Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miert akarja a csaladom hogy...

Miert akarja a csaladom hogy dolgozzok?

Figyelt kérdés

Apamrol van szo, meg anyamrol, nincs vegzettsegem 26-vagyok jelenleg minden erofeszitesem azon van hpgy vegezzek az egyetemen, iden vettek fel, nagy nehezen.

De jol tanulok,viszont apamnak az nem eleg.

Erettswgivel regebben probaltam munkakat keresni, semmi nem jott ossze, gyarba meg vissza nem megyek,ami van ott az embertelen .

Epp ezert tanulok,hogy legyn egy szakvegzettsegem 2 even belul.

Viszont napi 10 orat tanulok,mert nem halaszthatok,igy is elkestem.

Apam meg veszekszik velem allandoan hpgy dolgozzak,keressek penzt,nem erti meg hpgy ugysem fogok talalni, meg az egyetem lekot. Oke 26 vagyok, de nem erzem magam annyinak ,mivel 5 es fel evet begubozva eltem a kis szobamban. Nem csajaoztam, nem baratkoztam,nem haverkodtam,nem ismerkedtem.


2018. máj. 11. 18:58
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
 131/206 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemen tanítják = egyetemi képzés? Ne viccelj. Nem az. Nálunk tesi szakkör is van az egyetemen, mégsem lesz egyenlő egy TF képzéssel.

Azt meg hagyjuk kinek mennyi esze van, mert hidd el nagyon rosszul jársz.

2018. máj. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/206 anonim ***** válasza:
100%

''Kamatmentes Diákhitel 2 ezért sem hagyhatom abba az egyetemet.'' Ha még nincs szakmád, nincs végzettséged miért nem államilag támogatotton vagy?

''Mi a fa..om szerintetek akkor a pénzügy számvitel alapszak BA? meg Felsőoktatási szakképzés?

ELmondom alapképzés diplomát ad 3 év..

Felsőoktatási szakképzés szintén egyetemen oktatják csak az 2 éves, gyakorlat orientáltabb, az nem diplomát ad, hanem bizonyitványt.

Mindkettő Egyetemen tanulható.

Nekem elég a bizonyitvány'' Csakhogy neked közöd nincs a pénzügy-számvitel alapszakhoz. Korábban írtad hogy 210 vagy mennyi pontod van összesen. Ez még a minimum ponthatár közelében sincs, pedig ahhoz aztán nem kell sok tudás.

Te nem egyetemen tanulsz, nem egyetemi végzettséged lesz.

Amúgy meg korabban írtad milyen drága újraérettségizni. Nyilván egyszerűbb a 4 félév alatt a több 100e Ft-ot kifizetni hitelből egy semmit nem érő tanfolyamra (mert akárhogy szépíted, ez bizony csak 1 tanfolyam) mint kb 100e-t összekaparni valahogy, és kijavítani az elrontott érettségit, hogy aztán jelentkezhess 1 normális szakra (akár levelezőn, munka mellett) és használható végzettséget szerezni.

''És mielőtt megkérdezitek nem, ők se keresnek sokat havi 250 ezer körül összesen anyámmal együtt Pesten. '' Szóval Pesten vagy Pest közelében laktok. Nekem aztán ne magyarázza meg senki, hogy Pesten nem lehet munkát találni érettségivel, vagy nappali tagozat mellett olyan diákmunkát ami megfelelne. Ott csak az nem talál munkát aki nem akar. És ilyen hozzáállással 2 év múlva se lesz munkád, viszont legalább lesz adósságod, amit majd a szüleid fizethetnek helyetted.

2018. máj. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/206 anonim ***** válasza:
100%
A kérdezőt max az aluljáros kinai butikosok fogják alkalmazni,de kb azok se,főleg h ezt is félbe fogja hagyni. Már rég kimentem volna mosogatni v hajora megszedni magam. Hihetelen. Mindegy,hiába beszélünk,megrekedt egy ponton a dolog,és ugyis jön az ujabb kifogás,ujjal mutogatás mindekire.magán kivül..
2018. máj. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/206 A kérdező kommentje:

Mi van azokkal 20-30 eves korosztallyal,fiatalokkal akik munkanelkuliek es a szuleik tartjak el? Jelentkeznek interjukra,de semmi, elutasito valaszok, ok hogy boldoguknak?

Teli van az orszag munkanelkuliekkel,aki meg tud,az kimegy kulfoldre.

Akkor azok a fiatalok miert nem mennek el 40kgs hordokat cipelni? Miert nem mennek gyarba dolgozni?

Rengetek az ilyen.

2018. máj. 13. 23:35
 135/206 A kérdező kommentje:
Itt sok ninden le van irva: [link]
2018. máj. 13. 23:36
 136/206 anonim ***** válasza:
100%
Jo én feladtam. Mindenki a saját életéért felel. 26 évesen már nem mutogatni kéne mindenkire magunkon kivul,az első félbehagyásnál mondtam volna fiam,a kovetkezot is félbe hagyod akkor kereshetsz lakást. A szüleid hagyták ezt elfajulni igy. 26 évesen még kis kamasz szinten vagy.
2018. máj. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/206 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, öreg.

Május közepe van.

Ez azt jelenti, hogy a jelenlegi félévnek nemsokára vége.

Ha nyáron összekapod magad és elmész melózni (akár diákmunkára, ha van diákigazolványod, az nyárra is érvényes), és dolgozol, mint a güzü, akkor apádék szerintem el fogják hinni, hogy komolyan gondolod, és hagyni fogják, hogy végigjárd a két évet.

Ha vakarod a tököd azzal, hogy neked most ki kell pihenni az egész féléves tanulást, akkor nyilván nem.

Értsd meg, hogy az életed a te kezedben van, vagy legalábbis ott kéne lennie, csak te változtathatsz azon is, mi lesz belőled, meg azon is, minek tartanak mások.


És még beírom ide a kedvenc mondásomat (közhely, de igaz): Az élet a komfortzónán kívül kezdődik! Nekem ez évek óta erőt ad, amikor kell.

(ja és amúgy nagyjából ilyen szerencsétlenként kezdtem, mint te.)

2018. máj. 14. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/206 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon gáz vagy kérdező. És nagyon ostoba. Senkinek nem azzal van a baja, hogy tanulsz az soha nem baj és soha nem ciki, azzal van a baj hogy ezt nem munka mellett teszed, levelezőn. Vagy úgy nappalin hogy mellette keményen diákmelózol.

És ne hasonlítsd már magad fiatal 20 évesekhez akik nappalin tanulnak. Persze hogy ott, mivel akkor van ennek ott az ideje!!! Szüleidet nagyon meg tudom érteni. Ők úgy vállaltak gyereket hogy az majd huszon egypár évesen saját lábára áll, nem pedig úgy hogy akkor találja ki mit akar az élettől, mikor más már befejezi a tanulmányait. Bizonyos kor felett illik önköltségesen tanulni meló mellett, ez van, hiába puffogsz meg károgsz. Ha ezt is félbehagyod és 30 évesen találsz ki új célokat akkor szerinted azt is kötelesek finanszírozni és jó lesz ha nem dolgozol??? Nálad nincs határ? Ennyire pofátlan van?

Bámulatos. Életemben pár hónapot voltam csak munkanélküli sulik elvégzése után, mikor otthon éltem engem már az kiborított lelkileg, el nem tudom képzelni miféle ember vagy te hogy szemrebbenés és bűntudat nélkül élősködsz még közel 30 évesen is a szüleiden "tanulás" címszóval. Tanulj munka mellett basszus!!!

Ilyenek is mint nyelvtudás, simán lehetett volna netről elkezdeni az alapokat pl. duolingóval.

Jogsi? Miért nem csináltad meg eddig ha úgy érzed hasznos? Jaaa tudom szerinted azt is csak nappalin lehet. Szánalmas vagy és egy hatalmas élősködő.

De nem másra mutogass már hogy miért vagy ilyen életképtelen!

2018. máj. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/206 A kérdező kommentje:

Nagyon ostoba? Elottem levo nezzel szet akar a neten, es ird be hogy erettsegivel valo munkavegzes,ha talalsz 8oras melokat pestem megyek, es atmegyek levelozre. A rakodi munkakon kivul barhova elmennek.

Nezzelszet, en mar szetneztem es semmi.

Hiaba szeretnek dolgozni ha az en kepessegeimhez nincs munka, hiaba nem vagyok mar 20 eves ha 20 eves korom ota ultem itthon.

2018. máj. 14. 09:00
 140/206 anonim ***** válasza:
100%

Most be ne magyarázd már nekünk hogy te vagy az egyetlen ember akinek csak érettségije van!! Tudod hányan nem tanultak tovább SEMMIT SEMMIKOR mert eleve nem is akartak? Azok szerinted hol dolgoznak? Elárulom olyan helyen ami a finnyás kis valagadnak nem felel meg. Ne kergess ábrándokat ha nincs végezettséged, tudásod akkor nem fogsz kényelmes melót találni ahol dől a lé. Ahhoz bizony előbb le kéne tenni valamit az asztalra. Tehát magyarról magyarra lefordítva van munka csak az alantas neked.

Budapest vonzáskörzetében élsz, ne vicceljünk már. Be kéne járni a várost csomó helyre van kitéve hogy munkaerőt keresnek, kifőzdék üzletek plázákban (pl műszaki üzlet), call centerben mindig van hely mert ott nagy a jövés menés, ha már ilyen kis finnyás urigyerek vagy. Ha meg nem akkor tombol az építőipar. Segédmunkásokat már úgy kell "őrizni" mert jön a másik vállalkozó embere és többet ajánl a melósnak aki már pakol is....életerős fiatal férfi vagy, mehetnél. Csak lusta vagy meg finnyáska. Jaa meg te nem dolgozol prolik között. Te vagy a proli bogaram, aki 26 évesen semmit nem tud felmutatni mert egész életében ide kapott oda kapott. Na menj vissza a könyveidhez pár hónapra aztán úgyis kitalálsz valamit ami nem jó és kicseszés és keresel újabb kifogásokat meg újabb karrierterveket.

2018. máj. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!