Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a 7 éves...

Hogyan mondjam el a 7 éves fiamnak, hogy elköltözünk az apjától?

Figyelt kérdés

A sztori röviden: Évek óta lelki terrorban tart a férjem, eddig nem volt lehetőségem lépnem mert nem volt munkám a családomhoz pedig nem tudtam fordulni mert Édesanyám meghalt amikor még fiatal voltam, Édesapám pedig beteg és egy egyszobás lakásban él. Fél éve járok ügyvédhez mert el szeretnék válni. Majdnem minden nap elmondja nekem a férjem, hogy "mikor t*k*rodok már el a két gyerekkel?" Mindent elterveztem, hogy mit hogyan szeretnék de két nappal ezelőtt minden megváltozott ugyanis a férjem megütött és a nyakamnál fogva feltolt a falra. Azonnal lépnem kellett és adódott egy lakhatási lehetőségem egy másik városban ahová már a hétvégén mehetek is a két gyerekkel. A férjem és az anyósomék még nem tudnak erről, nekik egy nappal előtte fogom elmondani, hogy ne tudják szabotálni. (Tényleg nagyon hosszú a sztori)


A problémám a kisebbik gyerekemmel van. Ő még 7 éves és az apja folyamatosan befolyásolja ígérgetésekkel, játékokkal, pénzzel. Olyanokat szokott neki mondani, hogy a "Fiúknak az apjuk mellett a helye" stb.. Nagyon szeret a fiam de az apját is. Szeretném vinni a két gyermekem magammal de nem tudom, hogy hogyan mondjam meg neki, hogy elköltözünk. Nehéz sajnos egy gyereket úgy nevelni ha a párod folyamatosan az ellenkezőjét teszi annak amit te csak azért, hogy bosszantson. Megenged olyat amit én nem, megveszi azt amit én nem tartok helyesnek csak azért, hogy keresztbe tegyen nekem és mutassa azt, hogy mekkora befolyása van a gyerekre. Ezért gondolom, hogy nehéz dolgom lesz vele. Tapasztalat? Mit tegyek?


2017. okt. 30. 20:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/85 anonim ***** válasza:

Kicsit elvesztettem a fonalat. Ha azt mondta hogy válni akar és maradhatnak veled a gyerekek, akkor mi a gond, miért kell tovább titkolózni?

Hétfőn mehettek és már adhatjátok is be a válást.

2017. nov. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/85 anonim ***** válasza:
100%

Azért kell titkolózni, mert agresszív a férj.

Olvastam, hogy az ügyvéded azt mondta, hogy egy órával előbb jelentsd be a költözést. Nehogy megtedd! Nem arról van szó, hogy jogilag helyes dolgokat mond-e az ügyvéded, hanem az ügyvéded majd ott lesz veled, mikor bejelented, és leveri a tajtékzó férjedet?

Gondolom a lakás közös, ezért mondja, meg nagy a szája, hogy maradhatsz ott, de nem hozhatsz fel pasit. Csinálj mindent úgy, mint eddig, ne szólj egy szót sem. Csak lépj le, és nagyon kérlek, utólag közöld a férjeddel, hogy elköltöztél. Addig tűrjél. Te költözz el mindenképpen. A többi jogi hercehurca (lakás tulajdonlása, ilyenek) majd elrendeződik később.

És ne a Nyári ruhákat rakd össze novemberben!

Téli ruhák, a nyárival majd lesz valami. Aktuálisan a következő hónapokban hordható holmik, gyerek kedvenc cuccai, gyerek kedvenc játékai, Fontos Iratok minden mennyiségben: bizonyítvány, orvosi papírok, kocsi, vállalkozás papírjai, ilyesmi. Fényképek (a gyerekekről).

2017. nov. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/85 anonim ***** válasza:
100%
Na, sikerült a költözés??
2017. nov. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/85 anonim ***** válasza:
51%
A férj kicsinálta szegény kérdezőt, hogy eltűnt??
2017. nov. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/85 anonim ***** válasza:
Naa?
2018. febr. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!