Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a 7 éves...

Hogyan mondjam el a 7 éves fiamnak, hogy elköltözünk az apjától?

Figyelt kérdés

A sztori röviden: Évek óta lelki terrorban tart a férjem, eddig nem volt lehetőségem lépnem mert nem volt munkám a családomhoz pedig nem tudtam fordulni mert Édesanyám meghalt amikor még fiatal voltam, Édesapám pedig beteg és egy egyszobás lakásban él. Fél éve járok ügyvédhez mert el szeretnék válni. Majdnem minden nap elmondja nekem a férjem, hogy "mikor t*k*rodok már el a két gyerekkel?" Mindent elterveztem, hogy mit hogyan szeretnék de két nappal ezelőtt minden megváltozott ugyanis a férjem megütött és a nyakamnál fogva feltolt a falra. Azonnal lépnem kellett és adódott egy lakhatási lehetőségem egy másik városban ahová már a hétvégén mehetek is a két gyerekkel. A férjem és az anyósomék még nem tudnak erről, nekik egy nappal előtte fogom elmondani, hogy ne tudják szabotálni. (Tényleg nagyon hosszú a sztori)


A problémám a kisebbik gyerekemmel van. Ő még 7 éves és az apja folyamatosan befolyásolja ígérgetésekkel, játékokkal, pénzzel. Olyanokat szokott neki mondani, hogy a "Fiúknak az apjuk mellett a helye" stb.. Nagyon szeret a fiam de az apját is. Szeretném vinni a két gyermekem magammal de nem tudom, hogy hogyan mondjam meg neki, hogy elköltözünk. Nehéz sajnos egy gyereket úgy nevelni ha a párod folyamatosan az ellenkezőjét teszi annak amit te csak azért, hogy bosszantson. Megenged olyat amit én nem, megveszi azt amit én nem tartok helyesnek csak azért, hogy keresztbe tegyen nekem és mutassa azt, hogy mekkora befolyása van a gyerekre. Ezért gondolom, hogy nehéz dolgom lesz vele. Tapasztalat? Mit tegyek?


2017. okt. 30. 20:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/85 A kérdező kommentje:
Igen, lehet, hogy a fejemben kicsit másképp él ez a szituáció. Legyen velem ott valaki a bejelentéskor? PP az unokatestvérem akinek nagyon sokat köszönhetek. Ő segített lakáshoz is jutni. Mivel a lakás az övéké kizárhatják onnan?
2017. okt. 30. 21:38
 12/85 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ne szólj semmit a férjednek és az anyósnak mert még megver. Vagy akkora cirkusz lesz, hogy utána tényleg összezavarodik a gyerek és még nehezebb dolgod lesz. Találj ki valamit menjetek el, legyetek biztonságban és utána őszintén mond el a gyereknek az igazat. Azt is, hogy felkent a falra. Az igazság mindig a leg kifizetődőbb. A gyerek érzi is ezt és hálás lesz érte. De bármilyen dühös vagy ne hangold később az apja ellen. Ha a gyereket szereti akkor támogasd a kapcsolatuk, és mond el neki, hogy őt az apja szereti attól, hogy a ti kapcsolatotok működik. Az őszinteség a legfontosabb elvált egymást utáló szülők gyerekeként mondom.
2017. okt. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/85 anonim ***** válasza:
92%
Te tudod, mennyire agresszív, de ha a gyerekek szeme láttára ver és fojtogat, gondolod, hogy szó nélkül engedi, hogy kényelmesen, minden cuccoddal és a gyerekekkel kisétálj az ajtón? Esetleg segít lehordani a csomagokat is? Pakold össze a legszükségesebbet magatoknak, és lépjetek le.
2017. okt. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/85 anonim ***** válasza:
90%
Igen, nagyon jó lenne, ha egy támogató, határozott fellépésű férfi ott lenne, hogy ha kell, kisimítsa a helyzetet. Az előzmények miatt sajnos könnyen eldurvulhat ez a helyzet.
2017. okt. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/85 anonim ***** válasza:
89%
Ne kell személyesen bejelentened, van telefon is. Ha face to face akarod, az ügyvéded legyen ott. Nem kell egyelőre tudnia az új címeteket se.
2017. okt. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/85 anonim ***** válasza:
81%
Ebben a helyzetben tényleg jó lenne, ha támogató(k) jelenlétében jelentenéd be az elköltözést. Egy ilyen primitív alaknak erőt kell demonstrálni (akár az ügyvéded, akár egy markos fickó formájában).
2017. okt. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/85 A kérdező kommentje:

Nagyon félek!!

Próbálok erős lenni de most tényleg nem tudom, hogy mit hogyan csináljak akkor. Mivel mindig otthon van csak nagyon ritkán megy el ide-oda így kicsit nehéz úgy lelépnem, hogy ne vegye észre pedig az lenne a legjobb ha szépen össze tudnék parkolni le az üzletbe és amikor eljött az idő hívni unokatesómat, hogy jöjjön értünk.?!

2017. okt. 30. 21:52
 18/85 anonim ***** válasza:
84%

1. elköltözöl - hagysz e cetlit neki

2. letiltod mindenhonnan, és CSAK más emberrel együtt beszélsz vele - ha bármit tenne, legyen tanú

3. folyamatosan legyen veletek valaki

4. tanítókkal megbeszélni, hogy a férjed NEM viheti el a gyereket


Úgy kapásból.

2017. okt. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/85 anonim ***** válasza:
90%

A gyereknek semmit ne mondj, mertha elszólja magát, bezár titeket.


Szar megoldás, de muszáj, sajnos. :(

2017. okt. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/85 A kérdező kommentje:
Attól félek, hogy ezzel a cetlis megoldással vagy eleve azzal, hogy csak úgy szó nélkül lelépek csak durvább lehet a helyzet később... Ezért gondoltam azt, hogy bejelentem inkább de mostmár tényleg nem tudom, hogy hogyan csináljam.
2017. okt. 30. 21:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!