Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a 7 éves...

Hogyan mondjam el a 7 éves fiamnak, hogy elköltözünk az apjától?

Figyelt kérdés

A sztori röviden: Évek óta lelki terrorban tart a férjem, eddig nem volt lehetőségem lépnem mert nem volt munkám a családomhoz pedig nem tudtam fordulni mert Édesanyám meghalt amikor még fiatal voltam, Édesapám pedig beteg és egy egyszobás lakásban él. Fél éve járok ügyvédhez mert el szeretnék válni. Majdnem minden nap elmondja nekem a férjem, hogy "mikor t*k*rodok már el a két gyerekkel?" Mindent elterveztem, hogy mit hogyan szeretnék de két nappal ezelőtt minden megváltozott ugyanis a férjem megütött és a nyakamnál fogva feltolt a falra. Azonnal lépnem kellett és adódott egy lakhatási lehetőségem egy másik városban ahová már a hétvégén mehetek is a két gyerekkel. A férjem és az anyósomék még nem tudnak erről, nekik egy nappal előtte fogom elmondani, hogy ne tudják szabotálni. (Tényleg nagyon hosszú a sztori)


A problémám a kisebbik gyerekemmel van. Ő még 7 éves és az apja folyamatosan befolyásolja ígérgetésekkel, játékokkal, pénzzel. Olyanokat szokott neki mondani, hogy a "Fiúknak az apjuk mellett a helye" stb.. Nagyon szeret a fiam de az apját is. Szeretném vinni a két gyermekem magammal de nem tudom, hogy hogyan mondjam meg neki, hogy elköltözünk. Nehéz sajnos egy gyereket úgy nevelni ha a párod folyamatosan az ellenkezőjét teszi annak amit te csak azért, hogy bosszantson. Megenged olyat amit én nem, megveszi azt amit én nem tartok helyesnek csak azért, hogy keresztbe tegyen nekem és mutassa azt, hogy mekkora befolyása van a gyerekre. Ezért gondolom, hogy nehéz dolgom lesz vele. Tapasztalat? Mit tegyek?


2017. okt. 30. 20:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/85 A kérdező kommentje:
Miután elmondtam a szüleinek, hogy mi történt, másnap megfenyegetett, hogy ha még egyszer el merem mondani, hogy mi folyik itthon akkor nagyobbat is kaphatok. Úgyhogy nem vagyok már benne biztos, hogy be kell ezt nekem jelentenem.
2017. okt. 31. 13:37
 52/85 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon drukkolok nektek! Az ügyvéded egész biztosan segíteni tud abban, hogy ezt hogyan lehet a legokosabban megoldani. Azért megdöbbenek rajta, hogy az áldozat mennyire kiszolgáltatott, és az agresszor mennyire nyeregben van egy "civilizált" országban a 21. században. Félelmetes. Én azt is tökéletesen megérteném, és nem büntetném, aki megmérgezne egy ilyen férjet...
2017. okt. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/85 anonim ***** válasza:
100%
Sok erot ès kitartast kìvanok, hasonlò helyzetben volt anyukàm is. Nehèz volt, de most csak azt hajtogatja mièrt nem lèpett elobb.
2017. okt. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/85 anonim ***** válasza:
74%

Kedves Kérdező!


Nagyon sok erőt kívánok ahhoz amire készülsz! Teljesen jól cselekszel sokan soha életünkben nem képesek / nem tudnak lépni inkább választják a nyomort.

Szerintem sok mindenre fel kell hogy készülj a bejelentésed után. Mindenképpen legyen melletted valaki, ne egyedül csináld, az ég se tudja mire képes a férjed. Azt javaslom legyen nálad gázspray is ha ne adj isten elfajulna a dolog. Szerintem mondd el neki a költözést, ne csak lelépj tényleg csak jobban felingerled. Mellesleg tudja hova járnak a gyerekek , tudja hol dolgozol úgyis utolér. ( itt jut eszembe hogy remélem vannak kamerák a kozmetikánál már ha totál megkattan akár itt is rongálhat stb.).

A gyerekekkel majd komolyan el kell beszélgetni, tudniuk kell mivel jár ez az egész, ők is figyeljenek, legyenek óvatosak stbstb. De most a cél hogy minél gyorsabban a lehető legnormálisabb keretek között menjetek el onnan.

2017. okt. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/85 anonim ***** válasza:
13%
De ugye par eve meg ebbe a papasba voltal szerelmes?! Akkor is fuvezett? Vagy egyutt fuveztetek? Nem semmi lehet drogos pasival egyutt elni. Nem is ertem, miert irtad ki ide, hiszen az ugyveded tanacsara kell hallgatnod. A Pasinak, ha tul ideges lesz, mondd meg, hogy csak probakeppen koltoztetek el, aztan ha nagyon hianyoztok egymasnak max ujrakezditek :D Azert gondolj ara is, hogy az iskolaban a tanarok es az igazgato nem lesznek elragadtatva az iskolaudvari cirkusztol, az uj szomszedokrol (mert elobb utobb kiderul hol laktok)kiderul)nem is beszelve.
2017. okt. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/85 anonim ***** válasza:
0%
Fel eve szivatod magatokat, mert azota tudod, hogy el fogtok valni? A korrekt, az ha megmondod neki mielobb, hatha neki is ennek tudataban jobban alakul az elete. Lehet, h. o meg azt sem tudja, hogy valni fogtok?
2017. okt. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/85 anonim ***** válasza:
84%

"Nem is ertem, miert irtad ki ide, hiszen az ugyveded tanacsara kell hallgatnod."


Biztosan nem azért, hogy a hozzád hasonló böszmék hozzákárogjanak. Ki nem sz..rja le, mit szólnak majd esetleg a szomszédok meg az iskolaigazgató?? Meg azt, hogy szerinted mi lenne a "korrekt"? Egy barom, aki fenyegeti és veri a feleségét, elvesztette a jogát a korrekt bánásmódra.

2017. okt. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/85 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!! Nem győzök hálálkodni!

A kérdésem az volt, hogy hogyan mondjam el a kisfiamnak, hogy elköltözünk, a többi pedig jött magától. :)))

2017. okt. 31. 16:22
 59/85 anonim ***** válasza:
100%
Elmeséled, mi volt?
2017. okt. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/85 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan menj el a gyerekekkel. Semmi bajod nem lehet belőle, a saját testi épséged féltetted es a gyerekek lelki épségét. Ismerős csaj lépett le így, az exe (ügyvédje) nagyon próbálkozott a bíróságon, mert nem volt látlelet a verésekről, de a gyerekkel beszélt pichológus, az ő tanúvallomása döntő volt. soha nem ítélnek olyan apának gyereket, aki a gyerek szeme előtt kezet emel az anyára, és az ilyen esetekben nincs szükség apai beleegyezésre.
2017. okt. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!