Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám mamám halála után...

Édesanyám mamám halála után eladta a mama házát kapott pénzt és egy lakást, amibe én és a kislányom beköltöztünk, ennek 5 éve. Most elakarja adni a lakást, hogy a húgomat is segítse, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Arról volt szó,hogy ő majd megkapja szüleim lakását én meg majd azt amibe most lakom tanácstalan vagyok,hova menjek? Megértem,hogy segíteni akar a húgomat is,de én már egy csomó pénzt költöttem erre a lakásra,nem gondoltam hogy egyszer mennem kell innen.segítsetek,köszönöm
2018. ápr. 16. 10:50
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
32%

Egyébként pedig: elképesztő azét, amilyen stílusban beszéltek a Kérdezővel.

Normálisan, vagdalkozás nélkül is meg lehet(ne) értetni vele.

2018. ápr. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
87%

De igen, értjük.


Viszont a szüleid élhetnek még sok-sok évig, éljenek is! A húgod menjen vissza a szüleid nyakára? Várjon hosszú éveket, hogy háza legyen? Vagy mégis hogy gondolod?

2018. ápr. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
19%
18-as hozzászólásodra írtam azt, amit. 22. voltam.
2018. ápr. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
10%
Tenni nem tudsz ezzel semmit, szerintem kár is veszekedni rajta. A kérdés, hogy van-e annyi megtakarításod, hogy a lakás feléből plusz abból tudsz-e magatoknak egy másik otthont venni? Ha költöttél rá, abból meg ne engedj, a lakás árának ne pont a felét kérd, hanem számold rá amennyit te kifizettél. Így fair.
2018. ápr. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
77%

25: akkor ő meg fizesse a lakbért, szerintem ő jár rosszul, ha pattog

lakbér min 100/hó, az 5 évre 6 millió

kétlem, hogy annyit ráköltött volna

2018. ápr. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
92%
Még annyit, hogy most érdemes lenne megfelezni a pillanatnyi ingatlan értékét, így tesó is tudna hol lakni, aztán ha már nem lesznek a szülők, akkor az az ingatlan, ami elvileg a tesónak lett igérve, az is feleződik.
2018. ápr. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
89%
Az nem megoldás, hogy kifizeted a felét tesódnak? Úgy könnyebb lenne neked is.
2018. ápr. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
94%

Miért kellene bárhova menned? Fizesd ki Te a húgod részét, és maradj.

Nyilván nem szép dolog egy ígéretet megmásítani, de Te is lehettél volna racionálisabb és kevésbé önző: a húgod malmozzon még vagy 20-30 évig, hogy lakáshoz jusson, míg Te már 5 éve ülsz a készben? Gondolom, Neked 5 éve kellett a segítség, ezért adta oda anyukád a lakást, de lehetett volna annyi esezd, hogy mielőtt költesz rá, tisztázd hivatalosan is a tulajdoni viszonyokat. Bármi történhet , amíg nem a tied a lakás/hz. Leéghet, beállhat olyan fordulat anyukád életében, ami miatt fel kell, hogy élje, ő költözik bele, akármi. Amíg az övé, addig ugyanis azt csinál mindennel, amit akar, akár meg is gondolhatja magát. Egyébként teljes mértékben megértem, hiszem úgy fair, ahogyan most eljár.

Így is sokat ad, boldoguljatok mindketten felnőtt ember módjára! Főleg tőled lenne mindez elvárható, elvégre neked már gyereked is van - ezek szerint más anyagi alapjaira.

2018. ápr. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
94%
Ha a megállapodás nem volt papíron rögzítve, akkor innentől a szüleiden múlik, hogy figyelembe veszik-e, hogy mennyit költöttél a lakásra és ha igen, milyen mértékben korrigálják a lakás árának felezett részét feléd. A meglevő számlák segítenek, de vedd úgy, hogy ssmmit sem fogsz ebből visszakapni, így állj hozzá.
2018. ápr. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem, miért kellett volna lakbért fizetnem,mikor az lett mondva,h ez az én örökségem, a szülői ház meg a hugomé lesz,én a saját izlésemre formáltam az évek alatt,a hugom 200km-re lakik innen,most lakást szeretne,én megértem, de nem akarok innen elköltözni,a szülői ház amúgy kB.3 millióval többet ér,mint ez,de én nem kérek semmit,csak hogy itt maradhassak,tényleg ennyire rossz vagyok?
2018. ápr. 16. 13:58
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!