Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miert akarja a csaladom hogy...

Miert akarja a csaladom hogy dolgozzok?

Figyelt kérdés

Apamrol van szo, meg anyamrol, nincs vegzettsegem 26-vagyok jelenleg minden erofeszitesem azon van hpgy vegezzek az egyetemen, iden vettek fel, nagy nehezen.

De jol tanulok,viszont apamnak az nem eleg.

Erettswgivel regebben probaltam munkakat keresni, semmi nem jott ossze, gyarba meg vissza nem megyek,ami van ott az embertelen .

Epp ezert tanulok,hogy legyn egy szakvegzettsegem 2 even belul.

Viszont napi 10 orat tanulok,mert nem halaszthatok,igy is elkestem.

Apam meg veszekszik velem allandoan hpgy dolgozzak,keressek penzt,nem erti meg hpgy ugysem fogok talalni, meg az egyetem lekot. Oke 26 vagyok, de nem erzem magam annyinak ,mivel 5 es fel evet begubozva eltem a kis szobamban. Nem csajaoztam, nem baratkoztam,nem haverkodtam,nem ismerkedtem.


2018. máj. 11. 18:58
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/206 A kérdező kommentje:

Utolsó: jaja, és te fizetett neki a szalagavatóra az öltönyét,? vagy Ő? Te fizetett neki a telefonját 16-18 évesen, a ruhákat, a kamaszkori esetleges szórakozást vagy ő? tehát nyomta napi 10 órában középiskolában 4 évet és melette elment 16 évesen éjszakánként diákmunkázni?

Egy szemhunyásnyit nem aludt, és igy is sikeres érettségi vizsgát tett le?

Nehéz elhinni...

Az én anyám, beteg volt mindig is, csontritkulás és a többi más, soha nem volt pénz, se ballagásra, se szalagvatóra, se ruhára, 16 évesen napi 16-18 órát voltam talpont plussz tanulásra is kelett koncentrálni, ami napi 3 óra alvás után hát mit ne mondjak nem nagyon ment, mert nem tartozom a csoda emberek közé.

Amit én akkor megteremtettem magamnak, laptopot, számitógépet, és stb. az van nekem mai napig.

Kerékpár, akkor az akkori tankönyvek, az érettségi öltöny és stb. Mindent saját magamnak.

Csak éppen a tanulást tettem félre, mert alvásiány miatt nehezen ment ezt soha nem felejtem el.

Tehát nincs duma ... ahogy fogalmazol "öcsém".

Szüleimnek akkor, lakáshitel volt, egyéb más és a az akkori 200 ezer forintból 100 ezer minimum arra ment el, sőt akkor a hiteltörlesztésbe is besegitettem diáként 17 évesen kb.

Tehát, mondhatjuk azt is kamaszkorban voltam felnőtt, mert dolgoztam főként tanulás helyett, és most vagyok nagykamasz, vagy amit akkor nem potolhattam be, az mega karrier és a szakma szerzés, azt most kell teljesiteni.

2018. máj. 13. 20:04
 122/206 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjuk én 16 éves korom ota dolgozok,a sulik melett egyetem alatt se voltam dologtalan,a 16 éves nagyfiam magátol ment el diék munkára,h legyen külön pénze,de képzeld pénzelem támogatom,ennek ellenére h dolgozik,mert tanul,és éretteb nálad.

Jézusom,ilyen pasim v fiam lenne,én főbe lőném magam.

2018. máj. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/206 anonim ***** válasza:
Tudod babám millionan diákmunkáznak érettségi egyetem mellett,igen fárasztó,de többre is viszik mint az aki dologtalan és 10 ora tanulással 26 évesen a sokadik félbe hagyott szakma után probál vmi papirt osszekaparni..
2018. máj. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/206 A kérdező kommentje:

Utolsó válasz lesz ez nekem hogy válaszoloka saját kérdésemre és kommentekre.

Mi az hogy éretebb nálam?

Képzeld én is dolgoztam 16 évesen, csak én NEM részesültem támogatásban, tehát a te fiad 16 évesen diákmunkázott és nem kérted el tőle a pénzt, hanem elrakhatta, későbbi éveikre igaz? Ha ez nekem nem igy volt.. Tehát ez egy jelentős különbség.

Az én ismertségi körömben nagyrészt egysem dolgozott 16-17 évese, de sokan még 20 évesen sem.

Legtöbb ember elöszőr tanul 22-23 éves korig maximum, és utána elmegy dolgozni 999 koáráig ugyanis nem fogunk mi már kapni nyugdijat.

Ha annyi munka lenne, amit egy érettségivel végezhető és jól fizető akkor nem lennének tüntetések hát mostmár minden hétvégén.

Munkáltatók nem a szakképzetlen emberekre várnak, hanem a szakképzett emberekre, ezáltal nem tudják megsajnálni a szakképzetlen embert, hogy jajj dolgozni akarsz? Akkor dolgozz. ODaengedünk a ivhegesztő géphez aztán hegesszél, jha hogy nem tudsz hegeszteni? Akkor nincs itt maradás.

tehát azért tanulok most, Jelenleg időm nincs, dolgozni mert 1. le vagyok valóban maradva, de ha most szedek össze annyi tudást hogy 2 év mulva már dolgozhassak, akkor 2 év után és itt fogok tartani csak akkor már 28 leszek. Aztán igy tovább- Most kössem fel magam, azért mert 26 lette,m és még nincs szakmám? Igy alakult ezért tanulok most. Ha meglesz akkor majd dolgozok, ennyi.. Nem lehet 3 műszakban tolni, napi 8 órás egyetem melett, Vagy ezt mégis hogy gondoljátok? Irjatok erre egy időrendet.. Jha hogy nem tudtok te kötözködni igen?

2018. máj. 13. 21:05
 125/206 anonim ***** válasza:
100%
Te akkor se egyetemre jársz hiába mondod. Okj-re jársz. És olyan nincs hogy minden nap 8-16ig bent kell ülni. Tudom, 4 évig voltam valóban egyetemista. Te állítod össze az órarendet, simán tudsz csinálni két szabadnapot hogy dolgozz. plusz ott a két napos hétvége, egyik napon simán mehetsz.
2018. máj. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/206 anonim ***** válasza:
100%
Értsd már meg hogy nem egyetemre jársz.
2018. máj. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/206 anonim ***** válasza:
100%
Nem rakhattál félre,képzeld sokan beszállnak a közösbe ha otthon laknak,miert nem léptél ellene. Ezt a szüleiddel vitasd meg,de már ők is unják,különben a kérdés se születik meg, mert apádat zavarja hogy ez a helyzet kialakult. Meeg ha nem hagytál volna mindent félbe ahogy ezt is fogod boritékolom,más lenne a helyzet..
2018. máj. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/206 A kérdező kommentje:

Mi a fa..om szerintetek akkor a pénzügy számvitel alapszak BA? meg Felsőoktatási szakképzés?

ELmondom alapképzés diplomát ad 3 év..

Felsőoktatási szakképzés szintén egyetemen oktatják csak az 2 éves, gyakorlat orientáltabb, az nem diplomát ad, hanem bizonyitványt.

Mindkettő Egyetemen tanulható.

Nekem elég a bizonyitvány, mert azzal kiváltom a mérlegképes könyvelő szakmámat, az plussz félév tanulás, és aztán elhelyezkedek benne dolgozni., ennyi.

2018. máj. 13. 21:21
 129/206 anonim ***** válasza:
100%
Azok mennek ilyen képzésre, akiket nem vettek fel egyetemre. De te is mondod, hogy nem egyetem, nem ad diplomát sem.
2018. máj. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/206 A kérdező kommentje:

Hallod utolso az eszed az ovisokkal egyenlo.

Egyetemen oktatjak a felsooktatasi szakkepzest. Jezus atya uristen,es ti mondjatok hogy dolgozzak?

Mikozben az egyeseknek az eszuk egyenlo egy 5 eves gyerekkel.

2018. máj. 13. 21:56
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!