Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám mamám halála után...

Édesanyám mamám halála után eladta a mama házát kapott pénzt és egy lakást, amibe én és a kislányom beköltöztünk, ennek 5 éve. Most elakarja adni a lakást, hogy a húgomat is segítse, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Arról volt szó,hogy ő majd megkapja szüleim lakását én meg majd azt amibe most lakom tanácstalan vagyok,hova menjek? Megértem,hogy segíteni akar a húgomat is,de én már egy csomó pénzt költöttem erre a lakásra,nem gondoltam hogy egyszer mennem kell innen.segítsetek,köszönöm
2018. ápr. 16. 10:50
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
100%

"Nem ismerem az ingatlanjaik értékét, nem ismerem az anyagi helyzetüket. De el lehet adni akár a szülői házat, akár a szóban forgó lakást, akár mindent és újrafelosztani. Ki lehet fizetni a hugit, vagy lehet szülői és testvéri módon egyetemlegesen beszállni a hugi lakhatásába.

Szerettel, kinyilatkoztatásmentes megoldásközpöntúsággal mindenből ki lehet jönni."


Egyelöre a szülök laknak a házban - ha eladják, akkor ök hová mennek?????


Itt egyedül a kérdezö az, akinek teljesen rossz a nézöpontja, mert egyelöre ö legfeljebb szivességi lakáshasználó. Ha a szülök ebbe nem mentek volna bele, akkor most valahol albérletben lakna és az elmúlt 5 évben többszörösét költötte volna lakbérre, mint amennyit a lakásra eddig.


Az meg, hoyg a szülök elöre nem szóltak - feltehetöen nem gondolták végig, hogy a kisebb gyerek így sok évig nem juthat hozzá a neki ígért házhoz, másrészt - ezt eddig senki nek említette -, a húgnak valószínüleg 200 km-rel arréb van munkája és így érthetö módon ott szeretne lakást venni, nem pedig ilyen távról ingázni.

2018. ápr. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
17%

"Az meg, hoyg a szülök elöre nem szóltak - feltehetöen nem gondolták végig, hogy a kisebb gyerek így sok évig nem juthat hozzá a neki ígért házhoz"


Mert olyan nagy dolog a húg életkorához hozzáadni azt a minimum 20 évet, hogy legkorábban akkor juthat a szülői házhoz? Ennyi ész pedig azért egy ötvenes szülőtől elvárható (lenne), valószínű többet látott/tapasztalt már az életben, mint a huszonéves lányai.

Mondom ezt úgy, hogy jogilag teljesen a kérdező anyjának adok igazat, de azért a nemgondolkozásért ne mentegessük már.

2018. ápr. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:
83%
kérdezőben mennyi empátia van a húga iránt? semmi. csak fújja, hogy anyuka neki ígérte a lakást és juj most mi lesz... hát kap X összeget, felvesz hitelt és vesz egy lakást, na bumm.
2018. ápr. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:
87%

"Kedves" kérdező elolvastam az írásodat és picit ideges lettem.

Én nem örököltem lakást,házat a nagyszülők után.


Saját házam akkor lett mikor évek kemény munkája után összeszedtem az önerőre valót és felvettem mellé hitelt.( Szerintem ez a normális)


Nincs sok mindenen,de amint van azért megdolgoztak.


Inkább ne örököljek semmit a szüleimtől éljenek sokáig egészségben boldogságban.


Vagy,ha majd eljön ez az idő, én boldogan lemondanék az örökség rám eső részéről a kisöccsém javára.(úgyse engedné van olyan becsületes,hogy mindenképp felezne velem).


Szóval nem tudom, sajnálom a szüleidet.

2018. nov. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:
58%
Érdekelne, mi lett a vége?
2019. febr. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:
0%
"Saját házam akkor lett mikor évek kemény munkája után összeszedtem az önerőre valót és felvettem mellé hitelt.( Szerintem ez a normális) => Mondd, hogy nincs gyereked...
2019. febr. 15. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!