig a lányommal beszélgetek sokat mert ő tudja, hogy el fogunk menni innen. Sírt nekem, hogy milyen az apukája, hogy látja mennyire gyűlöl engem, hogy semminek nem tud örülni. Mert sajnos a gyerekekkel se kutya a férjem, különösen a lányunkkal pl. azért képes kiabálni a vele mert a tolltartójában nem egy irányba áll minden toll és ceruza.

Már nem félek, sőt. Itt nem csak rólam van szó, hanem a gyerekeimről úgyhogy mindent meg fogok tenni annak érdekében, hogy végre nyugodtan élhessünk!

2017. nov. 3. 23:27
 79/85 anonim ***** válasza:
100%
Minden ok lesz kerdezo. Amugy ez egy ilyen fejfajos idoszak, minden ismerosomnek faj a feje. Sajnos az enyem is. Probalj meg bekeben elvalni, hogy mindent el tudjal vinni ami a tied. Nekem ez nem sikerult, pl. kedves exem megtartotta a diplomaimat, anyakonyvi kivonatomat, rengeteg cuccomat, (gyerek cuccait beleertve) de mar az elottem levo baratnoje iratait is, es ott tett keresztbe ahol csak tudott)
2017. nov. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/85 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Köszönöm és bízom benne, hogy minden rendben lesz! Nem szeretnék mártírnak tűnni csak nekem ez új, hogy ebben a formában végre kiírhatom magamból amiben sajnos eddig éltem és megdöbbentő, hogy mennyien állnak mellettem és bátorítanak mert tudod/tudjátok néha forogtam már be annyira, hogy elhittem magamról azokat amiket hozzám vágott.

Sajnálom azt ahogyan jártál holnap első dolgom lesz eltenni azokat! Hihetetlen, hogy emberek képesek tönkretenni mások életét..

2017. nov. 3. 23:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!