Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a 7 éves...

Hogyan mondjam el a 7 éves fiamnak, hogy elköltözünk az apjától?

Figyelt kérdés

A sztori röviden: Évek óta lelki terrorban tart a férjem, eddig nem volt lehetőségem lépnem mert nem volt munkám a családomhoz pedig nem tudtam fordulni mert Édesanyám meghalt amikor még fiatal voltam, Édesapám pedig beteg és egy egyszobás lakásban él. Fél éve járok ügyvédhez mert el szeretnék válni. Majdnem minden nap elmondja nekem a férjem, hogy "mikor t*k*rodok már el a két gyerekkel?" Mindent elterveztem, hogy mit hogyan szeretnék de két nappal ezelőtt minden megváltozott ugyanis a férjem megütött és a nyakamnál fogva feltolt a falra. Azonnal lépnem kellett és adódott egy lakhatási lehetőségem egy másik városban ahová már a hétvégén mehetek is a két gyerekkel. A férjem és az anyósomék még nem tudnak erről, nekik egy nappal előtte fogom elmondani, hogy ne tudják szabotálni. (Tényleg nagyon hosszú a sztori)


A problémám a kisebbik gyerekemmel van. Ő még 7 éves és az apja folyamatosan befolyásolja ígérgetésekkel, játékokkal, pénzzel. Olyanokat szokott neki mondani, hogy a "Fiúknak az apjuk mellett a helye" stb.. Nagyon szeret a fiam de az apját is. Szeretném vinni a két gyermekem magammal de nem tudom, hogy hogyan mondjam meg neki, hogy elköltözünk. Nehéz sajnos egy gyereket úgy nevelni ha a párod folyamatosan az ellenkezőjét teszi annak amit te csak azért, hogy bosszantson. Megenged olyat amit én nem, megveszi azt amit én nem tartok helyesnek csak azért, hogy keresztbe tegyen nekem és mutassa azt, hogy mekkora befolyása van a gyerekre. Ezért gondolom, hogy nehéz dolgom lesz vele. Tapasztalat? Mit tegyek?


2017. okt. 30. 20:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/85 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek a rengeteg segítő tanácsot!

Az iskolában mindenféleképpen szólni fogok!! Sőt az is lehet, hogy hamarabb megtörténik az átiratkozás!

2017. okt. 30. 22:00
 22/85 anonim ***** válasza:
90%
Hívd fel a segélyvonalat holnap, este hattól tízig elérhető. Több tapasztalatuk van, mint az itt levőknek, ezzel foglalkoznak.
2017. okt. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/85 anonim ***** válasza:
87%
Gyerekeket elviszed suliba, ha van ertekesebb dolgod kp vagy ekszer azt napkozben elviszed, és lelèpsz. Minden más pótolható. Sulibol meg mar az uj helyre mentek. Esetleg csinalsz pár képet az otthagyott dolgaidról berendezesi targyrol ha eladná akkor ki lehessen fizettetni vele. A gyerekeket legtobb esetben az anyanak itelik o meg fizetheti a gyerektartast...szerintem.
2017. okt. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/85 anonim ***** válasza:
98%
Nem jelentheted be az iskolában, hogy ne adják ki neki a gyereket, ugyanis ehhez neked nincs jogod. Teljes jogú szülő mindaddig, amíg a bíróság neked nem ítéli. És egészen biztos, hogy el fogja vinni a gyereket és ezzel téged zsarol. Az új lakóhely szerinti iskolába kell íratni, de még abban se vagyok biztos, hogy ahhoz nem kell-e mindkét szülő nyilatkozata. De a régi iskola simán megmondja neki, hova írattad, és természetesen megtalál. Hosszú és kemény háborúra számíts, amiben hogy hogy mondod el a gyereknek, az huszadrangú kérdés. A fizikai épségetekről van szó.
2017. okt. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/85 anonim ***** válasza:
98%

Mindenki mondja, hogy ne jelentsd be neki h elköltöztök , mert ruhák és gyerek , papirok , akták nélkül fogsz kikerülni az utcára .

Erre kérded " Vajon legyen valaki velem a bejelentéskor ? "

Tényleg a saját börödön akarod megtapasztalni ? Nem akarod megspórolni ezt az élményt?

Még a diplomaid , irataid sem fogod megkapni töle, nem fogod tudni igazolni magad , vagy hogy mit tanultál .

Tudom h most ez neked túl sok info , össze vagy zavarodva mert te ezzel az emberrel még mindig házasságban élsz és lélekben még nem vagy kész ezekre a kegyetlen dolgokra.

Próbáld meg gyujteni sorba valahova amit vinni akarsz , ami eszedbe jut utána nem lesz sanszod mikor a cirkusz indul ezzel az aljas alakkal.

Ha a gyerek nem látta h falnak vert , ne mondd el neki , örulj h nem latta , nem kell mindent rájukzúditani .

2017. okt. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/85 anonim ***** válasza:
98%
Igen es hangfelvetel , videofelvetel fontos bizonyitek , ird fel milyen nap hanykor vert , utött , mert a rendörseg igy kerdi , elvárják h tudjad
2017. okt. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/85 anonim ***** válasza:
98%

Mindenkinek igaza van előttem.

El ne mondd neki!!

Bántalmaztak már, gyerekem nincs.

Megvárod, míg a férjed nincs otthon. A gyerek lehet iskolában. A gyerekeknek se szólj előre, majd a másik helyre viszed haza őket az iskolából, és akkor megmagyarázod nekik, hogy már nem szeretitek egymást, sokat veszekedtek, külön költöztök, kész. Később ha kérdez a gyerek, majd okosan válaszolsz, akkor már nyugodt leszel.

Szóval: van hova menned. Férj ne legyen otthon. Összecuccolsz, és tipli. (Fontos dolgokat összepakolsz).

Attól függően, mennyire durva a helyzet, illetve, hogy a költözésed után milyen lesz a helyzet, a gyerekeket lehet, hogy másik iskolába kéne íratni. (Lehet, hogy nem lesz gáz). Írásban add be az iskolába, papíron, hogy nem viheti el a férjed, az anyós, a férjed megbízottja, stb. a gyereket.

Ha elcuccoltál, és a két gyereked ott van veled, egy méterre tőled (nem az iskolában, ahova érte tud menni), értesíted a férjed, hogy drágám, elköltöztünk. Ja, és elválok. Későbbiekben, ha találkozol vele, mindig legyen veled valaki, ha ilyen a szitu. Lehetőleg nyilvános helyen találkozzatok. Esetleg előre nem tudom, hogy tudsz-e csomagolni, vagy "kicsempészni" fontos dolgokat. Előre nehogy elmondd neki, mert ha így összevesztetek, megint össze fogtok. Anyósodnak meg minek bejelenteni?

És próbálj megnyugodni, most félsz is, meg ideges is vagy, később remélhetőleg ez jobb lesz. Reméljük a férjeddel sem lesz gond.

2017. okt. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/85 anonim ***** válasza:
97%

Màr mindent leírtak.

Én már csak sok erőt tudok kívánni az előtted álló csatákhoz.

2017. okt. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/85 anonim ***** válasza:
96%

Ha jót akarsz magadnak,ne mondj a költözésről semmit,mert akkor biztos szabotálnak majd.A kisfiad még hálás lesz egy nap,hogy megszabadítottad a férjed nevezetű patkánytól-bocs,de ilyen emberről nem lehet normálisan beszélni-.

Bocsi,nem olvastam még el a kommenteket,de a másik gyereked hány éves és milyen nemű?

Ha sikerül lelépned,fordulj pszichológsuhoz,amint módodban áll anyagilag,mert ha egy ilyen aljadékhoz valamihez mentél férjhez,a következő párod is nagy eséllyel hasonlóan szociopata lesz.

Apukád milyen volt,mint apuka?Lehet,ez lesz a kulcs,miért pont a férjedet választottad anno.

2017. okt. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/85 anonim ***** válasza:
14%

27 es válaszoló , miért mondja a gyerekeknek , h anya es apa nem szeretik egymast meg tapossak egymast bla bla minek a sok fölösleges lelket terhelö részlet?

A masik : nem tudja meghagyni irasban az iskolának h az apa nem veheti ki , mert ha közös a gyamsag , az iskola nem zarhatja el a gyereket az apától! Jó tudni .

Iskolát se cserélhet az apa beleegyezése nelkul .

Csak ha a gyámságot megnyered. Esély rá: 50% vagy igen, vagy nem. Egy kockázat az is.

Csak ha bizonyitani tudod a bántalmazásokat, akkor talán több esélyed van. Es lám, nem irakban vagyunk.

Ha nem tudod bizonyitani akkor hosszú évek bosszankodasa vár rád, hacsak 1- nem esik egy tégla a fejére a férjednek

2 - nincs az a kulönös szerencsed h új áldozatot találjon magának, de nem nagy sansz, ha idösebb

2017. okt. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!