Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám mamám halála után...

Édesanyám mamám halála után eladta a mama házát kapott pénzt és egy lakást, amibe én és a kislányom beköltöztünk, ennek 5 éve. Most elakarja adni a lakást, hogy a húgomat is segítse, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Arról volt szó,hogy ő majd megkapja szüleim lakását én meg majd azt amibe most lakom tanácstalan vagyok,hova menjek? Megértem,hogy segíteni akar a húgomat is,de én már egy csomó pénzt költöttem erre a lakásra,nem gondoltam hogy egyszer mennem kell innen.segítsetek,köszönöm
2018. ápr. 16. 10:50
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
98%

igen.

fizesd ki a húgod és kész.

szüleid mikor halnak meg? 10? 15? 25 év múlva? addig húgod hol éljen?

költözzön be melléd?

2018. ápr. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
99%
Csak azt nem veszed figyelembe,hogy a húgodnak a szülői házhoz még jó ideig semmi köze sem lesz,miközben te már ülsz a tutiban.Most írtad,házat akar venni.Anyud így tudja egyenlően támogatni,ha azt eladja,és ketté osztja a pénzt.
2018. ápr. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
96%

A hugod is a jelenben él, nem a jövőben szeretne gondolkozni. Amúgy a szülői házat amikor majd megöröklitek, már nem a Ti, hanem a gyerekeitek lakásgondjain fog segíteni, az a nagy igazság.

Próbáld kifizetni a tesódat, ha hitelképes vagy.

2018. ápr. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
100%

amúgy ki tudja mi mennyit ér?!

arra miért nem írsz, hogy miért nem fizeted ki a húgod?

2018. ápr. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező: egyáltalán nem jársz rosszul ha eladják azt a lakást ahol élsz, mert most a legdrágábbak az ingatlanok. Hitelre újra tudsz újat venni és húgodnak is lesz kezdő tőkéje.


Más pár poros lomon kívül semmit nem örököl mert a szülei elverték a család vagyonát.


Jegyezed meg, annyi a vagyonod amit magad megkeresel!

2018. ápr. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
97%
Egyszerűen nem értem, hogy hiába írjuk nyolcszázan, mit csinálj, hajtod a magad igazát. A kérdéseinkre meg nem válaszolsz. Akkor miért tetted fel egyáltalán a kérdést? Mit tegyél? Azt, amit sokan írtunk!
2018. ápr. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
87%

Neked egyelöre NINCS örökséged, mert a szüleid még élnek, és addit a lakás az övék.


Örökség akkor lesz belöle, ha meghaltak, addig neked semmi közöd a lakáshoz!


Ha viszont ragaszkodnál ehhez a lakáshoz, akkor a felét fizesd ki a testvérednek és foglaljátok írásba, hogy ezt az örökségre elölegként kapja, a haláluk után neked ennyive több jár.

2018. ápr. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
98%
vegyél fel hitelt es fozesd ki neki a felét, mi ezen olyan bonyolult?
2018. ápr. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
96%

Arról volt szó, hogy te a lakást kapod, ő pedig a házat? De hát cuncimókus! Az 5 évvel ezelőtt volt. Ha nem volt annyi eszed, hogy papírra vigyed az ígéretet, akkor így jártál.


"Csak azt nem értem, miért kellett volna lakbért fizetnem,mikor az lett mondva,h ez az én örökségem, a szülői ház meg a hugomé lesz,én a saját izlésemre formáltam az évek alatt,a hugom 200km-re lakik innen,most lakást szeretne,én megértem, de nem akarok innen elköltözni,a szülői ház amúgy kB.3 millióval többet ér,mint ez,de én nem kérek semmit,csak hogy itt maradhassak,tényleg ennyire rossz vagyok?"


Nem, nem szimplán rossz vagy, hanem ahogy látszik buta is. Nem szeretek ilyen stílusban válaszolni, de ezt érdemled. Buta vagy. Miért?

1. Nem volt annyi eszed, hogy átírasd a tulajdoni jogot.

2. Ha te magad is azt írod, hogy a családi ház többet ér, akkor örülj, majd aztbis felezitek.

3. Vagy harminc válaszban leírtuk már neked, hogy fizesd ki a húgod, és maradj, de te ignorálsz minket és fújod a magadét.

4. Azt hiszed, hogy csak amiért egy kislánnyal vagy és a húgod 200 km-re lakik tőled, már tulajdoni jogod van a lakás felett.

5. Örökségről beszélsz. A szüleid még élnek, nem? Akkor miről is beszélsz?


Tehát most mit vársz tulajdonképp?


"Igazad van! Milyen csúnyák a szüleid, higy kiraknak mert a húgoddal is törődni kell, és hogy tovább kínozzanak, még pénzt is kapsz!"

Tessék, a troll megetetve, most pedig vagy fogadd meg a 60x elmondott tanácsot, vagy ne rinyálj.

2018. ápr. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
79%
25ös, oké, de akkor fizesse ki a lakbért is, ne csak a pluszt kapja meg. Ha már így filléreskedünk kb úgy jönnének ki egálba.
2018. ápr. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!