Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám mamám halála után...

Édesanyám mamám halála után eladta a mama házát kapott pénzt és egy lakást, amibe én és a kislányom beköltöztünk, ennek 5 éve. Most elakarja adni a lakást, hogy a húgomat is segítse, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Arról volt szó,hogy ő majd megkapja szüleim lakását én meg majd azt amibe most lakom tanácstalan vagyok,hova menjek? Megértem,hogy segíteni akar a húgomat is,de én már egy csomó pénzt költöttem erre a lakásra,nem gondoltam hogy egyszer mennem kell innen.segítsetek,köszönöm
2018. ápr. 16. 10:50
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
89%
Ha tetszik,ha nem,az ő lakása.Ha ő most így akarja a húgodat támogatni,szíve joga.Fordítsuk meg.Szerinted a húgodnak milyen érzés,hogy neked a segged alá tették a lakást,mikor ő is ugyan annyira a gyerekük?Amúgy igaza van az egyik előttem válaszolónak.Fizesd ki a húgod,és akkor nem kell osztozkodni.
2018. ápr. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
97%
Nekem is volt egy lakásom, amit azért vettem hogy a 2 gyereknek legyen majd indulásnál kis kezdőtőke. A fiam lakott benne addig, míg a lány nagykorú nem lett. Mi úgy oldottuk meg,- mivel a fiam megszerette a lakást- hogy az akkori piaci étéknek a felét felvette hitelre, azt odaadtam a lányomnak. Ő is vett fel hitelt és tudott lakást venni. Nekem meg nyugodt a lelkiismeretem, egyformán kapott mind a két gyerek. Csináljátok ezt, ha a mama lakását megöröklitek, abból előtörleszthettek.
2018. ápr. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
46%

A nullára pontozott 5ös vagyok. Külön köszi, de kár hogy nem lehet mínuszpontokra átmenni.


Amúgy a további infókból én azt rakom össze, hogy vagy adjátok el és osztozzatok a tesóval, vagy a mostani ingatlan értéken feléig fizesd ki őt, ha ennyire ragaszkodsz hozzá.

Nagyon jobbat nem tudok, de mindenképpen pozitív hogy nem ukkmukkfu(c)k kibbaśni akar bekőle.

2018. ápr. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
94%

Akkor mi a baj?

Kapsz PÉNZT, amiből veszel egy lakást!

Nem lenulláz!

Megtehetné, hogy eladja, és magára költi, elutazgatja stb.

2018. ápr. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
85%

"de én már egy csomó pénzt költöttem erre a lakásra,"


Az növelte az értékét. Húgodnak miért nem jár az örökségből?

2018. ápr. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ez így korrekt, amit utólag hozzáírtál a leírásodhoz, hogy a lakásért kapott pénzt elfelezik köztetek. Ez így teljesen igazságos.

Ha 5 éve nem került a nevedre a lakás, pl. nem ajándékozta neked anyukád hivatalosan, akkor gondolhattad, hogy ez nem a te lakásod.

2018. ápr. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
64%

Nem a tied a lakás. Pont. Innentől kezdve semmi közöd hozzá. Jogilag az senkit nem érdekel, hogy odaszültél egy gyereket (mellesleg hol az apa?!), az sem, hogy korábban 5 évig ingyen (!!!) laktál ott. A ráfordított pénz összegét levonjátok a mostani piaci értékéből, és annak felét vagy kifizeted a húgodnak, vagy repülsz.

Fordított esetben hogy esne? Tetszene, ha a tesód rátelepedne az te tulajdonodra is? Gyakorlatilag a húgodat ki akarod fúrni az örökségéből...


Vagy fizesd ki a húgod, vagy ne nyifogj, nőjj fel és viseld el a következményeket... ezt még én is átlátom, pedig csak 15 éves vagyok!!!

Tyhű, de felhúztál... szegény húgod!

2018. ápr. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 A kérdező kommentje:
Te nem értesz semmit.Arról volt szó,hogy ez az én örökségem,a szülői ház meg a húgomé,most ezt is felezzem meg majd azt is?Amúgy ezt nem én akartam így.a húgom 200 km-rel lakik innen,
2018. ápr. 16. 12:08
 19/56 anonim ***** válasza:
91%

Igen.

Ennek a fele, meg a másiknak a fele. HA anyád úgy akarja. Ha nem, akkor vesz belőle egy hajót, vagy elkaszinózza. Mivel az ő pénze.

Amúgy meg ha esetleg lerobbanak, és azért kéne eladni, mert kell nyugdíjas otthonra a ház? Akkor 0 forintot kaptál!

Nem a tied a ház, ha így kötözködnél velem, egy forintot nem kapnál. 5 éve ingyen élsz valahol és neked áll feljebb?!

2018. ápr. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező, itt az a legnagyobb baj, hogy az elején nem lettek tisztázva a dolgok.

De mert felnőtt nő vagy, azért biztosan tudtad, hogy ez így nem lehet végleges megoldás, ha a tulajdonviszonyok még nincsenek rendezve (nem került a nevedre).

Több ismerősöm volt úgy egyébként, hogy a szülők tudtak venni (vagy örököltek) egy lakást, azt kapta az egyik gyerekük, a másiknak pedig a nevére lett íratva a szülői ház. Elvileg, forintálisan igazságos, csak tényleg az van, hogy a tesónak is MOST van lakás problémája, amire megoldást kell találnia, és a szülők még élhetnek akár 20-40 évig is, addig akkor nincs megoldva (max. a tesód gyerekének lenne megoldva a szülői házzal).

Szerintem sem rossz az, hogy most anyukád eladja, elfelezi a pénzt, lesz egy önrészed, veszel fel hozzá hitelt. Tesód ugyanígy. Aztán majd valamikor sok-sok év múlva ketten megöröklitek a szülői házat.

Szerintem így tisztább is, bár elhiszem, hogy rosszul esik, hogy meg vagy most bolygatva a gyerekeddel együtt.

Ha az elején tudod ezt, akkor az 5 év alatt gondolom, rá nem is költöttél volna, inkább félretettél volna havi x összeget.

2018. ápr. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!